kopiika.com.ua

Обирайте ідеї

Переглядів: 36Коментарі: 0
Уже за кілька днів країна обиратиме дев'ятий склад Верховної Ради. Наша з вами громадянська відповідальність – прийти 21 липня на виборчі дільниці та проголосувати за того, кому ми насправді  віримо. Політологи, під час процесу особистого вибору, радять звертати увагу не тільки на  партію, але й на особистості, які цю партію представляють. Адже останній тренд у комунікаціях – це люди-бренди.
У Білій Церкві від «ВО «Батьківщина» такою людиною став Руслан Браславський, юрист і викладач.  
Браславський Руслан, 46 років. Дві вищі освіти: педагогічна та юридична. Двоє дітей: дочка та син. Один науковий ступінь: кандидат юридичних наук. Одна дружина. Власник юридичної компанії. Вільно володіє англійською. Любить свою Батьківщину. Кандидат у народні депутати України від «ВО «Батьківщина», округ №90.
- Ви балотуєтеся до Верховної Ради по Білій Церкві, а сам не місцевий. Чому так?
- Я народився й прожив майже все своє життя на Донеччині, у смт Тельманове. П’ять років тому (через усім зрозумілі причини) я полишив свою малу батьківщину і все, що мав: майно, рідні могили, своє коріння. Зі мною були лише моя родина, досвід та знання. Я мусив у зрілому віці все починати  спочатку. 
Пишаюся, що в мене все вийшло. Зараз я відчуваю в собі сили бути корисним своїй Україні та суспільству. Нас таких в Україні понад півтора мільйона. І, як і всі ці люди, я зараз не можу балотуватися за місцем свого народження та проживання.
Я досі не змінив прописки у своєму паспорті, бо переконаний, що Донбас – це Україна… Так, у нас є деякі відмінності між заходом і сходом країни, так само як існують відмінності між нашими північчю та півднем. Але, попри це, усі ми українці й нам жити в одній країні. 
Тому я беру участь у цих виборах. «Батьківщина» надала мені таку можливість. (За що я вдячний особисто Юлії Володимирівні). І тому за права білоцерківців я боротимуся так само віддано, як боровся б за права мешканців мого рідного смт Тельманового. 
- Три першочергові проблеми Білої Церкви, які Ви вирішуватимете в парламенті?
- Одна з найгостріших – відсутність у місті  гідного лікування онкохворих. Люди не мають можливості звернутися до профільних лікарів за місцем проживання. Натомість змушені їхати за багато кілометрів, витрачати сили, час та гроші, щоб отримати потрібну медичну допомогу.  Вважаю, у Білій Церкві має з’явитися новий онкоцентр. 
Друге гостре питання: трудова міграція. Це десятки тисяч людей, які щодня їдуть на роботу з Білої Церкви до Києва. І час, який вони могли б присвятити дітям, батькам, відпочинку, вони проводять у дорозі.   Вважаю, що в міста є потенціал, щоб відродити свою колишню всеукраїнську славу промислового та інноваційного центру. Щоб люди мали роботу та нормальну зарплату там, де вони живуть.
Ще одна тема – це ветерани. Навмисне кажу – не атовці, а саме ветерани. Вам ця тема знайома з преси, а в мене деякі речі відбувалися просто на моїх очах. Це стосується мого дому…
Зараз у Білій Церкві понад 2 тис. людей, які пройшли останню війну. І поки що їхня кількість лише зростатиме. Більшість із них потребує нашого відповідного ставлення та піклування. Бо вони можуть бути як помічниками в майбутньому будівництві країни, так і стати фактором ризику, який призведе до зростання злочинності, суїцидів тощо. Тож терміново потрібні центри з реабілітації цих людей. 
- Хто на цих виборах Ваші опоненти в Білій Церкві? 
 - Як і ви, бачу соціологію, як і ви, бачу ті партії, що, за прогнозами, проходять п’ятивідсотковий бар’єр. Тож кандидати від тих партій – потенційно мої конкуренти. До всіх ставлюся з повагою. Я – за конкуренцію ідей, і хай переможе той, кого виборець Білої Церкви вважає гідним себе. Хочу, щоб ми, кандидати, поводили себе як конкуренти, а не вороги. Досить війни в суспільстві. Оберіть того, хто з нас найкращий. 
- Звідки у Вас гроші на передвиборну кампанію?
- Моя декларація про доходи дозволяє мені самому профінансувати цю кампанію. Утім, з усією повагою та глибокою вдячністю буду ставитися до білоцерківців, які визнають за можливе стати волонтерами моєї кампанії. Насправді я поки що не знаю в Білій Церкві так багато людей. Тож якщо можете, допомагайте мені, щоб у майбутньому місто мало нардепа, до якого можна звернутися завжди зі своїми проблемами.  
- Хто керуватиме Вашим бізнесом, коли Ви станете депутатом? «Сліпий» траст?
- Я залишуся в компанії як співзасновник. Ми як були на ринку чесної конкуренції, так на ринку чесної конкуренції юридичних послуг і залишимося. Якщо я стану депутатом, разом зі мною до Міністерства юстиції не переїде вся моя юридична структура.
- Ви сьогодні позиціонуєте себе як нову людину в політиці. «Батьківщина» говорить про нові обличчя. Це будуть справжні дії чи  лише нові прізвища у ВРУ?
- У Білоцерківському осередку ВЖЕ відбулися зміни. Моє призначення в.о. керівника Білоцерківського осередку – підтвердження змін у партії. 
Для міста я людина нова. У цьому моя слабкість, і в цьому моя сила. У мене тут немає кумів, родичів, бізнесових інтересів. Я абсолютно вільний у своїх кроках та рішеннях. Для Білої Церкви – я саме той, хто може оновити місцевий осередок. І я дійсно створю всі, залежні від мене, можливості, щоб «ВО «Батьківщина» в Білій Церкві оновилося від початку до кінця; щоб надалі було незаангажованим.
- Хто ваші потенційні опоненти та колеги в майбутній ВР?                       
- Нерозумні люди обговорюють людей. Напіврозумні – події, розумні – ідеї. Хочу, щоб подальша діяльність ВР була побудована не на ставленні до якихось окремих персонажів, а на ставленні до ідей і принципів публічної політики. Якщо мої ідеї з оновлення Податкового кодексу виявляться близькими різним партіям і фракціям, – буду вдячний усім їм однаково.
- Інтереси якої частини суспільства Ви будете представляти в парламенті?
- Не можу й не хочу бути експертом з усіх питань. Своїм пріоритетом у ВР вважаю захист і сворення найбільш прийнятних умов для  розвитку малого та середнього бізнесу. Бо це та сила, що створює валовий національний продукт, який потім можна спрямовувати й на соціалку, і на медицину, і на освіту, і ще на багато корисних для людей і країни речей. 
- Під час цієї виборчої кампанії окремі політичні сили заявляють про рівність ЛГБТ та популяризацію парадів PRIDE? Ви готові підтримувати цю сучасну хвилю на законодавчому рівні?
- Мені все одно, що роблять люди за дверима власної спальні, якщо це не заборонено законом. Я готовий публічно підтримувати тих, кому це дійсно потрібно: людей з інвалідністю, ветеранів, стареньких людей, маленьких дітей. Турбота про тих, хто сам не може попіклуватися про себе, на мій погляд, сьогодні набагато гостріша й важливіша для нашого суспільства. 
Щоб цього всього досягти якнайшвидше –  ТРЕБА ДІЯТИ!
Олександр Семерядченко