kopiika.com.ua

Мистецтво, що зачаровує й надихає

Переглядів: 141Коментарі: 0

У часи кривавого лихоліття, які наразі доводиться нам переживати, втрачається почуття внутрішньої радості буття. Навіть якщо живеш там, де не відбуваються воєнні дії, почуваєшся скривджено, сумно й незатишно. А так хочеться хоч на хвильку повернути душевну гармонію, посміхнутися новому дню, відчути задоволення від краси природи рідного краю! 

І ми вчимося жити наповну поруч з перманентною бідою, рятуючись мистецтвом. Воно надає нам крила й відносить далеко-далеко! Завдячуючи таланту його творців, ми знаходимо спокій і насолоду просто від того, що живемо на білому світі й можемо бачити його істинні нехитрі принади. 
Білоцерківська мисткиня Тетяна Матвієнко є саме таким провідником життєдайного джерела світла й натхнення для кожного, хто зачаровано доторкнувся поглядом до її елегантного, витончено-чуттєвого живопису з неймовірною свіжістю кольорової гами й лаконічною точністю ліній. 
 
Справжнім творчим дарунком для шанувальників таланту Т. Матвієнко стало відкриття 4-ї персональної виставки її картин «Блиск і шарм», що відбулося 19 вересня в міській виставковій залі при бібліотеці №8. Діятиме виставка до 7 жовтня. В експозиції представлено один із найулюбленіших жанрів живописців – романтичні квіткові натюрморти – й один із найскладніших та найдосконаліших жанрів – портретний, де засобами візуального мистецтва змальовується не лише зовнішність, а розкривається суть людини. Це неначе заглянути в очі – і побачити в них душу. 
 
У відібраних мисткинею для виставки винятково жіночих портретах так і відбувається – за візуальними характеристиками спокусливих моделей читаються їхні характери, настрої, почуття, з’являється «ефект присутності» їхніх особистостей. І хоча насправді описувати художні роботи – справа завжди невдячна й вельми претензійна, бо кожен бачить їх по-своєму, однак загальну атмосферу, що панувала у виставковій залі, можна сюжетно порівняти з картиною художниці, де зображені діти, що радіють першій зустрічі з морем. Насолода від свіжості фарб, як від морського бризу, безтурботність і нічим не захмарена радість повноти життя – такі емоції викликали у відвідувачів роботи Т. Матвієнко.   
 
Господиня-завідувачка виставкової зали Любов Михайлюк ознайомила присутніх на культурному заході з віхами творчої біографії талановитої художниці, зазначивши, що малювати Тетяна почала з 3-річного віку. Першою її роботою став автопортрет, виконаний кульковою ручкою. Із 9-ти років маленька Таня почала навчатися в студії образотворчого мистецтва у викладача В. Ковальчука. А професійну освіту здобула в художньому училищі м. Желєзногорська, де її наставником був випускник Петербурзької художньої академії мистецтв М. Миргородов. 
 
На все життя Т. Матвієнко зберегла вдячність до своїх учителів, які виплекали її талант, огранивши природний самобутній хист до малювання набутою майстерністю передачі світлотіні, грамотністю композиції, кольорознавством тощо. По закінченні навчання Тетяна викладала в школах мистецтв Білої Церкви, а також працювала дизайнером реклами та поліграфії.
 
На сьогодні ім’я художниці Тетяни Матвієнко добре відоме всім пошановувачам мистецтва Білої Церкви. Її світлі, життєрадісні роботи експонувалися на багатьох виставках і неодноразово перемагали на міських конкурсах. Знають Тетяну й за кордоном, адже іноземці охоче купують картини її авторства. А нещодавно  ізраїльський  літературний  журнал «Хронометр» присвятив свої шпальти мистецтвознавчому огляду її доробку.
...Червонобокі яблука смачні
Красуються між золотавим листям,
І світлотіні грають на стіні,
Ніби птахи у небо здійнялися…
Цей мікс п’янить із пахощів терпких,
Із легкістю й теплом заходить в душу…
І я мов розчиняюся у нім,
Й боюся мить цю подихом порушить
   (Т. Строкач)
Маємо додати, що Т. Матвієнко, окрім роботи з олійними фарбами (портрети, пейзажі, натюрморти, сюжетні картини), працює в графічній техніці та створює ілюстрації. А ще, як зазначали під час заходу всі її рідні, близькі та друзі, виготовляє фантастичні, ніжні, неймовірно красиві й витончені авторські ляльки, що оселяються в приватних колекціях по всьому світу.  
 Під час заходу з творчими успіхами та вдалим виставковим проектом художницю привітали її колеги. А головний спеціаліст міського відділу культури і туризму Алла Карабач вручила Т. Матвієнко подяку. Та все ж, мабуть, найбільшим визнанням художнього таланту мисткині були виголошені в залі поетичні строфи її давньої шанувальниці Тетяни Строкач, присвячені картинам «Осінній натюрморт з яблуками» і «Синя ваза». Бо ж здатність мистецтва викликати відгук у інших людей, надихати їх на власну творчість – є найоб’єктивнішим критерієм його високого ґатунку.