kopiika.com.ua

«Пакунок малюка». Як отримати допомогу?

Переглядів: 96Коментарі: 0

 «Пакунок малюка» – це набір необхідних речей для новонародженої дитини. 

Право на отримання допомоги «Пакунок малюка» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України й народили живонароджену дитину.
Отримувач такої допомоги – мати, батько, родичі, патронатний вихователь новонародженої дитини.
Якщо в матері дитини виникли ускладнення при пологах чи хвороба, що унеможливлює здійснення нею догляду за новонародженою дитиною, допомога «Пакунок малюка» надається батьку, або родичам такої дитини, або патронатному вихователю, які доглядатимуть за нею.
Увага! Загальна вартість  пакунка становить не більш як 5 тис грн. Отримання цієї допомоги не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні. 
Що входить до набору?
До набору входить усе, що необхідно для новонародженої дитини: підгузки, вологі серветки, пелюшки, бодіки, шапочки, штани-повзунки, «чоловічки», шкарпетки, термометри для води та для тіла, ножиці, ковдра, підковдра, матрац, розвиваючі іграшки, рушник, мило-шампунь, крем і коробка-колиска – усього понад 30 найменувань. Деталізований перелік та кількість дитячих товарів визначені наказом Міністерства соціальної політики України від 17 липня 2018 року № 1025 «Деякі питання надання одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка» при народженні дитини».
Коли надається допомога?
Видача допомоги «Пакунок малюка» здійснюється безпосередньо в  пологовому будинку під час народження/виписки новонародженої дитини або за місцем проживання/перебування новонародженої дитини не пізніше ніж через 30 календарних днів із дня її народження.
Патронатному вихователю може бути видано «Пакунок малюка», якщо він забрав новонароджену дитину з пологового будинку протягом місяця з дня народження.
Важливо! Якщо на день виписки з пологового будинку «Пакунок малюка» був  відсутнім, отримувачу необхідно подати за місцем проживання заяву до органу соціального захисту населення про забезпечення такою допомогою. Також заяву можна подати безпосередньо в пологовому будинку, і її передадуть адресатові.
Зверніть увагу! Факт передачі допомоги «Пакунок малюка» фіксується у відповідному акті приймання-передачі, адже ведеться облік видачі допомоги.
Отримувачі допомоги «Пакунок малюка» можуть відмовитися від отримання допомоги на підставі особистої письмової заяви. Також допомогу не надають, коли народжували вдома, у приватних пологових будинках або коли мама відмовилася від дитини.
Ольга Настіна,  
голова ГО «Правова єдність», 
ГС «Мережа правового розвитку» 
Безкоштовну юридичну консультацію можна отримати за адресою:
вул. Леваневського, 55 
(приміщення філії бібліотеки №8)