kopiika.com.ua

Острів «Дитинство» прокинувся на ЕКО-пікніку

Переглядів: 64Коментарі: 0

Ті, хто провів чудовий вихідний день, узявши участь в ЕКО-пікніку на остові «Дитинство» в Білій Церкві 26 травня, той зміг упевнитися в тому, що багато праці та зусиль, укладених у нього за останні кілька місяців, не пройшли даремно! Прочищені доріжки, оновлена територія острова радо зустріли потоки людей, які розійшлися по острову – з дітьми, колясками, іграми, собаками, велосипедами, наметами, карематами...

Щільний графік цікавих локацій і заходів цього дня не давав білоцерківцям та гостям міста потягом майже доби втрачати тонус і, водночас, дозволив чудово розслабитися. При цьому, як завчасно і декларувалося, основним напрямом були зв'язок, єднання з природою, а основний меседж – «Будь ЕКО!» Адже організований він був на підтримку всесвітнього Дня Землі. 

Цього дня тут утворилися – своя  особлива держава, свій лад і навіть своя валюта! Адже хто встигав перемагати, правильно відповідати на важливі запитання, отримував екофішки, якими можна було розрахуватися за смаколики. 

Захід відбувся за підтримки білоцерківського міського голови Геннадія Дикого та небайдужих містян; організатором виступив  департамент житлово-комунального господарства (зокрема, управління благоустрою).

На вході до різноманітних ЕКОзон гостей зустрічало «Дерево бажань». Можна було взяти профарбовані нарізані дерев’яні кружальця, записати на них маркером щирі слова й підвісити на «Дерево бажань».

Ранок на острові розпочався з оздоровчого фітнесу. Під керівництвом тренера Анастасії Сидоренко перші гості екотериторії провели функціональне тренування.

Скільки разів переконуємося: на природі все смакує дуже чудово. Особливо, якщо ця їжа  дійсно наближена до натуральних джерел. Перед гостями свята стояла майже не подолана проблема: визначити, які страви зі святкових фудкордів та органічних товарів найбільш смачні і, водночас, природні… 

Святковий яскравий розпродаж влаштували майстри hand-made. На згадку про таке чудове свято можна було придбати симпатичний сувенір. Творчий та незбагненний Арт-простір продемонстрував різні мистецьки напрями, а також дав можливість окремим художникам узяти участь у майстер-класах.

На одній з основних алей острова було  розташоване шатро з лекторієм: тут звучали  цікаві факти нового екопроекту «Компола» (щодо переробки компостних відходів), проводилися пояснення та розмови щодо якості питної води, а також води звичайної (так званої – для побутових потреб). Крім того, ішлося про новий IT-проект «Кліматичні краплі».  Як не дивно, але це мобільний додаток, який відстежує та винагороджує громадян за їхній вклад у захист довколишнього середовища (їздити велосипедом – замість транспорту, висаджувати дерева та рослини тощо).

Представники громадської організації «Зміни Білу Церкву» розповіли про шкоду довкіллю та людині від батарейок та про давно назріле питання про переробний комплекс в Україні. 

Цікава й водночас гірка розмова в зоні лекторію відбулася на тему «Тварини на вулиці»: звідки вони й хто в цьому винен? Небайдужі змогли також розглянути проект притулку для безхатніх тварин (одні з ініціаторів щодо збору коштів  за допомогою краудфандингових платформ – представники Агенції стратегічного розвитку Білої Церкви). 

Досить довго актуальною була локація «Зоопростір»: навколо вольєрів із тваринками постійно були дітки, які хотіли або погратися з кошенятами та песиками, або вибирали, щоб забрати додому когось «у добрі руки». А студенти та викладачі Білоцерківського професійного ліцею своїми золотими руками тут же організували безпритульним тваринам невеличкі хатинки, кожна – особлива, з фантазією.

…А ось, до речі, щодо тварин, але вже з господарями. Більшість з тих, хто прийшов із собаками на екозахід, взяла участь у  «ЗООзабігу». І це було одне з яскравих шоу на острові в цей день! Собаки різних порід (ані вага, ані розмір, масть тощо – не мали значення) після команди «старт!» бігли за  наміченим маршрутом поряд зі своїм господарем. Усі отримали насолоду від пробіжки та спілкування, а собачки змогли ще й отримати собі в нагороду корм.

Надзвичайно цікавим був ЕКОпростір для дітей: вони малювали, стрибали, співали, грали в настільні ігри, ходили зорганізованими лабіринтами, канатним парком, а ще вони із задоволенням фарбували – як коробки, так і одне одного!.. 

Спортивні заняття є частиною нашого буття та здорового способу життя. У цей день на острові відбулися:  ЕКОзабіг (координатор - Н.Коваленко), велопробіг «Невгамовні ракети», спортивне орієнтування «Таємничий острів» (керівник відділення спортивного орієнтування – О. Зіглін). Усі команди знайшли 7 контрольних пунктів, на яких їх чекали екологічні заклики: «Здавай батарейКи!», «ЛюБи природу!», «Економ воДу!», «Посади деревО!», «Не будЬ байдужим!», «НЕ сміти!» , «СортУй сміття!». Отже, обравши потрібні літери, учасники склали головний слоган дня: «Будь ЕКО!»

Спортсмени-туристи організували катання на катамаранах на озері, розташували на затишних галявинах наметове містечко (координатор – О. Склярська, президент БФСТ). 

Після нагороджень переможців та теплих аплодисментів на острів були запрошені артисти: на головній сцені виконували авторські пісні гурти «Весна», «Кімната №16», «Нерозгадані», звучала сучасна жива музика від ді-джея.

А потім шанувальники футболу змогли кайфонути від емоцій – побачити на великому екрані виступи команд фіналу Ліги Чемпіонів УЄФА-2018. А продовженням у проекті «Зоряний табір» став перегляд або романтичних фільмів, або – зоряного неба. 

Чудова погода, зелена свіжа природа острова, організація цікавого й корисного ЕКОсвята – одна з найкращих традицій міста Біла Церква, яка може стати оригінальною родзинкою в туристичній інфраструктурі Київського регіону.

Наталія Вереснева