kopiika.com.ua

Питання питної води, протипожежної безпеки, та в що місту обійдеться демонтаж труби В-3

Переглядів: 335Коментарі: 0

Відбулося позачергове засідання міської комісії виконавчого комітету Білоцерківської міської ради з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій. 

У ході засідання було розглянуто питання про вжиття заходів щодо забезпечення населення міста якісною питною водою в  разі припинення централізованого водопостачання.  Доповідаючи питання,  заступник директора ТОВ «Білоцерківвода»  Олексій Пахольчук зупинився на ситуації, яка склалася в 

АТ «Дніпроазот», він відмітив, що для знезараження води товариство переважно використовує гіпохлорит натрію, але в жаркі місяці додатково застосовується й хлор. Середньодобове використання хлору в ТОВ «Білоцерківвода» сягає від 500 до 800 кг за добу, у залежності від якості питної води, а це – 15-20 тонн на місяць. Залишок хлору на 23 липня ц.р. становив 990 кг, що вистачить на 2-3 доби. Проте, як доповів Олексій Пахольчук, стало відомо про відновлення роботи АТ «Дніпроазот», тому існуючого об’єму хлору буде достатньо до нових надходжень 30.07.2018р.

За результатами засідання ТОВ «Білоцерківвода» було доручено негайно вжити заходів щодо знезараження питної води: посилити лабораторний  контроль на всіх стадіях очищення води та у водопровідних мережах міста;  оптимізувати використання реагентів з метою зменшення витрат хлору;  провести пошук альтернативних постачальників хлору; для недопущення виникнення подібних ситуацій створити місячний запас хлору (15 тонн).

Другим питанням, яке розглядалося на засіданні, стало питання про стан забезпечення протипожежного захисту місць зберігання та переробки продукції врожаю 2018 року. У своїй доповіді начальник Білоцерківського РВ ГУ ДСНС у Київській області Віктор Юрченко довів до відома членів комісії  результати перевірки протипожежного стану на ТОВ «Білоцерківхлібопродукт» і ПАТ «Білоцерківський елеватор», які є найбільшими підприємствами міста зі зберігання та переробки врожаю.  Ознайомив з проведеною роботою відділу щодо корегування оперативних планів гасіння можливих пожеж на елеваторах; проведення відповідних інструктажів на підприємствах, які зберігають та переробляють зернові культури й грубі корми; інформаційно-роз’яснювальних заходів. 

Білоцерківському РВ ГУ ДСНС у Київській області доручено перевірити усунення недоліків із протипожежного стану за результатами планових перевірок підприємств ТОВ «Білоцерківхлібопродукт» і ПАТ «Білоцерківський елеватор». 

Також було розглянуто ще одне важливе для Білої Церкви питання – про вжиття заходів щодо попередження передумов виникнення надзвичайної ситуації у зв’язку з аварійною ситуацією, яка виникла 21.07.2018 р. при демонтажі трубопроводу В-3 Товариством з обмеженою відповідальністю «Новація-1», та заходів щодо збереження комунального майна. (Подробиці на сторінці 3).

Доповідаючи питання, директор ТОВ «Білоцерківвода» Тетяна Бойко та її заступник Олексій Пахольчук повідомили, що, не зважаючи ні на заяви в поліцію, ні на відкриті кримінальні провадження, ТОВ «Новація»  продовжує незаконний демонтаж трубопроводу. У полі, де  проводяться земляні роботи, знаходяться високовольтні електричні мережі, пошкодження яких може призвести до повної зупинки водоочисних споруд міста (на першому підйомі водоочисних споруд), а це означає, що водопостачання та водовідведення може в будь-який момент припинитися. На жаль, 21 липня така ситуація сталася: було пошкоджено один із двох високовольтних електричних кабелів. Працівники «Білоцерківводи»  провели ремонтні  роботи  на електричних мережах, і цього разу  жителі міст Біла Церква та Умань не залишилися без водопостачання.

За підсумками розгляду даного питання було вирішено:

- повідомити комісію з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій Київської області про передумови виникнення надзвичайної ситуації у зв’язку з аварійною ситуацією, яка виникла 21.07.2018 р. 

при демонтажі трубопроводу В-3 ТОВ «Новація-1»;

- уповноважити управління комунальної власності, департамент житлово-комунального господарства, юридичне управління міської ради, ТОВ «Білоцерківвода»,  КП «Білоцерківводоканал»  та КП БМР «Муніципальна варта» вжити вичерпних заходів щодо контролю за станом інженерних мереж, а саме водоводу річкової води – В-3, а  також його  охорони, збереження як комунальної власності та заходів для уникнення передумов виникнення НС;

- рекомендувати міському голові утворити робочу групу  щодо оперативного реагування на можливі випадки аналогічних НС;

- ТОВ «Білоцерківвода»,  КП «Білоцерківводоканал»  та управлінню комунальної власності міської ради вжити заходів із відновлення футляра технологічної мережі для транспортування гіпохлориту натрію.