kopiika.com.ua

Письмова згода для занять сексом не потрібна!

Переглядів: 392Коментарі: 0

11 січня набули чинності зміни до Кримінального кодексу України, спрямовані на боротьбу з домашнім насиллям.

Тисячі користувачів та кілька десятків ЗМІ «розносили» інформацію, що, мовляв, тепер цю добровільну згоду на секс треба оформлювати письмово, інакше – в’язниця. Дехто маніпулював про те, що заяву треба буде реєструвати в нотаріуса, бо тільки так можна впевнитися, що людина таки погоджується на секс. 
Спойлер – ні, не можна. За бажанням, можна довести, що людину змусили підписати згоду. Деякі напрочуд «кмітливі» користувачі навіть розробили спеціальні зразки не потрібних нікому заяв… Не вірте таким нісенітницям.
Що таке добровільна згода, круто пояснюється  на прикладі чаю. 
Людина каже: «Дякую, я вип’ю чаю пізніше»,  або «Я не хочу чаю», або «Я передумав/передумала пити чай». Це все про відсутність добровільної згоди. Погодьтеся, ви ж не будете заливати чай у людину, яка заснула? Простіше кажучи: якщо люди хочуть займатися сексом – вони займаються сексом. Якщо хтось один знаходиться в ступорі або іншим чином не виявляє бажання вступати в інтимний зв’язок, то сексом краще не займатися.
До речі, Україна – 11-та країна, що вводить подібні зміни й законодавчо затверджує, що секс має бути за взаємною й добровільною згодою. 
Між зґвалтуванням і примушуванням до сексуального зв’язку є різниця.
Згвалтування (ч. 1 ст. 152): «Вчинення дій сексуального характеру, пов’язаних із вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи (зґвалтування)». 
Примушування до вступу в сексуальний зв’язок (ч. 1 та ч. 2 ст. 154): «Примушування особи без її добровільної згоди до здійснення акту сексуального характеру з іншою особою», а також «примушування особи без її добровільної згоди до здійснення акту сексуального характеру з особою, від якої потерпіла особа матеріально або службово залежна».
У Кримінальному кодексі є невеличке пояснення: «Згода вважається добровільною, якщо вона є результатом вільного волевиявлення особи, з урахуванням супутніх обставин» (повертаємося до пропозиції випити чаю).
І можна довго сперечатися про супутні обставини й про те, як треба доводити відсутність згоди. Але здоровий глузд ніхто не скасовував. Маніпуляції й безпідставні звинувачення були й до прийняття цих змін, так само, як і домашня тиранія, змушування до сексу та згвалтування. 
В Україні діє презумпція невинуватості: тобто жодна людина не є злочинцем, допоки такою її не визнає суд. Так само потрібно відштовхуватися від того, що діє презумпція добровільного погодження на секс. І Кримінальний процесуальний кодекс вимагає доказів. Тобто заяви про те, що хтось займався сексом без згоди, недостатньо для того, щоб засудити людину. Потрібно це доводити так само, як і те, що людину згвалтували або людина не усвідомлювала, що з нею відбувається. 
Загалом, не ведіться на маніпуляції й  займайтеся сексом, коли й ви, і ваш партнер цього хочете. Письмова згода для занять сексом не потрібна!
detector.media