kopiika.com.ua

На варті нашого спокою

Переглядів: 581Коментарі: 0

Наприкінці минулого року в Білій Церкві рішенням міської ради було створено нове комунальне підприємство «Муніципальна варта». Створення викликало багато запитань у білоцерківців, але лише в тих, хто не слідкував за роботою міськради впродовж декількох років.

Уже давно й фундаментально в Білій Церкві  впроваджується програма «Смарт сіті: безпека», яка створена для того, щоб були найкомфортніші й найбезпечніші умови  життя в місті. Ця програма складається з декількох, подекуди інноваційних для України, частин. 

Наприклад, відеонагляд по всій території міста. Згідно з програмою, у єдину локальну міську мережу поступово мають бути об’єднані диспетчерські пункти експлуатаційних та аварійних служб комунальних підприємств, які впливають на повсякденну життєдіяльність міста, контролюючі автоматичні та автоматизовані системи виявлення правопорушень у сферах експлуатації доріг та безпеки дорожнього руху, міські камери зовнішнього відеоспостереження, пристрої, датчики та інші елементи систем контролю за безпекою й життєзабезпеченням об’єктів усіх форм власності.

Одним із завдань «Муніципальної варти» буде обслуговування диспетчерського пункту та швидке реагування на будь-яку підозрілу  чи відверто небезпечну ситуацію, виявлену завдяки відеоспостереженню, – починаючи  від передачі наявної інформації до відповідальних структур (як-то ДСНС чи Національна поліція) та закінчуючи реагуванням власних патрульних.

З початку створення «Муніципальної варти» вже обладнано диспетчерську, куди надходять телефонні дзвінки від громадян. Закуплено форму та спецзасоби. Особливо приємно було дізнатися, що принципова позиція керівництва – надання  переваги  вітчизняним виробникам.  

Тож на початку травня перші чотири працівники відділу охорони громадського порядку заступили на чергування. Завдання патрульних – попередити  хуліганство та запобігти скоєнню злочинів. Будьмо відвертими: хлопці у формі справді спонукають поводитися чемно й культурно. Якщо ж порушники починають проявляти агресію або відмовляються припинити хуліганські дії, патрульні викликають наряд поліції, яка має вже повноваження до затримання порушника та покарання його згідно з чинним законодавством.  

Таким чином, до речі, було виявлено військового злочинця: чоловік порушував громадський порядок, тож вартові затримали його й викликали поліцію. Після з’ясування особи порушника виявилося, що він дезертир. 

Богдан Соловйов, один із перших патрульних, має вищу юридичну освіту. Незважаючи на те що, на перший погляд, він невисокого зросту, хлопець професійно займається спортом. Богдан – чемпіон  багатьох змагань,  кандидат у майстри спорту з рукопашного бою, має перший розряд з панкратіону й перший розряд з дзіссен-до.
На запитання кореспондента, чому він обрав саме «Муніципальну варту», Богдан розповів, що хоче припинити правовий нігілізм (коли кожен вважає, що закон мають виконувати інші, а не він), допомагати людям та підтримувати порядок на вулицях рідного міста, бо ж саме в Білій Церкві він планує створити родину й мати дітей. 

На сьогоднішній день особовий склад варти – 10 осіб. Середній вік вартових – 25 років. Усі вони проходили конкурсний відбір. Серед вартових є й дівчина. Вони різні, але об’єднує їх бажання змінити місто на краще. Поки що роботою піших патрульних  охоплено центральну частину міста та масив Леваневського. Уже є найбільш помітний результат  – відсутність стихійної торгівлі на площі перед Палацом культури «Росава». Щоденне патрулювання дозволило подолати явище, з яким безрезультатно боролися до цього. 

Патрулювання на автомобілях проводиться по всьому місту, це дозволяє попереджати хуліганські та злочинні дії дрібних порушників. Тяжкими правопорушеннями й  злочинами займається Національна поліція, з якою комунальне підприємство досить тісно співпрацює. 

Варто зазначити, що білоцерківці вже впізнають працівників «Муніципальної варти» й звертаються до них за допомогою, коли помічають правопорушників.  Так мешканці будинків на вул. Ярослава Мудрого звернулися з проханням допомоги  щодо постійних зібрань у дворі наркоманів та алкоголіків. Патрульні навіть продовжили своє чергування задля того, щоб увечері декілька разів заїхати в ці двори – і це дало результат.  Шумні компанії забралися звідти,  і дітки можуть безпечно гратися, не наражаючись на жахливий приклад непоміркованих дорослих.

Зараз у діяльності комунального підприємства можна виділити два напрямки: охорону громадського порядку та забезпечення охорони об’єктів на платній основі. Саме охорона об’єктів державної та приватної власності згодом переведе комунальне підприємство на самоокупність.

Сергій Возненко, керівник «Муніципальної варти», дивиться в майбутнє з оптимізмом: 
- Уже укладено договір із підприємствами на надання охоронних послуг. Згодом ми не лише перейдемо на повну самоокупність, а й приноситимемо кошти до бюджету міста. 
Ми прискіпливо вивчали досвід аналогічних підприємств у різних містах України й зауважили всі проблеми, що можуть виникнути. Але ми вже знаємо, як їх будемо долати. Та основною метою «Муніципальної варти» буде порядок на вулицях Білої Церкви. У перспективі – об’єднання з інспекцією з благоустрою. 
Хлопці й дівчата в нас неабиякі – усі проходять спеціалізовану підготовку: фізичну, психологічну й навіть медичну. Тож вони можуть не лише приструнити хулігана, а й надати першу медичну допомогу тому, хто її потребуватиме. Мені дуже хочеться, щоб білоцерківці сприймали їх як помічників, які завжди готові прийти на допомогу звичайній людині, бо насправді так воно і є.