kopiika.com.ua

На гачку

Переглядів: 298Коментарі: 0

Нещодавно в селі Трушки члени громадського об’єднання «Асоціація учасників бойових дій та учасників АТО» затримали рибалок-браконьєрів. Ті порушували заборону на вилов риби навесні в період із квітня до перших чисел червня за допомогою сіток, ятерів, екранів тощо.  У цей період риба в усіх водоймах України йде на нерест. Тому  можна рибалити лише на вудку з одним гачком. 

В’ячеслав Вовченко, один з учасників цієї спецоперації, розповідає:  «У будній день, близько 18.00, нам зателефонував місцевий рибалка з Трушків, який помітив браконьєрів. Ми їх затримали й передали поліції. За фактом браконьєрства відкрито кримінальне провадження. А конфіскований улов, майже 200 кг риби, відвезли в  один із місцевих дитячих будинків».

Наша боротьба з браконьєрством почалася в серпні минулого року. Тоді місцеві рибалки запросили нас на зустріч із головою міста Геннадієм Диким з приводу незаконного вилову риби в промислових масштабах, який вели невідомі люди в акваторії Білої Церкви. При цьому порушники в грубій формі забороняли іншим ловити рибу на вудки та спінінги. Виявилося, що це представники родича одного з депутатів облради. Вони мали дозвіл Державного агентства рибного господарства, виданий з порушеннями. Адже законним вважається дозвіл, який зобов’язує користувача ще й постійно зариблювати водойму. А той  підприємець цього не робив. Наразі дозвіл у процесі скасування. Натомість ми зариблюємо річку власними силами, цієї весни вже запустили в неї дві тонни малька. Власне, відтоді ми й патрулююємо Рось на громадських засадах».

Від серпня минулого року  активісти зафіксували близько тридцяти спроб незаконного вилову риби. Із браконьєрами-одинаками обмежуються виховною бесідою та спалюють їхнє рибальське знаряддя. Якщо це група осіб – викликають поліцію. 

Поки ГО діє винятково на волонтерських засадах. Хтось віддав свій човен для патрулювання, хтось поділився плавзасобами, паливом. Підприємці, що розводять рибу, безкоштовно надають мальків  для зариблення. Крім того, хлопці активно співпрацюють із Агентством рибного господарства, яке не має свого підрозділу в Білій Церкві. Уже шість активістів отримали посвідчення громадських інспекторів з охорони рибних ресурсів. Ведеться й тісна співпраця з місцевою владою та поліцією. Мер нещодавно  пообіцяв посприяти купівлі двох швидкохідних катерів для потреб ГО.

З огляду на активну громадянську позицію наших ветеранів АТО, розраховуємо, що й інші громадяни долучаться до збереження природних ресурсів. Якщо ви стали свідком незаконного вилову риби, повідомляйте про це телефоном 096 878 7260, не будьте байдужими.