kopiika.com.ua

«По ньому б’є Соборний дзвін!..»

Переглядів: 53Коментарі: 0

В останній день жовтня в читальній залі міської центральної бібліотеки відбувся вечір пам’яті справжнього українця, Почесного жителя Білої Церкви, громадського діяча, лауреата літературно-мистецької премії ім. І. Нечуя-Левицького – письменника Володимира Іванціва.


Зустріч було проведено з нагоди 83-ї річниці від дня його народження. Володимир Опанасович Іванців, автор більш як 20 літературно-публіцистичних збірок, був також талановитим перекладачем, журналістом, літературним критиком, багато років очолював Білоцерківську міську організацію ВУТ «Просвіта»
ім. Т. Шевченка. Особистістю був нестандартною, при цьому – прямою, відвертою, з критичним ставленням до сучасної літератури, з твердою проукраїнською позицією.


Багато присутніх висловило свої думки з приводу життя та діяльності Володимира Опанасовича – колеги-письменники, бібліотекарі, друзі, товариші по освітній та «просвітянській» роботі.


Зустріч підготували представники бібліотечної спільноти міста, Центру творчості «Соняшник», творча інтелігенція. Співведучою вечора була журналістка, літератор Таїна Братченко, яка з глибокою повагою розповіла про свого вчителя та редактора.


Поет Володимир Дідківський зачитав у пам’ять письменника присвяченого йому вірша. Щиро своїми спогадами поділився заслужений працівник культури України Анатолій Кульчицький, адже вони були давніми друзями. Про співпрацю з бібліотеками, про чесне ставлення до колег, неординарну особистість поета розповіла завідувачка бібліотечної філії №10 Ганна Нагорна - зокрема й про започатковані конкурси читців-декламаторів творів письменника.


Від Білоцерківського осередку ВО «Свобода» слово сказав депутат обласної ради Сергій Яременко. Про відповідальність за свої справи та вчинки, про духов-не начало в душі Володимира Опанасовича (батько якого був священиком) розповів священик отець Сергій.


Звичайно, на заході звучали вірші поета Іванціва у виконанні вихованок театральної студії «Пролог» (Центру позашкільної творчості «Соняшник»), а також пісні «Журавлиний романс» та «Пісня про Білу Церкву» на слова Володимира Іванціва, які виконала Дарія Хворостяна, вихованка Білоцерківської школи мистецтв №1.
Присутні на вечорі рідні білоцерківського письменника були розчулені спогадами. Онука Володимира Опанасовича, Діана, прочитала свій улюблений вірш дідуся.


До слова, у ході вечора спогадів голова Білоцерківської міської організації ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка та видавець Костянтин Климчук наголосив, що скоро вийде остання написана Володимиром Іванцівим книжка – «Смак води, або Бог не пустомолот». А завершив літературно-художній вечір спогадів документальний фільм «Володимир Іванців: Усі часи спресовані в мені».

— Наталія Вереснева