kopiika.com.ua

Музичний фестиваль «Золота осінь»: 10 днів естетичної насолоди

Переглядів: 216Коментарі: 0

На початку осені вже 26 років поспіль надзвичайний подарунок для шанувальників високого мистецтва влаштовують працівники Білоцерківського будинку органної та камерної музики (директор – В. Клюєв) – Міжнародний музичний фестиваль «Золота осінь». Щовечора протягом фестивальної декади звучали вишукані твори класичного та сучасного мистецтва  вприміщенні костела Іоанна Хретителя. 

Творчих гостей та слухачів під час фестивального свята привітала солістка органного залу Білої Церкви – заслужена  артистка України органістка Тетяна Орлова. Вона зіграла цього року один із творів композитора А. Шнітке спільно з колективом Національного ансамблю солістів «Київська камерата». 

Кожен концерт у стінах органного залу був не тільки естетичним задоволенням, зустріччю із давніми друзями на музичній ниві, але й певним відкриттям. Зокрема, виступ музиканта  Наталії Сікорської, яка виконала концерт старовинної музики на клавесині. А також – виступи квартету гітаристів «Київ», Київського квартету саксофоністів. Не менш професійно звучав і виступ струнного квартету «Каприс Класік», який виконував не лише класичні  добре відомі твори І.-С. Баха, А. Вівальді, але й твори сучасного композитора А.Стельмаха (за участю автора за роялем). 

Віртуозність та майстерність виконання на фортепіано музиканта Юрія Кота примушувала завмирати і маленьких, і досвідчених глядачів фестивалю. Крім того, традиційно проклали музичну стежку до сердець шанувальників виконавці музичного колективу «Avanti +», вокал артистів Національної філармонії України Анатолія Юрченка та Марії Віхляєвої, вечір романсу від вокаліста Анатолія Юрченка. 

На десятий день фестивалю артисти Національної капели бандуристів імені Г. Майбороди вражали виконанням фольклорного музичного надбання – творами  українського народу. 

Приємно бачити натхненні обличчя як музикантів, так і відвідувачів фестивалю, який  за багато років завоював прихильність слухачів різної вікової категорії, і навіть різних смаків. Адже беззаперечний професіоналізм та майстерне виконання притягують багатьох до джерела справжнього мистецтва.

Наталія Вереснева