kopiika.com.ua

Планшети й гаджети гальмують розвиток дитини

Переглядів: 220Коментарі: 0

Ми щоденно бачимо, як малеча буквально «залипає» перед екранами й моніторами, у той час як батьки займаються домашніми справами. 

Чесно кажучи, завжди вважав, що технічний прогрес позитивно впливає на всебічний інтелектуальний розвиток маленьких дітей. Чесно кажучи, зараз теж так вважаю. Проте, виявляється, існує альтернативна думка, що навіть підтверджується дослідженнями науковців. Так ось дорослі розумники вважають, що наступне доросле покоління, яке в дитинстві – до 5-го віку – весь час «висіло» перед екраном телевізора або планшетного комп'ютера, гірше вирішує проблеми, погано спілкується з однолітками й слабкіше проявляє навички розвитку. До такого висновку прийшли, зокрема, канадські експерти, які задалися метою з’ясувати вплив науково-технічного прогресу на юні душі та розуми. 
На превеликий жаль, батьків такі сучасні реалії абсолютно влаштовують та навіть подобаються сучасним батькам. Велика ж  спокуса – залишити чадо перед телевізором або планшетом для того, щоб отримати особистий персональний час і присвятити його вже своїм улюбленим справам. Проте канадський науковці називають таку тенденцію вивертом, що може спричинити гальмування подальшого розвитку дитини. Зокрема, ці автори безпосередньо оцінили здібності до спілкування, вирішення проблем і інші особисті навички 2400 дітей у віці двох, трьох і п’яти років.
Так вони встановили, що ті малюки, які проводять більше всього часу перед екранами у віці двох років, уже до трьох років демонструють ознаки уповільненого розвитку. А ті, хто не відривався від екранів телевізорів і планшетних комп'ютерів у три роки, до 5-річного віку помітно відставали в розвитку від однолітків. 
У зв'язку з цим дослідники з Університету Калгарі закликають батьків малечі не спрощувати собі життя й самим брати участь у  розвитку дитини за допомогою особистого спілкування, різноманітних активних ігор і забавок, які передбачають собою не лише розвагу, але й навчання.
Проте дослідники не заперечують, що в певних гаджетів прихований доволі високий потенціал до навчання дитини. На жаль, почасти батьки не використовують саме ці пристрої, тож їхні діти просто втуплюються в екрани, дивляться мультики або граються в якісь ігри, що міцно утримують увагу, але не сприяють розвитку навичок у  малечі.
Олександр Виговський