kopiika.com.ua

Пільги для учасників бойових дій від міськради

Переглядів: 1294Коментарі: 0

Кожен ветеран війни чи учасник антитерористичної операції зможе раз на рік отримувати грошову допомогу (а точніше, компенсацію витрат) від Білоцерківської міської ради на терапевтичні, хірургічні стоматологічні послуги та зубопротезування в розмірі, що не перевищує розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (1700 грн), що визначається Законом України «Про Державний бюджет України» на відповідний бюджетний рік. 

Для того щоб отримати грошову допомогу, ветеран війни чи учасник антитерористичної операціє має бути зареєстрований у м. Біла Церква та перебувати на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги. І, звичайно ж, потрібно подати пакет документів до управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради.

 У перелік необхідних документів входять: заява встановленого зразка; документ, що підтверджує необхідність надання медичних послуг; паспорт; ідентифікаційний номер; посвідчення ветерана війни/учасника антитерористичної операції.

Також ветеранам війни та учасникам АТО, згідно з міською комплексною програмою підтримки на 2018-2020 роки, повертатимуть 50% від вартості обстеження (але не більше розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць – 1700 грн), проведеного методом комп’ютерної томографії або магнітно-резонансної томографії. 

Для отримання відшкодування учасник антитерористичної операції має бути зареєстрований у м. Біла Церква та перебувати на обліку в управлінні соціального захисту населення Білоцерківської міської ради в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги. Також необхідно подати до управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради такі документи: заяву встановленого зразка; акт приймання-передачі медичних послуг; реквізити банківського рахунка (якщо особа бажає отримати одноразову матеріальну допомогу через банківську установу). Потрібно також пред’явити оригінали паспорта громадянина України, ідентифікаційного номера, відповідного посвідчення та довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції. 

Відшкодування здійснюється в разі подання всіх необхідних документів протягом 30 днів з моменту проходження відповідного обстеження та в порядку черговості подання до управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради заяв на отримання відшкодування.

Міська рада передбачає надання одноразової матеріальної допомоги також у випадках, коли ветеранам війни та учасникам АТО необхідна складна хірургічна операція (ендопротезування, слухопротезування, неврологічного, серцево-судинного, онкологічного напрямку тощо). Розмір одноразової матеріальної допомоги на проведення оперативного лікування визначається, виходячи з вартості такого лікування, але не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (17000 грн), що визначається Законом України «Про Державний бюджет України» на відповідний бюджетний рік. 

Для отримання одноразової матеріальної допомоги учасник антитерористичної операції має бути зареєстрований у м. Біла Церква та перебувати на обліку в управлінні соціального захисту населення Білоцерківської міської ради в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги. 

Для надання одноразової матеріальної допомоги учасник антитерористичної операції подає управлінню соціального захисту населення Білоцерківської міської ради такі документи: заяву встановленого зразка; підтверджуючі документи (виписка, епікриз, рахунок-фактура із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові пацієнта тощо); реквізити банківського рахунка (у разі, коли особа бажає отримати одноразову матеріальну допомогу через банківську установу). Також учасник АТО пред’являє оригінали паспорта громадянина України, ідентифікаційного номера, відповідного посвідчення  та довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції.

Ветерани війни й учасники антитерористичної операції зможуть отримати грошову компенсацію й за витрати на реабілітаційні послуги в розмірі, що не перевищує розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.

Затвердили також і порядок надання транспортних послуг ветеранам війни та учасникам АТО, що довгий час було болючою проблемою жителів нашого міста.

Після погодження міським головою клопотання, управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради здійснює організацію надання транспортних послуг шляхом укладення договору з комунальним підприємством Білоцерківської міської ради «Тролейбусне управління». Виділення коштів для оплати транспортних послуг здійснюється за розпорядженням міського голови.

Тетяна П’ятенко