kopiika.com.ua

Питання тарифів на міський транспорт зависло «між світами»

Переглядів: 83Коментарі: 0
За мотивами засідання 67-ї сесії міської ради
 
Чергове сесійне засідання Білоцерківської міської ради відбулося останнього дня зими, 28 лютого 2019 року. Реєстрація виявила присутність 37 діючих депутатів, які мусили розглянути 102 питання прядку денного. Щоправда, порядок денний рідко залишається на попередніх позиціях, трансформуючись у той чи інший бік. 28 лютого без трансформацій також не обійшлося. Депутати озвучили пропозиції невеличких змін, наприклад щодо передачі на баланс військових автомобілів, щодо плану й меж зонування міста, чотирьох спірних земельних питань тощо.
Депутат Вовкотруб по ходу запропонував зняти 2 питання порядку денного, а депутат Гейло – додати одне зі спортивно-адміністративної сфери. Ішлося про проект розвитку футболу в Білій Церкві у новій редакції. Усього депутатський корпус зажадав зняти 2 питання з порядку денного й, натомість, додати 9 нових. 
Секретар БМР Вадим Кошель також запропонував зняти одне питання сфери оподаткування або голосувати за нього без спеціального додатка. Депутати погодились.
 
Запити-заяви-звернення
 
Незабаром приступили до оприлюднення депутатських запитів, заяв і звернень. Депутат Бабенко зажадав, аби сайт міської ради оприлюднив запис засідання депутатів і чиновників з білоцерківськими перевізниками. Крім того, пан Володимир уже традиційно читав вірші, згадав загиблого Нємцова, пропонував новації у сфері рекламування рідного міста, пропагував встановлення в БЦ монумента гетьману Мазепі, ратував за зміну Дня міста на 6 травня, а наприкінці заяви подарував міському голові символічний козацький подарунок.
Депутат Король звернувся до сесійного засідання з приводу критичної ситуації, що склалася  з приватними асенізаторами, які скидають відходи в комунальні мережі просто куди око бачить. Король поскаржився, що наразі ніхто не контролює кількість подібних контор, також не оцінює якості їхніх послуг. На думку депутата, місту конче потрібна станція для фекальних відходів, відтак треба вже сьогодні думати щодо фінансування майбутнього будівництва.
Депутат Оселедько закликав усі політичні сили доєднатися до меморандуму проти підкупу виборців, який запровадили на своєму нещодавньому віче політичні партії та угруповання націоналістичного спрямування. 
Натомість депутат Смуток ознайомив колег з ініціативою ГО «Центр мистецтва та духовної культури» щодо підготовки до святкування тисячної річниці Білої Церкви. Він запропонував меру дати відповідне доручення спеціалістам, аби ті розглянули слушні намітки ГО. Міський голова погодився й коротко поінформував депутатів щодо міської програми підготовки до резонансного ювілею. 
Секретар міської ради Вадим Кошель завершив «парад заяв і звернень» власною пропозицією щодо вшанування історичних авторитетів України – Мазепи, Бандери, Коновальця – з конкретними локаціями майбутніх пам’ятників. Депутати не заперечували щодо вшанування, але воліли наразі не конкретизувати, адже місце встановлення монументів визначається під час громадських обговорень.
 
Сесія
 
Коли нарешті приступили до розгляду безпосередньо сесійного порядку денного, то першим пунктом розглянули питання  «Про скасування рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 15.01.2019 р. №10 «Про тариф на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування». 
Вадим Кошель наголосив, що громадська ініціатива щодо недопущення підняття тарифів на проїзд у громадському транспорті розпочалася гучно – приїздом заїжджих діячів і навіть кандидата в президенти, – а закінчилася тихим «пшиком». Буцімто до подальшої процедури обговорення резонансного питання ніхто з ініціаторів не долучився. Ну, тобто попіарились перед виборами, посвітили своїми обличчями та й  вуаля – справа зроблена. Пан Кошель попросив зауважити на ці обставини під час голосування. Депутати зауважили та хором провалили перше питання, тобто не скасували рішення виконкому від 15 січня щодо підвищення тарифів на проїзд у  маршрутних автобусах і тролейбусах. Тепер ситуація зависла в повітрі. 
Особисто мені не зрозуміло, – чи підвищуватимуть тариф, чи ні. А якщо підвищуватимуть – то коли, з якого числа?
Друге питання порядку денного – «Про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 20 грудня 2018 р. №3184-62-VІІ «Про бюджет м. Біла Церква на 2019 рік» – викликало доволі гарячі суперечки серед депутатів. Муніципальна чиновниця Світлана Терещук доповіла про пропозицію освоїти цільові державні кошти на конкретних об’єктах, заздалегідь визначених відповідними державними органами. 
«Обов’язаловка» щодо об’єктів роздратувала депутата Гейло. Він гарячкував: чому саме такі напрямки? Хто обирає об’єкти й чому? 
Депутат запропонував не погоджуватися з ходу – усе обговорити, а вже потім голосувати. Натомість пані Терещук розставила крапки над «і»: мовляв, це цільові кошти Кабміну, які не обговорюються. Ми або беремо їх для освоєння на визначених об’єктах, або відмовляємось і залишаємося без «дарованого коня». Депутат Кошель погодився з пані Терещук. 
 
Натомість депутат Ореховський запропонував цього разу взяти кошти, але в майбутньому щільніше працювати з Кабміном – радити міністрам, указувати на дійсно «найтонші місця» в міському господарстві. Лише депутат Балас абсолютно підтримав 2 питання порядку денного, до того ж закликав усіх інших колег позитивно проголосувати за нього. Напевно, депутати дослухалися до Баласа, віддали за проект 31 голос. 
Третє питання – «Про затвердження Положення про фінансово-кредитну підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва в місті Біла Церква» – було непростим, до того ж із багатьма поправками. Його суть така: за корпоративної згоди спеціального іноземного фонду, банків і муніципальної влади малі підприємці можуть взяти вигідний кредит на розвиток бізнесу. Депутати воліли почути умови цієї згоди, а також дізнатися витоки фінансування цих вигідних кредитів. Урешті, вислухавши пояснення від доповідача, заступника міського голови Інни Новогребельської, таки підтримали проект 34-ма голосами «за». 
Четвертим пунктом депутати затвердили перелік видів робіт та об’єктів, на яких порушники правопорядку повинні виконувати оплачувані суспільно корисні роботи на території Білої Церкви в 2019 році.
Згодом заступник міського голови пан Кравець поінформував депутатів щодо доповнення видів економічної діяльності комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Муніципальне шляхово-експлуатаційне управління». Зокрема,  повідомив про план робіт, значна частина яких стосуватиметься річок Рось і Протока, а також про роботи щодо подальшого озеленення міста. 
 
Депутати одноголосно підтримали цей пункт порядку денного. Ще згодом погодили виділення коштів для Білоцерківського тролейбусного управління й узяли до відома звіт щодо виконання Програми розвитку громадянського суспільства в Білій Церкві. 
У цьому ж контексті наголосимо: нещодавно наше місто отримало відзнаку «Будівничий громадянського суспільства». Ця нагорода була вручена за підсумками п’ятирічної роботи міжнародного проекту «Громадяни в дії». Експерти проекту зазначили вагомий прогрес у розвитку демократії та інструментарію впливу містян на муніципальну владу. Що ж, достойний привід потішитись. 

Олександр Виговський