kopiika.com.ua

Олександрійський бал

Переглядів: 939Коментарі: 0

У 1774 році польський король Август Станіслав Понятовський отримав від Речі Посполитої в довічне володіння  найбагатше в Україні Білоцерківське староство. Він того ж року передав  його великому коронному гетьману Польщі Францішеку Ксаверію Браницькому, який  був одружений на племінниці всемогутнього Григорія Потьомкіна Олександрі. Вона й заснувала та облаштувала красивий парк, названий на її честь.

«Сьогодні «Олександрія» – спільна  спадщина двох країн, яка показує їхню близькість. Бували різні періоди в стосунках між нашими державами.  Але сьогодні й Польща, й Україна обрали  європейський вектор розвитку. Наші культури мають багато спільного. У нас багато інших спільних інтересів. Навіть наші національні славні починаються майже однаково «Ще не вмерла Україна» і «Jeszcze Polska nie zginęła» («Ще Польща не загинула»). Тож я вдячний організаторам і спонсорам за цю можливість ще раз  підкреслити дружні стосунки між Польщею й Україною на прикладі Білої Церкви», – сказав  міський голова Геннадій Дикий під час урочистостей з нагоди  230-річчя дендропарку «Олександрія».

У свою чергу, Клавдія Песчох, Консул Республіки Польща в Україні, зазначила: «Парк, заснований Олександрою Браницькою, – символічне  місце. Тому що  це приклад багатства спільного польсько-українського спадку. Маю надію, що він буде дороговказом для прийдешніх поколінь та міцним фундаментом польсько-української дружби».

У святковому концерті взяли участь представники Польського національного товариства ім. З. Красинського та мистецькі колективи Білоцерківщини. 

Окрім того,  відвідувачі парку мали можливість оглянути картинну галерею в  частково відреставрованій Бальній залі та послухати лекцію з історії дендропарку місцевих науковців Євгена Чернецького й  Олександра Іванова.

А в неділю грянув справжнісінький бал. Члени  студії старовинного танцю La Rêverie в розкішному вбранні, пошитому за тогочасною модою, не тільки продемонстрували свою танцювальну майстерність, а й навчали всіх охочих мистецтву вальсу. Оркестр театру ім. Саксаганського потішив класикою та сучасними творами. 


Головним організатором свята виступило громадське об’єднання «Біла Церква туристична». Щиро кажучи, захід вдався завдяки титанічній роботі, яку проробило ГО.  «Насамперед намагалися привернути увагу громади до проблем реконструкції Бальної зали», – розповіла  представниця ГО Олена Фастівська. Тепер сподіваються, що «Олександрійський бал» стане щорічним фестивалем.

Фото Романа Наумова