kopiika.com.ua

«Об’єднаймося ж, брати мої!»

Переглядів: 54Коментарі: 0
Така назва Київської обласної виставки робіт учнівської творчості, що відкрилася в краєзнавчому музеї Білої Церкві 22 січня цього року. За словами організаторів, на ній представлено майже три сотні творчих робіт різних форматів – картини олією, акварель, кераміка, береста, плетіння, батик, – зібраних як перлинки чарівного намиста Київщини. 
Настрій виставки від самого початку одразу художньо задав флешмоб: на мольберті розташована картина, на якій зображений ескіз роботи «Вінок єдності» – тож кожен, хто доклав до неї свій мазок пензлем, став її співавтором. А маленькі жовто-блакитні стрічки – це як символ об’єднання українців навколо спільної національної ідеї. 
Такі символічні знаки свята роздавали гостям виставки, яка відкрилася в Білоцерківському краєзнавчому музеї саме в День злуки, рівно через 100 років, як було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.
Урочисто прозвучало відкриття виставки – акапельно спільними творчими силами було виконано Гімн України. Прозвучало гармонійно й  красиво, до того ж до виконання доєдналися творчі колективи Київщини. 
Зокрема, на сценічному майданчику були учасники хорового колективу «Обрій» (комунального закладу КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»), Народний фольк-лорний ансамбль «Вишиванка» (Таращанського районного центру творчості дітей та юнацтва «Веселка»). 
Так, літературно-музична композиція у виконанні дітей підкреслила надзвичайне значення ідеї соборності для кожного українця – від малого до великого, від Заходу до Сходу країни. Адже для кожного ця ідея йде від любові матері та батька, через дитяче виховання та спільне юнацьке зростання, через красу рідної природи, рідної землі, через улюблені пісні – до дорослого життя. 
До того ж надзвичайно приємно, що хоча ідея злуки прийшла з Галичини, але підписання цього важливого документа в 1919 році здійснилося саме на землі Київщини.
Тож традиційно в День соборності відзначають кращі роботи вихованців творчих шкіл, закладів, організацій Київщини.
Привітали талановитих учасників виставки й  присутніх на відкритті глядачів в.о. директора КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» Тамара Нестерук, директор КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» Людмила Діденко. Під час урочистого відкриття своїм творчим виступом присутніх також привітав ансамбль бандуристів «Українські барви» (Фурсівського закладу загальної середньої освіти).
Коли дивишся на стіни виставкової зали краєзнавчого музею – то наче відчуваєш, що тобі промовляє це розмаїття робіт, розташованих по цьому творчому просторі! 
 Зрозуміло, що членам журі (працівникам закладів освіти, мистецтва та творчості) було непросто міркувати над тим, як визначити переможців. Тим не менш, слова визнання головним переможцям та підтримки всім маленьким митцям висловив голова журі – Олександр Дмитренко, голова Київської обласної організації Національної спілки художників України. 
Дійсно, у роботах – і прекрасні люди, і надзвичайно мальовничі українські краєвиди, і творча шана Кобзарю та іншим національним натхненникам. А свій висновок про переможця зробить той, хто прийде й своїм творчим пошуком і художнім смаком віднайде для себе найкращий витвір цього спільного мистецького прояву. 
Наталія Вереснева