kopiika.com.ua

Овва! Лотерея на виконкомі…

Переглядів: 138Коментарі: 0

Минулого вівторка в приміщенні Білоцерківської міської ради відбулося чергове засідання виконавчого комітету БМР. 

Порядок денний складався із 46 питань, які розглянули сімнадцять присутніх членів комітету. 
 
Лото «Забава» 
відпочиває…
 
Перший «пул» із 5-ти питань представив директор департаменту житлово-комунального господарства міської ради Олег Савченко. 
Він запропонував виконкому затвердити проведення весняного двомісячника – з 18 березня до 19 травня: санітарне очищення, озеленення й благоустрій міста. 
Член виконкому Станіслав Поліщук до місця згадав нещодавню негоду й запропонував департаменту звернути увагу на можливість подібних форс-мажорів, аби адекватно й вчасно реагувати на виклики від природи. Зокрема, запропонував домовитись із телепровайдерами щодо «червоної» інформації про ймовірні катаклізми в Білій Церкві. Олег Савченко погодився й повідомив, що на адресу міського кризового центру дійсно надійшла рекордна кількість тривожних повідомлень. 
Із цього приводу міський голова поінформував про ідею створення міського штабу оперативного реагування, а також коротко прозвітувався щодо усунення наслідків негоди. Урешті, озвучену Савченком пропозицію члени виконавчого комітету підтримали одноголосно. 
Особливу цікавість у присутніх викликало друге питання порядку денного: «Про розподіл квот для участі в Програмі забезпечення жителів міста Біла Церква муніципальним житлом на 2019-2024 роки». Не дивно, адже безпосередньо на засіданні між 23 претендентами розіграли 16 кімнат у міських гуртожитках. Пан Постівий доповів щодо встановлених квот за галузями. Наприклад, міська освіта мала отримати 2 кімнати, департамент охорони здоров’я – 1, самоврядувальники – 2 і так далі. 
Крім того, заступник міського голови Гнатюк повідомив про особливості такого житла. Як виявилося, протягом 10 наступних років його не можна приватизувати, а також здавати в найм, передавати третім особам тощо. Потім відбувся процес жеребкування, прозвучали радісні вигуки й щирі привітання щасливчикам. 
Не обійшлося без обговорення при голосуванні  4-го пункту: «Про забезпечення технічного нагляду». Деякі члени виконкому наголосили на неякісному відновленні території після так званого розкриття ландшафту в середмісті. Пан Поліщук запропонував задіяти гарантійний термін щодо відновлюваних робіт, а пан Гриненко поцікавився терміном часу, який зазвичай дається підряднику на відновлення перекопаного білоцерківського ландшафту. Натомість пан Гнатюк зазначив, що ситуація не зрушиться на краще, допоки муніципалітет не візьме на роботу 20-х інспекторів з благоустрою, які змусять організації дотримуватись належних норм і стандартів. 
 
Красивому 
проектові бути
 
Естети неодмінно порадіють 8-му питанню порядку денного: «Про організацію та проведення фестивалю «Міжнародний симпозіум скульптури» в місті Біла Церква». Члени виконавчого комітету підтримали ідею проведення в місті фестивалю сучасної металевої скульптури, що орієнтовно відбудеться наприкінці місяця травня. У форумі візьмуть участь 5 відібраних митців із Києва, Мадрида та Люксембурга, які на очах у містян створять 5 неповторних витворів, що згодом прикрасять собою (орієнтовно) Олександрійський бульвар Білої Церкви. 
Щоправда, було зауваження від пана Гнатюка. Він волів дуже конкретно означити повноваження організаційного комітету, аби згодом не трапилося всіляких курйозних накладок. Зокрема, заступник міського голови запропонував надати оргкомітету важелі впливу на концептуальне наповнення майбутніх шедеврів, аби геніальність творців не виплескувалася за межі пристойності в їхніх нестримних «вихлопах творчості». 
 
«Каліпсо» 
стане «шовковим»
 
Не обійшлося без зауважень щодо «встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення». Член виконкому Кошель доповів про численні заяви від мешканців прилеглих будинків на шум і гам пізнього  часу доби біля «Каліпсо»
Після короткого обговорення виконком виніс рішення обмежити крайній час функціонування закладу 22-ма годинами, замість попереднього «дедлайну» о 24-й. Подивимось, чи виправить це розхитану репутацію «Каліпсо».  
 
Місто 
розриває 
стосунки…
 
Ідеться не про стосунки в ліричній площині «кохання-зітхання», а винятково в прагматичному форматі «ти – мені, я – тобі». Офіційно 12 пункт порядку денного є ось таким: «Про дострокове розірвання договору на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування №7 «4 мікрорайон – вул. Семашка». Причина – невиконання перевізником, Тролейбусним управлінням, узятих на себе зобов’язань. Якщо конкретніше:  перевізник не спромігся оновити рухомий склад відповідно до попередньо визначених умов конкурсу. 
Керівник Тролейбусного управління пан Володимир Вахній спробував виправдатися перед комітетчиками, що нібито скарг на підприємство не так уже й багато, а коштів на нові машини, на жаль, нема й не передбачається, тож мусите «полюбити нас такими, як є», тому що ми свої, комунальні. 
Натомість міський голова жорстко відрізав:  мовляв, усі без винятку мають виконувати інвестиційну угоду, інакше в місті настане транспортний безлад і знову з’являться вантажні «Спринтери» під виглядом пасажирських автобусів. Крім того, підняте питання дещо збурило членів комітету, тож вони зажадали від муніципальних служб нагальної інформації щодо виконання іншими перевізниками «домашнього завдання» з інвестиційної угоди. Ну а щодо Тролейбусного управління, то йому доведеться звикнути жити без 7 міського маршруту від 4 мікрорайону до вулиці Семашка.
 
Заступник 
міського голови 
іронізує…
 
Не обійшлося без суперечок у наступному, тринадцятому, питанні порядку денного: «Про погодження місця зупинки автобусів міжміського автобусного маршруту загального користування…». Виконкому пропонувалося затвердити зупинку-відправку неподалік так званого «Пентагону». Натомість керівник перевізника КАН пан Котушенко публічно заявив, що запропонована зупинка економічно не обґрунтована, недоцільна й, узагалі, ні те ні се, адже за двісті метрів є нічим не гірша зупинка, і навіть ліпша. 
На виступ Котушенка зреагував заступник міського голови Поляруш. Він іронічно зауважив, що ця істерика не через якусь недоцільність, а винятково через страх, через боязнь програти конкурентам у чесній боротьбі. Щоправда, цього разу виконком пристав на бік Котушенка, наче теж злякався його 
конкурентів. 
Рішення не було прийнято. КАН може спати спокійно.
Олександр Виговський