kopiika.com.ua

«Мрійте, адже саме за вами – майбутній вигляд нашого міста!»

Переглядів: 198Коментарі: 0

Саме такі побажання лунали 27 червня від почесних гостей, включаючи білоцерківського мера, під час урочистостей із нагоди професійного свята архітектора, які відбувалися в приміщенні ПК «БілоцерківМАЗ». Напередодні офіційного свята Дня архітектора України, яке, згідно з указом Президента України, відзначається 1 липня, було проведено преміювання та нагородження грамотами, подяками архітектурної еліти Білоцерківщини.
Щодо білоцерківського міського голови Геннадія Дикого, то заради привітання архітекторів цього дня він відірвався від сесійного засідання й під час перерви передав поздоровлення від депутатського корпусу, а також нагородив нагрудним знаком «Відзнака міського голови» архітектора Олега Пускова.
«Біла Церква – прекрасне місто, яке вже готується до свого тисячоліття! Я вірю, що спільними зусиллями ми зробимо її красивою, – натхненно запевняє мер. – І серед іншого, ми на вас також покладаємо надії щодо осучаснення нашого старовинного міста. Уже прикрашають Білу Церкву сучасні модернові скульптури, а попереду – здійснення нових проектів».
Під час урочистостей, у свою чергу, привітав працівників архітектурної галузі заступник міського голови Олександр Поляруш, а кращим представникам цієї сфери були вручені грамоти та подяки, а також грошові винагороди.
Зі своїм привітальним словом звернувся до присутніх народний депутат України Хвича Мепарішвілі: «Щиро вітаю вас із професійним святом. Саме ви створюєте вигляд міста й будинків, у яких живуть білоцерківці. Розумію, що важливо залучати побільше коштів на розбудову регіону – і за останні чотири роки до міста надійшло 250 млн грн. Віримо, що із вашою допомогою місто розквітне!».
Голова Білоцерківської міської організації Національної спілки архітекторів України Аркадій Дубік звернув увагу присутніх на проекти, адже ескізи та моделі окремих проектів були розташовані в залі, де відбувався захід. Із притаманним йому гумором пан Аркадій вручив значну кількість грамот архітекторам, дизайнерам, будівельним організаціям – від Спілки архітекторів Білої Церкви за значний внесок у забудову міста, за плідну багаторічну співпрацю. 
За словами знаного багаторічного забудовника Віктора Ярового, у місті Біла Церква за роки своєї будівельної діяльності він збудував більше десятка великих будівельних об’єктів, якими пишається місто. 
Грамоти отримали також молоді та перспективні архітектори, які, за словами ведучого, «наступають на п’яти традиційним архітектурним тенденціям, інколи навіть руйнують їх». Так, наприклад, Антон Ардат’єв, магістр архітектури, який продовжує сімейну династію й сьогодні сам представляє свої цікаві, достойні проекти та отримує за них переможні конкурсні нагороди, сказав: 
«Існує стара школа (і в моїй родині, у старшому поколінні, досить багато архітекторів!), але майбутнє Білої Церкви – за такими, як я. А якщо говорити про зміни, то перша складність – це маленький бюджет, фінансування інвестиціями. Звичайно, якщо наситити галузь, то в нас буде багато якісної архітектури – за західними аналогами, за модними тенденціями. Особисто мої улюблені матеріали – бетон і скло… І подані тут мої проекти – вони за стилем ближче до скандинавської лаконічності. Хочу сказати, що архітектор може бути і художником, і дизайнером, і модельєром; може займатися також парковим озелененням, адже йому важливо враховувати у своєму проекті тисячі дрібниць».
Про цікаві проекти, які найближчим часом будуть реалізовані в центральній частині міста, розповів керівник фірми «Аркада» Аркадій Дубік, який очолює міську організацію Національної спілки архітекторів:
«Більше 27 років працюю над створенням різних об’єктів у Білій Церкві. За цей період створено багато – і житлових будинків, і виробничих об’єктів. Особисто я дуже пишаюсь створеним багато років тому мікрорайоном Піщаний (шість житлових груп із належною інфраструктурою) – саме я розробляв цей проект як головний архітектор. 
На жаль, не все реалізовано з усіх запланованих важливих об’єктів, але, будемо сподіватися, що мешканці цих районів побачать ще нову школу на 1200 учнів і дитячий садочок на 330 місць!.. Радує, що нещодавно вже реалізували там спортивне ядро. Не хотілося б хаотичних забудов – гаражів та будівель, що створюють стихійний архітектурний безлад (за що поки що прошу вибачення у мешканців!). 
Щодо нових проектів у центрі міста, то сьогодні міською радою виділені кошти на кілька проектів, серед яких, зокрема: площа Шевченка, Торгова площа, парк Шевченка та набережна, а також Острів дитинства. Громадське обговорення продемонструє, як мешканці бачать своє місто. 
Один із цікавих проектів уже завершено: архітектор Максим Василенко переміг зі своїм проектом пам’ятного знака на честь видатного письменника Шолом-Алейхема. І, звичайно, усі білоцерківці бачать, що наша набережна прийняла вигляд європейського рівня відпочинку; скоро будо дороблено центральну алею по Олександрійському бульвару».
Архітектор Олексій Приймак, який уже не перший рік займається в Білій Церкві проектуванням житлових будинків, прийшов на це урочисте святкування з 8-річною донькою Лізою, яка точно знає, чим займається тато: «Так, мій тато малює будинки, які згодом побудують, а потім там житимуть люди. А сама я мрію бути художником!».
Тож саме для цих дітей, для майбутнього покоління стараються працювати, творити та реалізовувати нові проекти наші архітектори.
Кажуть, що архітектура – це музика, що завмерла в камені. Тож для зведення архітектурної гармонії в місті необхідний точний, вивірений камертон – для створення нашої спільної міської симфонії. І за її допомогою з’явиться оновлений, сучасний міський ландшафт – з урахуванням історичних особливостей та краси міста Біла Церква. 
Наталія Вереснева