kopiika.com.ua

Жіночий світ бізнесу

Переглядів: 255Коментарі: 0

Звичайно, закони бізнесу є однаковими для всіх. Бізнес не має статі, а гендерне питання генеральним чином на цю сферу діяльності не впливає. Однак є особливості ведення бізнесу саме жінками. Хто із цим згодний, а хто ні – була можливість обговорити на семінарі «Кращі практики ведення бізнесу: жіночі історії успіху».

Як вести бізнес, не руйнуючи власного життя, як не дати потонути цьому бізнесу серед океану потреб та конкурентів, як краще шукати партнерів. Відкрита та щира розмова на подібні теми відбулася 30 травня в Центрі розвитку підприємництва Білоцерківського міськрайонного центру зайнятості, а організатором зустрічі виступила Жіноча рада міста Біла Церква (голова – Альона Абрамова).

Нагадаємо, весною відбулася конференція «Успішні жінки України», проведена в Білій Церкві за сприяння президента Міжнародної дипломатичної ради в Україні Вікторії Лісничої.

Отже, бізнес-вумен продовжили тему сприятливого соціального й бізнес-середовища для дрібного та середнього бізнесу в Україні та, зокрема, у Білій Церкві.

Цікаву презентацію своєї діяльності на теренах турецького міста Аланія (можливі сфери роботи й  цікавих занять для української жінки, інфраструктура відпочинку й житла, медичний туризм, особливості побуту та культури, виховання дітей) надала запрошений гість – керуючий партнер у Групі компаній «KDU Realty Group» Олена Полховська. Вона зауважила, що «турецька тема» наразі для нас досить актуальна – через складність ситуації з українським Кримом.

Власними рецептами ведення справи та шляхами подолання перешкод у рекламній сфері поділилася під час своєї презентації пані Наталія Заплешна, власниця РА «Арт-Гарант», координатор Асоціації дрібних та середніх підприємців. Вона наголосила, що важливо чітко поставити мету та правильно скористатися вже наявними інструментами або створювати нові, щоб досягати мети швидше, а згодом – після  досягнення першого вдалого результату – ставити перед собою водночас кілька важливих цілей.

Під час нетворкінгу, під аромат кави, розмова  про прагнення правильного харчування в  нашому забрудненому світі прозвучала вельми актуально: скажімо, молода бізнес-пані Ольга Магдич знаходиться в постійному пошуку в цьому напрямку. Присутні із задоволенням підтримали важливість теми здорового способу життя для себе та своєї родини. 

Невипадково зустріч відбувалася в Центрі розвитку підприємництва Білоцерківського міськ-районного центру зайнятості: багаторічний спеціаліст відділу з надання послуг безробітним Наталя Дикун наголосила на тісній співпраці як безпосередньо з підприємцями, так і з координаційними центрами, які допомагають писати доволі якісні бізнес-плани, що вже успішно реалізовувалися. 

Керівник Агентства з розвитку підприємництва Вікторія Шишковська підтвердила, що за майже 20-річну діяльність вони постійно укладали контракти із Центром зайнятості – щодо навчання бізнес-діяльності, перепрофілювання тощо. Пані Вікторія розповіла, як важко було пережити «шокову терапію економічної кризи 2009 року»; складна ситуація з новим кодексом – і конструктивні шляхи виходу щодо співпраці з бізнесменами, аутсорсінг, бухгалтерське обслуговування.  

Як по-жіночому зізналася підприємець Олена Панікаровська, вона – «особистий патріот Білої Церкви», і прагне зробити свій бізнес вишуканим та цивілізованим.  При цьому вона наголосила: «Прагну в Білій Церкві підвищувати культуру бізнесу та обслуговування; для цього багато навчаємося на семінарах-тренінгах. Власне, ми не «торгуємо», ми робимо комплексний сервіс. Вважаю, що в  нас конкурентів немає, а є – партнери!».

Про складність співвідношення «очікуваня-реальність» досить цікаво розповіла коуч Анна Лангова – у рамках розмови про партнерство, спілкування, родину: чого саме ми чекаємо від знайомих та колег, як правильно ставити запитання (у першу чергу самому собі!) та як важливо зробити взаємообмін у партнерстві приємним і вигідним.

Цікаво, що серед гостей зустрічі були присутніми і представники сильної статі – керівники, які зізналися, що для себе відкрили не лише деякі особливості жіночого підходу в діловій сфері, але й дуже корисні тонкощі, про які вони й не знали.

Жваве та відверте обговорення актуальних тем жіночого бізнесу, реалій нашого життя в умовах суворого податкового режиму та перспектив розвитку своєї справи за кордоном було таким цікавим, що кілька годин пролетіло дуже швидко. Координатор спілкування Альона Абрамова наголосила на важливості жіночої синергії, спільному розвитку та пообіцяла, що подібні корисні заходи з питань розвитку та захисту жіночого бізнесу в Україні відбуватимуться й надалі.

Наталія Вереснева