kopiika.com.ua

Монетизація пільг: що варто знати, а про що задуматись

Переглядів: 238Коментарі: 0

В уряді вирішили почати реалізацію проекту з монетизації пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

14 березня на засіданні Кабінету Міністрів було ухвалено рішення про монетизацію пільг. Місцеві бюджети виділятимуть кошти для фінансування витрат на пільговий проїзд. Яким буде розмір щомісячної виплати, повинні вирішити й затвердити обласні та міські адміністрації протягом двох місяців після того, як постанова почне діяти. 

Щоб визначити їх розмір, потрібно буде помножити середню вартість проїзду на 30 (або на більшу кількість поїздок, згідно із затвердженим міською радою рішенням). У Білій Церкві ця сума на одного пільговика має бути не менша ніж 135 гривень на місяць. 

Також Кабінет Міністрів затвердив порядок надання таких пільг у формі готівки. Ці гроші можуть надаватися безпосередньо пільговикам на картки, і вони самі визначатимуть, як ними користуватимуться. Дія поширюється на окремі категорії громадян, які мають право на проїзд за  пільгами. Органи місцевого самоврядування можуть розширити перелік таких осіб, але це не обов'язкова умова. Для людей з інвалідністю першої, другої груп, а також дітей з інвалідністю, які здобувають освіту в університетах та інститутах, закладах загальної середньої та професійної освіти, розмір виплати подвоюється.

За найскромнішими оцінками, міському бюджету це обійдеться на суму в 97 млн 200 тис.

Для порівняння: на ці гроші можна придбати або чотири надсучасні томографи, або реконструювати три «горбатих» мости, або побудувати п’ять притулків для собак.

Ми, звичайно, чуйні люди й переймаємось безгрошів’ям пенсіонерів, але чи не доцільніше на ці гроші відкрити нові амбулаторії в кожному з районів Білої Церкви (як і планували в міськраді) і таким чином зменшити необхідність зайвих поїздок і пільговикам, і взагалі всім містянам. Або купити десять тролейбусів (нових і зручних) і провести тролейбусні лінії, куди лише можливо (наші тролейбуси возять усіх пільговиків і так безкоштовно, без усіляких умов).

Але, на жаль, ми не Кабінет Міністрів і доводити недоцільність чи доцільність цього на прикладі Білої Церкви нас ніхто не просить. Хоча якби попросили, то особисто мені було б про що запитати: «Чому пільги встановлюють у  провладних кабінетах, а оплачувати їх маю я? Я хочу сучасні амбулаторії з новітнім обладнанням, новий комунальний транспорт і спортивні майданчики!» Але кому це цікаво, окрім майбутніх поколінь? Не популістам у владі, це факт. Їхні діти тут не житимуть…