kopiika.com.ua

Мистецтво народної краси

Переглядів: 33Коментарі: 0

У дні святкування 28-ї річниці державного створення незалежної України в Білій Церкві відкрилася традиційна виставка робіт майстрів декоративно-вжиткового мистецтва Білої Церкви «Квітни, моя Україно!». 

Роботи експонуються в Білоцерківській міській виставковій залі на базі бібліотечної філії №8, що на масиві Леваневського. Назва виставки – це спільне щире побажання талановитих майстрів усім землякам-білоцерківцям, це звертання зі сподіваннями та любов’ю до свого рідного краю. 
Цього року виставка проходить 24-й раз, і нині участь у ній узяли 60 чудових умільців Білоцерківщини, які представили більше сотні робіт. І всі вони різноманітні: картини пензлем, дерев’яні предмети побуту та прикраси в народному стилі, вишивки різноманітних жанрів та вигляду, ляльки-мотанки, вирізьблені вироби, аплікація соломкою, декупаж, батик, ошибана (роботи, що створюються з природних матеріалів). 
Якщо говорити про досвідчених майстрів, то на діючій експозиції, зокрема, представлені картини на бересті Валентини Коробко і Тамари Кузьменчук, розписані тканини в техніці фунтик і батик Ольги Слободяник і Тетяни Максимової, ляльки-мотанки Ольги Слободяник і Валентини Коробко, вишиті різними техніками картини й рушники Світлани Паламарчук і Оксани Бондар, роботи в техніці петриківського розпису Людмили Красніцької-Луцик, бісероплетіння та бісерна мозаїка Людмили Строган та Бориса Черненка, плетені вироби Галини Ружицької, гончарні роботи Олександра Максимчука.
Під час урочистого відкриття подяками від Білоцерківського міськвиконкому за красу в народному стилі, що створюють невтомні працьовиті руки, за внесок у розвиток культури в місті було відзначено майстринь Г. Ружицьку, О. Слободяник, Т. Похилько, О. Бондар, 
Т. Кузьменчук. 
Водночас приємно, що й молодь активно взяла участь у цікавій експозиції: тут розміщені також роботи студентів педагогічного коледжу та професійного ліцею міста, які навчаються народним ремеслам, – К. Пишної, А. Мартинович, Г. Шелемби, А. Нагорної, О. Волощук, 
К. Горухи, Н. Масленчук, Р. Гладищука та інших.
Свої пісенні вітання з нагоди свята передав учасникам і гостям хоровий колектив «Вербиченька». Дійсно, українська пісня, народна творчість – це ті обереги, що житимуть до тих пір, поки живе таке декоративне мистецтво в руках майстрів і майстринь та поки звучить душевна українська пісня! 
Як зазначила завідувач виставкового залу Любов Михайлюк, приємно, що з 22 серпня 2019 року започатковано свято День українця: «Підрахували, що українців у світі 60 мільйонів. І куди б не закидала доля наших земляків, вони беруть із собою і вишиту маминими руками сорочку, і старовинний рушник, а то й глечик – це предмети, які стають ціннішим скарбом, що передається згодом дітям! Пропоную всім – і білоцерківцям, і гостям міста – прийти та помилуватися цими чудовими виставковими експонатами, адже виставка діятиме до 15 вересня».
— Наталія Вереснева