kopiika.com.ua

Пісня та літературне слово – переможці премії Вінграновського

Переглядів: 209Коментарі: 0
Лауреати 26-ї літературно-мистецької премії імені Миколи Вінграновського представляли свої твори на сцені театру.
Для підтримки обдарованої молоді Білої Церкви, сприяння її розвитку, формування творчої особистості щорічно відбувається вручення міської молодіжної літературно-мистецької премії ім. М. Вінграновського.Тож наприкінці лютого, останніми зимовими днями, відбулося тепле творче свято – вручення такої премії за 2018 рік.
Треба сказати, що над прийняттям рішення про кандидатів на присвоєння премії спочатку працювала конкурсна комісія, а  потім відповідне рішення було затверджене виконавчим комітетом Білоцерківської міськради в січні 2019 року. 
Як говорять документи, премію було засновано в 1993 році. До сьогоднішнього дня її лауреатами в місті вже стали 55 молодих людей та творчих колективів. Так, у ході нагородження зі своїми творчими дарунками  виступали лауреати премії минулих років – зокрема Народний вокальний ансамбль «Співограй» Центру «Соняшник» (керівник – Ольга Гаврилюк).
Урочистості відбувалися в залі музично-драматичного театру ім. Панаса Саксаганського. Під час офіційного вручення поважний і багаторічний голова комісії Анатолій Кульчицький – заслужений працівник культури України, член Національної музичної спілки – пояснив присутній у залі молоді, за якими принципами комісія обирала переможця.
Згідно з поданням управління з питань молоді та спорту Білоцерківської міської ради, комісія вирішила, зазначивши це в протоколі, присудити міську молодіжну літературно-мистецьку премію за минулий рік (у грошовому еквіваленті вона становить 3 750 грн) таким лауреатам:
Ілоні Котовщик, молодій письменниці, студентці Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу – за роман «Веселкові душі» та поетичну творчість 2018 року; 
Вокальному ансамблю Білоцерківського національного аграрного університету (керівник – Наталія Булей) – за творчі здобутки у 2018 році та активну участь у культурно-мистецькому житті міста.
Як наголосив радник міського голови Микола Антонюк, вручаючи нагороди, Біла Церква була й залишається багатою на таланти, при цьому – «серцем» премії залишається управління молоді та спорту міської ради, а душею – голова комісії з присудження премії ім. М. Вінграновського Анатолій Кульчицький. 
Глядачі щиро аплодували творчим здобуткам лауреатів. Звичайно, вокальний ансамбль Білоцерківського національного аграрного університету подарував вдячним слухачам свої пісні.
А юна письменниця Ілона Котовщик цього вечора на сцені театру виступала не лише як автор тексту, але і як актриса: разом із творчим колективом вона представила невелику театральну постановку за мотивами власного авторського роману «Веселкові душі». Певні художні особливості її творчих доробок, а також перспективи поетичного та прозового розвитку визначив у своєму виступі керівник літературної студії, письменник, педагог Володимир Дідківський.
Варто згадати, що в місті Біла Церква була започаткована також важлива літературно-мистецька премія – імені Миколи Сома. Її було засновано у 2016 році, за ініціативою міського відділення Українського фонду культури за підтримки тодішнього голови фонду Бориса Олійника та президента Київської обласної торгово-промислової палати Олександра Рябоконя.  
Отже, у цьому році володарем вищезазначеної премії став поет, член Національної спілки письменників України, заслужений учитель України, а також член комісії з присудження літературно-мистецької премії ім. М. Вінграновського – Петро Розвозчик (нагороджений за поетичну збірку «Сувій дороги»).
Колоритні лауреати цього року підтвердили впевненість у тому, що Білоцерківщина багата на таланти, тому завжди буде співати пісень, писати гарні вірші, красиво танцювати, мати творчий підхід до різних життєвих ситуацій. 
Наталія Вереснева