kopiika.com.ua

НЕХАЙ БУДЕ СВІТЛО!

Переглядів: 416Коментарі: 0

Кричущий стан зовнішнього освітлення в Білій Церкві не був таємницею. За десятки років відсутність освітлення цілих вулиць, особливо в  приватному секторі, старі ліхтарі та постійні поломки стали для жителів буденністю.

Нарешті  з’явилася надія на позитивні зміни. 11 квітня підписано «Контрактну угоду на модернізацію вуличного освітлення в місті», яка стала підсумком великої підготовчої роботи, що тривала два з половиною роки. 

В активну фазу проект уступив цього січня, коли  департамент ЖКГ оголосив тендер «Модернізація вуличного освітлення в м. Біла Церква» з використанням коштів кредиту від Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО). 

Щоб усе пройшло на належному рівні, перед стартом торгів провели зустріч із потенційними  учасниками. Їх детально ознайомили з умовами пропозиції: розробкою проектно-кошторисної документації, постачанням та монтажем усього необхідного електротехнічного обладнання для реконструкції вуличного освітлення. Після того на тендер подалися понад 20 профільних українських компаній.

Переможця – ТОВ «Союз – світло Україна» – визначили  за стандартами НЕФКО. Результати перевірили чотири  інстанції, вітчизняні та 

закордонні. 

11 квітня угоду було офіційно підписано.

Представник генерального підрядника ТОВ «Союз – світло Україна» Дмитро Старовойтов розповів: «Коли ми подавали на тендер, навіть не уявляли, що конкуренцію нам складе така сила компаній.  Найнижчою ціновою пропозицією виявилася пропозиція від європейського виробника «Філіпс». Це дійсно якісні світильники, які мають великі технічні можливості, показники енергоощадження та при використанні  сприятимуть зниженню автотранспортних пригод і криміногенної ситуації». 

У рамках тендера в місті встановлять майже 2,5 тис. світильників.

Олексій Шершень, керівник регіональних продажів «Філіпс Світлові Рішення Україна»,  зазначив: «Біла Церква пішла дуже мудрим шляхом – шляхом поетапного втілення повноцінної системи управління освітлення міста. На першому етапі – зробили важливу ставку на якісне  обладнання, що відповідає міжнародним нормам і стандартам. Нові світильники дозволяють регулювати яскравість освітлення відповідно до часу  доби, що економить до 40% від теперішнього обсягу енергоспоживання. Другим етапом можуть стати індивідуальні датчики та автоматичне керування кожним світильником. 

Наприклад, у Лондоні наші світильники «Філіпс»  реагують на рівень вологості (туману) і при необхідності включають освітлення чи підсилюють його інтенсивність;  а в Лос- Анджелесі датчик реагує на звук пострілу, вмикає освітлення та передає сигнал до поліції. Ще один варіант застосування розумних світильників: на автостоянках за допомогою освітлення визначається вільне місце й автомобіль не кружляє, шукаючи, де припаркуватися».

Міський голова Геннадій Дикий зобов’язав підрядників реалізувати  проект до кінця поточного року. Усі роботи стартують одразу після підписання. Оплачувати будуть поетапно й  лише після того, як усі експерти впевняться, що виконано всі умови угоди.  

ДЛЯ ДОВІДКИ. Крім заміни існуючих світильників на світлодіодні, угода передбачає:  встановлення  кронштейнів та консолей на опори, терміналів автоматичної системи керування вуличним освітленням та диспетчерського пункту; підвішування самонесучого ізольованого проводу;  заміну зношених залізобетонних опор; заміну шаф керування, а також усього необхідного додаткового обладнання для виконання цих робіт і демонтаж усього застарілого освітлювального електротехнічного обладнання. Освітлення замінять чи  проведуть  на  84 вулицях Білої Церкви. Це третина від загалу. 

Якщо проект виявиться вдалим, співробітництво можуть продовжити й надалі.