kopiika.com.ua

Порадилися й вирішили… ще раз перевірити тарифні розрахунки!

Переглядів: 370Коментарі: 0

 Громадська рада при виконавчому комітеті Білої Церкви оперативно зібралася на позачергове засідання в  понеділок, 21 січня, для вирішення гострого питання: наскільки правильним є рішення – щодо підняття тарифів транспортної мережі міста. 

Актуальність проблеми відчувається – у високому градусі обговорення серед громадськості, у коментарях та публікаціях у соціальних мережах, у готовності сторін активно захищати власні інтереси. 
21 січня 2019 року у великому залі міськвиконкому Громадська рада зібрала кворум. Обговорювалося головне питання порядку денного: відповідність і доцільність прийняття рішення владою міста про підняття тарифів. 
На початку роботи перед присутніми членами Громадської ради своїми міркуваннями поділився народний депутат України Хвича Мепарішлвілі:«Ми прийшли до висновку, що є резон на місяць відкласти рішення виконкому про підняття тарифів – з тим, щоб вирахувати, чи реально обґрунтовано був порахований тариф на громадський транспорт і наскільки законно було прийнято рішення».
Голова інфраструктурного комітету ГР Костянтин Бугайчук оголосив про напрацьовані проекти рішень: подати запит на проведення громадської експертизи щодо прийнятого рішення про підвищення та вимагати від Білоцерківського виконавчого комітету відмінити це рішення – принаймні  допоки не буде проведено експертизу. 
Присутні депутати під час обговорення закликали представників Громадської ради бути більш активними, висловлювати свою позицію під час прийняття рішень членами виконавчого комітету, пообіцявши, у свою чергу, інформувати про засідання комітету та співпрацювати з активістами громади.
У ході засідання було також з’ясовано, що питання перед винесенням на виконком обговорювалося в депутатській комісії інвестиційного напрямку (голова – С. Мартинюк). Після обговорення члени цієї комісії одноголосно рекомендували таке рішення розглянути на засіданні виконавчого комітету. 
Голова профільної депутатської комісії транспорту і зв’язку Микола Колосенко висловив здивування, чому вже не вперше питання транспортної сфери було винесено на іншу депутатську комісію. А також поставив гостре запитання, яке поки що лишилося риторичним: чи законним є таке рішення виконавчого комітету, яке не було попередньо розглянутим у відповідній профільній депутатській комісії?
 
Частково доніс до присутніх інформацію Сергій Постівий, керуючий справами виконкому, наголосивши, що всі нормативні процедурні документи було враховано при прийнятті попередньо озвучених рішень. «Усі зауваження юридичного відділу було враховано при голосуванні рішення. Так що не можна казати, що рішення приймалося незаконно – у процедурній частині зауважень немає. Але при цьому, можливо, є недоліки в обрахунках – тоді це має стати предметом експертного дослідження, зокрема й цієї Громадської ради. Якщо ж є питання процедурні, можна переглянути повноваження профільних депутатських комісій».
Також було наголошено на необхідності налагодження якісної комунікації – задля винесення рішень саме на благо білоцерківців. 
Керівника відділу транспорту та зв’язку БМР Олену Шевченко попросили аргументувати, на якому підґрунті, наприклад, з’явилося рішення про те, що учні мають оплачувати 50% вартості квитка в тролейбусах (адже в  попередній період було рішення про безкоштовний проїзд за учнівськими квитками). Але питання залишилося, по суті,  без відповіді.
Обговорювалося ще багато інших важливих аспектів, зокрема слово взяли й перевізники. Не на всі запитання членів ради вони змогли обґрунтовано й конкретно відповісти. Тим не менш, громаду було проінформовано про процес поступового оновлення автопарку перевізників, адже за інвестиційними умовами він має бути оновленим за 5 років – на 100%. Учергове перевізники наголосили, що 7 гривень – це оплата за проїзд не за максимальним, а оптимальним розрахунком. 
Тож Громадська рада має скласти експертну думку про тариф. Рада також звертається з пропозицією й до виконкому, і до депутатів – про скасування «поспішно прийнятого рішення» від 15 січня 2019 року. І при цьому головне завдання – призупинити дію рішення про підвищення тарифу на момент проведення громадської експертизи. 
Наталія Вереснева