kopiika.com.ua

Міжнародний день волонтерів у стінах міської ради

Переглядів: 147Коментарі: 0

Минулої п’ятниці в приміщенні Білоцерківської міської ради відзначили Міжнародний день волонтера в ім’я економічного і соціального розвитку. Таке формулювання було прийнято на 40-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у 1985-му році. Тоді представництво Об’єднаних  Націй запропонувало урядам відзначати спеціальний день 5 грудня як Міжнародний волонтерський, закликавши здійснювати заходи для спонукання людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої волонтерські послуги.

Додамо, що Адміністрація Генсека ООН високо оцінює роль і значення волонтерів незалежно від того, якою саме конкретною діяльністю вони займаються. У нас в Україні теж високо оцінюють їхню діяльність, особливо у світлі подій крайніх п’яти років національної історії. 

Про славні сторінки сучасного волонтерства на Майдані та смертельно небезпечних фронтах україно-російської війни 7 грудня цього року нагадав представникам організації Товариства Червоного Хреста України секретар Білоцерківської міської ради Вадим Кошель. Він привітав усіх присутніх у залі «іменинників» і вручив подяки міського голови Білої Церкви знаним місцевим волонтерам: Олені Лук’янченко, Олександру Дибі та Вероніці Болобан. 

Натомість представники ТЧХУ (Товариство  Червоного Хреста в Україні) коротко просвітили журналістів і чиновників щодо пріоритетів організації, її цілей та досягнень. Відтак, зазначили, що поточного року ТЧХУ Київської області заслужено утримує пальму першості фактичної діяльності на теренах держави, а Білоцерківське відділення забезпечило ледь не 90% практичних досягнень обласного центру ТЧХУ. 

Волонтери ознайомили присутніх зі структурою їхнього центру, з різноманітними напрямками роботи та успішними секторальними координаторами. Також зазначили, що протягом 2018 року ініціювали й провели майже 500 заходів волонтерського й гуманітарного спрямування. 

Наприкінці урочистого, проте якогось доброго та домашнього святкування «червоні хрестоносці» відзначили почесними подяками своїх колег і побратимів, які значну частину власного життя присвятили милосердному служінню ближнім. Серед відзначених: Олена Лук’янченко, Вероніка Болобан, Діана Бараєва, Вікторія Бірюкова, Артем Даценко, Анастасія Кучеренко, Рима Харитоненко, Аня Пахомова, Анастасія  Індик, Валентина Клочан, Олена Романиця й Таміла Білоусова. 

Ми приєднуємось до привітань білоцерківським волонтерам і бажаємо їм завжди залишатися такими ж щирими, глибокими, сміливими і небайдужими. Відомо ж, – на сміливих і небайдужих тримається все навколо, сама цивілізація, подальший прогрес людства. 

Олександр Виговський