kopiika.com.ua

«Навчитися не боятися»

Переглядів: 166Коментарі: 0

У перший день вересня в кінотеатрі ім. Довженка в Білій Церкві відбулася демонстрація стрічки «Процес» – у рамках фестивалю документального кіно «Кіно, яке змінює думку».

За задумом організаторів глядачі подивляться кінофільми, які можуть змінити ставлення до сучасних проблем та викликів суспільства. При цьому кожна кінострічка має ряд художніх засобів для емоційного та інтелектуального впливу на кожного відвідувача фестивалю, коли ніхто не залишатиметься байдужим.

Організатори запросили на перегляд документальної стрічки проукраїнського режисера-документаліста Олега Сенцова, який наразі знаходиться на Півночі Росії, у колонії, відбуваючи строк як незаконно засуджений.  Більш того – уже більше трьох місяців він там продовжує голодування. 

Олег Сенцов – кримчанин. Професійно займався кіберспортом. Писав книжки. Знімав кіно, яке було відзначено в колах кіношників та на кінофестивалях. Поважав країну, у якій жив, вважав і вважає себе українським громадянином. У міжнародно спродюсованому документальному фільмі «Процес», знятому Аскольдом Куровим,  сюжетно розповідається про обставини сфабрикованої проти Сенцова справи.

Історія цієї творчої, неординарної людини не залишає байдужими людей не лише в Україні, але й у творчих колах за кордоном – серед колег, режисерів, акторів, письменників, журналістів. До речі, як стало відомо, російський режисер-документаліст Віктор Косаковський, який 1 вересня на Венеціанському кінофестивалі представив свою стрічку «Акварель», виступив на підтримку українського режисера: він закріпив на своїй сорочці цифри «111», адже на початок вересня це була кількість днів голодування Олега, а потім закликав не забувати та добиватися звільнення «бранця системи».

Демонстрація фільму «Процес» не лише розповідає про суть незаконно сфабрикованої справи проти режисера, але й наштовхує на глобальні роздуми про систему, яка примушує відчувати себе невільником навіть тих, хто фізично не знаходиться за гратами!.. 

Голова ГО «Білоцерківська волонтерська група» Юрій Москаленко влучно відзначив під час фестивалю: «Ця документальна стрічка ставить важливе питання: що кожен з нас може зробити, чим пожертвувати – заради своєї справжньої свободи, заради свободи свого народу, своєї країни?.. Я хочу подякувати за влучну співпрацю ГО «Зміни Білу Церкву», Агенції стратегічного розвитку Білої Церкви та проекту «Артхаус-клаб» за організацію такого фестивалю».   

Співорганізатор Віталій Нестеренко запросив присутніх на наступні перегляди, які відбудуться о 15-й годині в наступні дві суботи: будуть демонструватися харківський фільм «Дім слова» (про репресії на території Харкова 1936-37 років), «Школа №3» – про війну на Донбасі.

Вхід на фестиваль

 - БЕЗКОШТОВНИЙ

Наталія Вереснева