kopiika.com.ua

Мода на температуру, кашель та застуду!

Переглядів: 241Коментарі: 0

Зміна погоди безумовно позначається на повсякденному бутті містян. Наприклад, золота осіння пора знаменує собою появу теплих шарфиків, пухкеньких курточок, кольорових парасольок, запашної кави та гарячих обіймів. І яка ж осінь без такого неромантичного доповнення, як грип?

У народі ще кажуть ГРВІ, нежить, риніт. Кожен із нас вважає себе ледь не дипломованим лікарем, тож при перших ознаках застуди летимо по ліки до найближчої аптеки. Тобто в житті починається сезон аптек, де в топ-10 препаратів входять жарознижуючі, краплі від нежиті, гарячі антизастудні чаї, антибіотики, сиропи та льодяники. Наші носи червоніють від холоду, а очі починають сяяти немов зірки від температури. Однак, щоб не знайти нових проблем на свою й без цього хвору голову, давайте розкладемо застуди по поличках. Отже, ГРВІ, грип, застуда – це абсолютно різні види неприємностей. Чим же вони відрізняються?

Грип – дуже  заразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та навіть ризиком смерті. Видів грипу існує багато. Найчастішим ускладненням від грипу є пневмонія та серцева недостатність, що іноді можуть за 4-5 днів призвести до летальних наслідків. Починається грип з високої температури, а також болем у м'язах, горлі, сильним кашлем і нежитем. А ось погіршення ситуації характеризує надто бліде обличчя хворого, ускладнене дихання, блювання, раптова втрата свідомості та температура, яка все ніяк не спадає. 

Тобто грип надто небезпечна пошесть, щоб її не лікувати та не звертати на неї уваги. 

Застуда – інфекційне захворювання вірусного походження, що уражає верхні дихальні шляхи, пов’язане із запаленням слизової оболонки носа та горла. Застуда має інкубаційний період в 1-2 дні. Хвороба зазвичай стартує з легкої форми, і  симптоми розвиваються в різній послідовності: погане самопочуття, біль у голові та м’язах, шкрябання в горлі; озноб та лихоманка, хоча температура залишається невисокою. 

Буває, що протікає зовсім без температури. При риніті «дістають» водяні виділення з носа. Ця хвороба минає спонтанно, за 2-3 дні, але симптоми можуть турбувати ще протягом 7-10 днів.

Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) – група розповсюджених інфекційних хвороб, що проявляються ураженням дихальних шляхів. До неї  належать: парагрип, респіраторно-синцитіальна, риновірусна, аденовірусна інфекції. Загалом, симптоми ідентичні. Інкубаційний період триває від 2 до 7 днів, рідко до 12-ти. З’являються чхання, нежить, дряпання в горлі, сухий або вологий кашель, збільшення лімфовузлів, кон’юктивіт. Температура у хворого нормальна, хоч інколи може підійматися. Головне – слідкувати, аби під час хвороби кашель не перейшов у бронхіт, а нежить – у гайморит. Тому неодмінно зверніться до лікаря. 

Важливо знати, що ніякі грип та застуда не лікуються: антибіотиками, гомеопатичними препаратами, імуностимуляторами, імуномодуляторами та народними засобами. Антибіотик лише ускладнить боротьбу з хворобою. Його може призначити лише лікар для лікування пневмонії, бронхіту чи бактеріальної інфекції. 

Гомеопатичні засоби не рекомендовані для лікування будь-яких небезпечних для життя інфекцій, особливо грипу. Імуностимулятори можуть лише погіршити стан хворого, а народні засоби – це лише спосіб пом’якшити перебіг хвороби в розумних межах, проте ніяк не лікування хвороби. 

У будь-якому разі потрібна консультація та допомога лікаря, який довгі роки навчався рятувати та лікувати людей.

Найефективнішим засобом захисту залишається щорічна вакцинація від усіх типів грипу. Щеплення захищає від актуальних штамів грипу, є безпечним і ефективним. Найкращий час для проведення вакцинації — напередодні грипозного сезону, десь у вересні. У будь-якому випадку, при будь-якому захворюванні не покладайтеся на поради знайомих, не лікуйтеся самостійно, не ризикуйте своїм життям, а звертайтеся до спеціаліста, до дільничного чи сімейного лікаря.  Не кашляйте та будьте здоровими!

Післямова

У контексті вищесказаного наводимо вислови міністра охорони здоров’я пані Супрун на захист концепції неодмінного щеплення українців: "Наукові відкриття дозволили нам не тільки одужувати від хвороб, які вважалися невиліковними, - вони допомагають не хворіти взагалі. Один з найбільших винаходів людства – вакцини, які рятують мільйони життів щорічно – це доведено наукою й світовим досвідом. Якщо всі, кому дозволяють медичні показання (а це більшість людей), робитимуть щеплення, ми ніколи не будемо мати спалахів таких хвороб, як кір, поліомієліт, дифтерія".

Анела Олексова