kopiika.com.ua

Нашого цвіту – по всьому світу

Переглядів: 271Коментарі: 0

Цих трьох відомих людей об’єднує не лише те, що вони надзвичайно успішні у своїй сфері діяльності. Є ще один факт їхньої біографії, спільний і для багатьох з нас. Їхнє коріння знаходиться в нашому місті – Білій Церкві. Ми можемо пишатися цим, можемо надихатися, а можемо сумувати, що такі талановиті й непересічні люди народилися далеко від України, землі їхніх предків.

Пенні Сью Пріцкер

Одна з найвпливовіших жінок Америки. Мільярдерка, господарниця, підприємець, громадська діячка й філантроп, 38-й міністр торгівлі США (із 26 червня 2013 до 20 січня 2017). У 2012 році журнал «Чикаго» назвав її однією зі 100 найвпливовіших жителів Чикаго. У 2011 році  Forbes назвав її 263 найбагатшою людиною в США (власний капітал — 1 851 100 000 доларів США) та 651 багатою людиною у світі. У 2009 році Forbes назвав Пріцкер однією зі 100 найвпливовіших жінок у світі.

Саме вона першою підписала санкції проти Росії, саме вона всіляко підтримувала Україну впродовж всієї своєї каденції на посаді міністра торгівлі США. І хто знає, можливо, це все відбувалося саме тому, що Пенні Пріцкер має білоцерківське коріння.

У 2015 році пані міністр незаплановано відвідала Київщину, а саме – селище Великі Прицьки й  нашу Білу Церкву. Близько півтора століття тому її пращури залишили ці місця та поїхали в Чикаго.

Дастін Гоффман 

– американський актор, режисер і продюсер, володар нагород «Оскар» (як «найкращий актор» – за  фільми «Крамер проти Крамера», 1979; «Людина дощу», 1988); «Випуск», 1967; «Опівнічний ковбой», 1969; «Lenny», 1974; «Тутсі», 1982; «WagtheDog», 1997. Також відзначений трьома нагородами BAFTA, двома Emmy, шістьма «Золотими глобусами» та багатьма іншими. 

Уже в зрілому віці актор дізнався, що його предки по батьківській лінії походять з українського міста Біла Церква. Свого часу дід та прадід актора були розстріляні чекістами. Це з'ясувалося в ході підготовки передачі «У пошуках коренів», героєм якої став 78-річний актор. Він хотів дізнатися історію пращурів свого батька. Коли актор дізнався правду, він розплакався.

Данієль Шехтман 

– фізик і хімік, лауреат Нобелівської премії з хімії у 2011 р. (за відкриття квазікристалів). Відкритий Шехтманом квазікристал подібний до звичайного і є однією з форм організації атомів. Однак, інформують у Нобелівському комітеті, він має низку унікальних властивостей, зокрема є регулярною структурою, яка не повторюється. Шехтман отримав першу мікрофотографію структури квазікристала в 1982 році – учений працював із швидкоохолоджуваним сплавом алюмінію і марганцю складу Al6Mn. 

 Його предки виїхали з Білої Церкви за часів «єврейських погромів». Денієль народився вже в Ізраїлі, але інколи приїздить в Україну, виступає на наукових форумах та спілкується з представниками діаспори.