kopiika.com.ua

Мороз і сонце – Водохреще!

Переглядів: 105Коментарі: 0
Світлим, радісним і трохи морозним видався день, коли білоцерківці святкували Хрещення Господнє. Пірнати в ополонку, як і дотримуватися здорового способу життя, цього року стало… модним. А що, непогана мода, чи не так?!.. 
Жарти жартами, але більшість вірян, які занурювалися цього дня в хрещенські води річки Рось, щиро сприймала це як справжнє очищення душі й тіла. Спокійно й радісно занурювалися самі й заносили в річку своїх діток, щоб тричі занурити їх у спокійні води Росі, що живить Білу Церкву.
Саме на Водохреще природа цього року подарувала справжнє свято: кришталево  прозоре повітря, яскраве й ласкаве сонечко, але й трішки кусючий морозець. Треба сказати, що мороз прийшов на Київщину саме на початку хрещенських свят – і підморозив річку. 19 січня білоцерківці відзначали Водохреще – одне з найбільших у році християнського свят. 
Всесвітньо відомі вчені та авторитети часто наводять традиційно-класичні та й нові докази того, що саме цього дня вода на всій планеті набуває надзвичайних, цілющих властивостей. Тому й люди, занурюючись у цю водичку, вірять, що вона на цілий рік подарує їм духовне та тілесне зцілення.
Традиційно на березі річки Рось відбулися  святкові літургії та освячення води, які провели священнослужителі Православної церкви України.
Зокрема, така служба відбулася біля церкви Покрови Божої Матері, де цього року зібралася, напевно, рекордна кількість народу за кілька останніх років. Кілька тисяч білоцерківців прийшло із самого ранку на берег біля церкви. Люди освячували водичку, яку принесли із собою або яку набрали тут же із джерела біля води. Дуже багато було охочих зайти в крижану воду для виконання хрещенського обряду. І серед сміливців – дуже багато молоді, і навіть зовсім юних білоцерківців.
«Відчуваю після занурювання надзвичайний прилив енергії!»
… 10-річна Златочка з родини Іванових уперше цього року пірнала в морозну воду;  вона вдягалася за допомогою мами й  розповідала свої враження: «Дуже холодно сьогодні. Але мені дуже сподобалося, цікаво! І наступного року я теж буду пірнати!» Мама Юлія підтримала бажання донечки спробувати, не боялася за дочку – була впевнена, що все пройде добре: «У нас є ще найменша дочка Аніта. Може, наступного року будуть дівчата всі по черзі пірнати: спочатку одна, потім інша вдягається!..». Тим паче, що в родині є глава – тато Сергій, який активно підтримує традицію. Він уже п’ятий рік приходить на Водохреще купатися в ополонці: «Спочатку просто знайомий покликав зануритися в ополонку. А згодом – увійшло в нашу щорічну традицію. Відчуваю надзвичайний прилив енергії після занурювання! І я вірю, що така вода й таке дійство приносять не лише здоров’я, але і якесь душевне піднесення – на цілій рік!».  
Традиційно неподалік від місць масового пірнання в ополонки працювала «польова кухня», де працівники Державної рятувальної служби приготували смачну гречану кашу та корисний гарячий чай. Тож той, хто трохи підмерз після занурювання в  ополонку, мав змогу зайти в намет для обігріву (також облаштований працівниками МНС) або підігрітися солодким чайком та добрим словом і посмішками, які були цього дня навкруги на всіх обличчях!
Подібні освячення води та святкові літургії відбулися біля ополонки на річці Рось, неподалік від човнової станції (мікрорайон Вокзальної). А в центрі міста білоцерківці могли також підійти до Храму Святого праведного Петра Багатостраждального (Калнишевского) – набрати та освятити там воду. 
Тож нехай свята вода принесе білоцерківцям очищення, а ще – подарує здоров’я та благодатну силу на цілий рік!
Наталія Вереснева