kopiika.com.ua

Наставники з Президентського полку України допомагали кадетам Білої Церкви

Переглядів: 209Коментарі: 0

 Урочиста обіцянка кадета на вірність Україні та українському народові – традиційна, але особлива подія в житті Білоцерківської гімназії №2. Показник цього, зокрема, у тому, що нинішнього року для відточування кроку та вправ кадетської знаменної групи (під час офіційної церемонії Урочистої обіцянки) наставниками були інструктори  Президентського полку України! 

Батьки, гості урочистостей були приємно вражені демонстрацією вправності та навичок стройового маршу, уміннями щодо вправ зі зброєю, тож багатьох присутніх охоплювало відчуття гордості. 

Отже, 29 вересня було продовжено хорошу традицію: на початку навчального року проводити Урочисту обіцянку кадета – тих юних кадетів та кадеток, які цього вересня вступають до кадетських лав.

Навіть злива не завадила традиції, хіба що захід було проведено не на плацу парку Слави в Білій Церкві, а під рідним та затишним гімназійним дахом. Юні кадети хвилювалися, стараючись вимовляти кожне важливе слово з тексту обіцянки, тримати урочистий крок та чітко, по-військовому, підносити дитячу долоню до головного убору. По-особливому прозвучали в стінах гімназії слова кадетського гасла: «Життя – Батьківщині, серце – матері, честь – нікому!»

Серед гостей свята, які цього дня привітали кадетів, були  випускники Білоцерківського військово-гімназійного корпусу, співзасновники кадетського корпусу – представники Клубу офіцерів «Честь», представники Всеукраїнської асоціації «Кадетська співдружність» (виконавчий директор – Є. Смушков), Київського ліцею-інтернату «Кадетський корпус» (підполковник М. Коваль), і , звичайно, – рідні, друзі юних кадетів. 

Під час урочистого шикування військовий комісар Білоцерківського об’єднаного військового комісаріату полковник Ігор Богданевич щиро привітав особовий склад військово-гімназійного корпусу та молоде поповнення кадетів. 

Генерал-майор Сергій Котляр подарував гімназистам кілька наборів для гри в  настільний теніс і наголосив, що в цей день для них звучить перша обіцянка в українській державі: «Сподіваюсь, що ви станете справжніми патріотами країни! Вдячність батькам – за рішення передати дітей «у форму» у такий складний для країни період. Чудово, що кадети-гімназисти демонструють високі показники в навчанні, дисципліні».

Наразі молоде поповнення (більше 40 кадетів, які в цей день промовили слова Урочистої обіцянки) отримало погони й  стало частиною кадетської родини. А кадети, які за період навчання вже проявили себе, згідно з наказом директора гімназії за зразкові показники в навчанні, сумлінне виконання обов’язків отримали наступні навчальні звання: старший кадет – Даніїл Коржанов, молодший віце-сержант – Олександр  Степура. Цього ж дня були нагороджені грамотами та медалями ті кадети, які посіли почесні призові місця в  Білоцерківській міській першості зі стрільби (М. Трофімова, К. Пасічнюк, Д. Синявська, М. Харчук). 

Кадетська обіцянка відбулася перед очима учасників АТО

Присутніми на святі були випускники військово-гімназійних класів – і не лише студенти, але й військові, зокрема учасники АТО, які зі зброєю в руках уже брали участь у військових діях, захищали кордони України, зберігали цілісність нашої держави. 

Для привітання юних кадетів надали слово випускнику кадетського корпусу, молодшому лейтенанту (учасник АТО, який служив у 95-й, 72-й бригадах), кавалеру ордена «За мужність» Олександрові  Катеруші, який із хвилюванням сказав кілька надихаючих слів: «Як і ви, 14 років тому я стояв у цьому строю, приймав Урочисту обіцянку. Бажаю вам із честю та гідністю нести по життю високе звання Кадета! Слава Україні!».

Із материнським наказом звернулася до малюків-гімназистів Лілія Трущенко, привітавши із цією знаменною подією, а також від усіх батьків висловила подяку керівництву гімназії та Клубу офіцерів «Честь». Вона висловила впевненість, що кожен буде сумлінно виконувати свій військовий та громадянський обов’язок – щодо збереження традицій, кордонів, спокою української держави: «У добру путь! Нехай вас береже Бог!»  

Під час урочистостей духовний наставник отець Амбросій також благословив військових гімназистів.

Голова ради Клубу офіцерів «Честь» полковник Валерій Забарський привітав новий взвод із важливою подією та наголосив на тому, що за ці роки утворилася велика дружна кадетська родина. Він вручив випускникам-кадетам, які навчаються у військовому інституті ім. Шевченка, Ярославу Дудніку, Максимові  Штейнбергу особливу відзнаку – «Знак кадета». Ця започаткована Клубом офіцерів нагорода вручається як сумлінним вихованцям-кадетам, так і тим, хто зробив значний внесок у розвиток кадетської справи. 

Знаменна група й знаменний взвод яскраво продемонстрували навички стройової підготовки (вправність із карабінами) та урочистого маршу. 

Як нагадав присутнім директор Білоцерківської гімназії №2 Анатолій Плєшаков, наступного року Білоцерківському кадетсько-гімназійному корпусу виповнюється вже 15 років. А ще, користуючись моментом, що на святі присутні представники ВГО «Кадетська співдружность», запропонував провести спільні урочистості із представниками  кадетства з іншої Білої Церкви (у Сербії), де сто років тому було засновано «сербський Білоцерківський кадетський корпус». Цікавий символічний збіг, який, можливо, дасть черговий поштовх для розвитку кадетського руху в Україні.

Дійсно, традиціям Білоцерківського військово-гімназійного корпусу вже багато років. Навчальні заклади військового профілю України знайомі з його випускниками – тож радо приймають вихованців-кадетів Білої Церкви та Узина, з яких згодом зростають справжні професійні захисники Вітчизни. І не менш символічно звучать сьогодні в стінах білоцерківського навчального закладу з гордістю промовлені слова: «Слава Україні! Маю честь!»

Наталія Вереснева