kopiika.com.ua

Перемога Білої Церкви в командному Кубку Київщини із шахів

Переглядів: 109Коментарі: 0

 Наприкінці січня 2019 року в місті Буча відбувся шаховий турнір «Командний Кубок Київщини із шахів серед юнаків та дівчат». Як охарактеризували його досвідчені організатори, «цей турнір є першим такого роду, великий (адже значна кількість учасників змагань), складний та… інтригуючий».

Дійсно, учасників змагань було немало: 8 команд по 10 гравців – із Білої Церкви, Обухова, Ірпеня, Броварів, Вишгорода, Димерки та Бучі – зустрілися за шахівницями. 
Так, турнір був цікавий тим, що в такому форматі та з такою кількістю гравців різного віку в одній команді проводився вперше в Київській області. 
Як стверджують вже досвідчені шахісти, грати в шахи в особистому заліку й грати в команді є великою різницею. Хлопці та дівчата з кожного міста відчули це на собі. Вони переживали, раділи й засмучувалися, підтримували одне одного – і, звичайно ж, нервували, як нервували  їхні тренери та батьки. Емоції перемоги, як і емоції боротьби під час турнірних переживань, певно, складно описати.
Під час урочистого відкриття змагань директор ДЮСШ «Юність» Володимир Корнієнко вручив нагрудний знак та посвідчення «І розряд із шахів» учневі відділення шахів Миколі Пузею, який виконав кваліфікаційні норми та вимоги Єдиної спортивної класифікації України, тож саме тому йому було при-
своєно І розряд із шахів. 
ДЮСШ «Юність» на даних змаганнях була представлена двома командами. На жаль, команди були в неповному складі через хвороби учнів, але продемонстрували  спортивний характер: незважаючи на відсутність своїх товаришів, юні шахісти заповзято боролися за перемогу.
Напружена боротьба, що тривала 5 годин поспіль, визначила команди-переможниці: 
1 місце – команда Білої Церкви, 2-ге – команда Обухова, 
3-тє – команда Ірпеня.
Найкращими гравцями на дошках стали такі білоцерківці:
Кириченко Світлана, Штика Олексій, Тесляк Михайло, Дзюба Максим, Микола Пузей, Дарина Заєць, Богдан Бондар, Назар Бортяний, 
Артур Суходольський.
Учасники та шанувальники цього інтелектуального виду спорту висловили свою вдячність головному судді змагань – Шамірі Романівні Григор’євій – за наполегливість та уміння організувати захід на гідному рівні. І, звичайно, юним шахістам – за витривалість, волю до перемоги, а головне, за вибір шахів своїм видом спорту