kopiika.com.ua

Податки на майно: хто точно не платитиме

Переглядів: 775Коментарі: 0

Більшість із нас є власниками майна. Рухомого чи нерухомого. Великого чи малого. А за право бути власниками майна ми сплачуємо податок нашій державі.

На невелике, купуючи його в магазині, сплачуємо ПДВ. А от на велике маємо сплачувати податок у податкову.

На сьогодні податок на майно регулюється розділом XII ПКУ. Відповідно до цього розділу податок на майно складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю.

Транспортний податок. Власникам люксових автомобілів, не старіших  5 років, доведеться щороку доплачувати до бюджету 25 тис. грн. Цього року змінився поріг вартості автомобіля. Якщо у 2017 році транспортний податок нараховувався на авто вартістю понад 

1,2 млн грн, то із січня 2018 він підвищився 

до 1,396 млн грн. 

Такий сюрприз власникам дорогих машин зробили парламентарії, прийнявши пропозицію Кабміну збільшити розмір мінімальної зарплати до 3723 грн. Повний список машин, за які слід сплатити податок, МЕРТ  опублікувало на офіційному сайті.  Поки ж, спираючись на дані калькулятора відомства (www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA), можна приблизно оцінити, які саме марки звільнені від транспортного податку.

Наша нерухомість також оподатковується. Чим більша вона за площею, тим більшим буде податок. Але, є пільги. 

Податок не сплачують власники:

- квартири/квартир (незалежно від їх кількостідо 60 кв. м); - житлового будинку/будинків (незалежно від їх кількості до 120 кв. м); - різних типів об'єктів житлової нерухомості, у  тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) до 180 кв. м.

Основним законодавчим актом, що регулює земельні відносини в Україні, є Земельний кодекс України, а плата за землю здійснюється відповідно до Податкового кодексу України. Згідно зі статтею 206 Земельного кодексу – використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Водночас платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Але й у цьому випадку є пільги.

Перелік фізичних осіб, які звільняються від сплати земельного податку:

- інваліди першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки для вищеперлічених осіб поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом користування в межах граничних норм: 

- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари; - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) – не більш як 0,10 гектара; - для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара; - для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара; - для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Також від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, землекористувачі за умови передачі земельних ділянок в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Варто зазначити, що нарахування сум податку проводиться контролюючим органом, Державною фіскальною службою. Якщо ви отримали листа, у якому, за вашою оцінкою, податок нараховано несправедливо або не враховано ваші законні пільги, звертайтеся до Білоцерківського відділення ГУ Державної фіскальної служби Київський області за адресою: м. Біла Церква, б-р Олександрійський, 12. 

Відділ адміністрування податків і зборів із фізичних осіб: (0456) 391391, 391957.

Леся Поліщук