kopiika.com.ua

Музичний світ занурює в Різдво

Переглядів: 89Коментарі: 0

Творчість, а тим паче музична, – вона завжди трошки загадкова та нагадує чудо. Такі чудові концерти пропонує нам у грудні Білоцерківський будинок органної та камерної музики, наче готує шанувальників цього прекрасного мистецтва до різдвяного дива.

Свою високу професійну майстерність подарували музиканти, які 15-16 грудня завітали до Білої Церкви: у Будинку органної та камерної музики виступали солісти Національної філармонії України – заслужені артисти України Юрій Шутко (флейта) та Андрій Остапенко (гітара). У програмі цього вечора звучали твори І.-С. Баха, Ф. Каруллі, М. Джуліані, Т. Гауде. Це – справжня музична романтика минулих століть у чистому вигляді.

Про наближення різдвяних веселощів із радістю нагадав музикант-імпровізатор Олександр Дмитренко, виконавець і, якщо можна так сказати, «модератор» та координатор джазової музики в Білій Церкві. Саме за його ініціативи в  місті відбувається більшість джазових концертів – скажімо, у форматі «Джаз + Jazz». 

Під час власних концертів, а також колективних виступів Олександр Федорович часто проводить вдалий конферанс, наводить музичні паралелі – певним чином виховує слухача, налаштовує на особливу джазову музику. 

Так, на початку грудня в органному залі відбувся черговий натхненний виступ колективу: джаз-тріо заслуженого артиста АР Крим – Сергія Крашеніннікова (фортепіано), Олександра Сторожика (контрабас), Сергія Попова (ударні). Під час виконання всесвітньо відомих творів джазової класики до колективу приєднувались Олександр Дмитренко (гітара), а також відомий піаніст, професор та викладач Київського інституту музики ім. Р. Глієра – Володимир Соляник (фортепіано, орган), флейтист Микола Красавін. 

Наприкінці прекрасного виступу Олександр Дмитренко, зокрема, анонсував наступні джаз-концерти, які доповняться ще й вокалом і мають відбутися в розпал новорічних святкувань – 29-30 грудня. 

Ще один привід для білоцерківців та шанувальників майстерного хорового співу чудово відзначити новорічно-різдвяні свята в органному залі: подарунок від колективу Народного аматорського хору «Від серця до серця» – виступ цього досвідченого колективу під керівництвом заслуженого діяча мистецтв Володимира Клюєва (концертмейстер -  Віктор Шпаков (баян)) відбувся 23 грудня. У їхній хоровій програмі – українські народні й авторські пісні, які вже  багато років викликають у поціновувачів  захоплення та гордість за земляків.

Наталія Вереснева