kopiika.com.ua

Повітряна феєрія в білоцерківській «Олександрії»

Переглядів: 35Коментарі: 0

 Третій фестиваль повітряних куль «Олександрійська феєрія» в Білій Церкві традиційно відбувся на головні свята країни – День Прапора та День Незалежності. Організаторами святкового дійства виступили громадська організація «Біла Церква туристична»,  а також повітроплавна компанія «Спарт-Аеро». 

Ці кілька днів, від 23 до 26 серпня, стали надзвичайним святом як для мешканців, котрі спостерігали з вікон своїх домівок за чарівними польотами великих повітряних куль, так і для відвідувачів дендропарку. А ще – для туристів міста, і, звичайно ж, для аеронавтів-початківців, яким краса української землі відкрилася в незвичайному ракурсі.
 
Під час урочистого відкриття заходу організатори привітали присутніх білоцерківців із головними святами нашої держави, з відкриттям третього фестивалю повітряних куль «Олександрійська феєрія». Зокрема, голова громадської організації «Біла Церква туристична» Олена Фастівська подякувала за цікавість гостям із Запоріжжя, Дніпра, Києва, Харкова, Львова, Бучі, Ірпеня та інших міст, які приїхали на це дійство. 
 
Директор дендропарку «Олександрія» Наталія Бойко запросила гостей до більш частих відвідувань білоцерківського старовинного парку, при цьому наголосила, що необхідно бережно ставитися до всього, що є в парку, адже варто зберегти цю красу та національне надбання України для наступних поколінь.
 
Для тих, хто спеціально прийшов подивитися сам процес підготовки куль та апаратів до польотів, подарунками стали також творчі виступи талановитого музичного колективу-тріо «2+1», що виконував класичні мелодії світової естради, а також – юної співачки Вероніки Морської, яка в день відкриття свята повітроплавання заспівала акапелла Гімн України. Лунали й інші музичні подарунки під час відправлення повітряних куль у ясні небеса над Білою Церквою. 
 
До речі, погода трохи внесла корективи, тож після урочистого відкриття 23 серпня через вітер повітряні кулі не змогли одразу злетіти, проте вже наступного дня вранці всі побачили фантастичну десятку яскравих куль у ранковому білоцерківському небі. 
Зранку та ввечері кулі злітали й протягом години рухалися – за повітряним потоком. Саме цим відрізняються переміщення без втручання моторів і бензину: апарати йдуть не завжди чітко запланованим маршрутом, а з урахуванням потоків холодного та теплого повітря.
 
Двічі на день злітали в небо повітряні кулі. Чарівними були запуски апаратів о шостій ранку, які ставали ще більш загадковими від легкого ранкового туману та прохолоди. І для цього організатори запропонували нестандартний формат зустрічі в парку, на Східній галявині, уранці, о 6-й годині, – «Сніданок на траві під повітряними кулями»: ранкова кава й бутерброди стають незрівнянно смачнішими! 
 
За ці кілька днів багато людей відвідало парк (і для когось це стало «родзинкою», заради якої багато хто приїхав з інших міст України), багато з них скористалося можливістю спокійної повітряної мандрівки. Для жителів та гостей міста організатори додатково запропонували екскурсії та квести. Гості парку відпочивали на галявинах, діти бігали та сміялися, супроводом до всього – грала цікава музика. 
 
Фантастичне дійство розпочиналося від моменту розкладання полотен на землі під здивованими поглядами сотень людей. Згодом на траві оживали великі кольорові кулі, які прогрівалися вогнем і продувалися повітрям під захопливі вигуки спостерігачів. І коли в небо одна за одною злітали всі десять куль, їх проводжали посмішками, безкінечними селфі та щирими аплодисментами. Подих перехоплювало й у тих, хто злітав, і в тих, хто спостерігав із землі!
 
А на закриття фестивалю до парку завітав голова Київської обласної державної адміністрації Михайло Бно-Айріян. У своїй промові він підкреслив, що Київщина має потужний туристичний потенціал: «За оцінками фахівців, під час фестивалю в Білій Церкві побувало щонайменше 50 тисяч туристів. І це – правильний вектор діяльності, аби позиціонувати Білу Церкву як туристичне місто та популяризувати її, а також, зокрема, і дендропарк «Олександрію». Він також скористався можливістю піднятися в повітря на кулі над Білою Церквою.
 
Історики часто пригадують, що багато вчених, талановитих людей займалося дослідженням повітроплавання. У Франції в листопаді 1782 року брати Жозеф й Етьєн Монгольф'є вперше підняли в повітря шовкову оболонку об’ємом в один кубометр. На їхній лист-звернення Паризька академія наук визнала їх першими творцями повітряного літального апарата. І буквально через кілька років винахідник, професор фізики Львівського університету Ігнатій Мартинович з колегами створили автоматичний пальник на рідкому паливі. Цей спосіб використовується в повітроплаванні й у наші дні. 
Сучасні аеронавти – ті, хто прагне літати й без крил, використовуючи технологічні досягнення за останні три століття. Вони здійснюють давню мрію людства – піднятися над земною буденністю в романтичні небеса! Саме на такому основному завданні – здійснювати мрії людей літати! – акцентує В’ячеслав Гардашник, президент Федерації повітроплавання України.
 
«Можна сказати, що цьогорічний сезон відбувся вдало. Лише в перший день трохи заважав вітер, тому кулі злітали вже з наступного дня. Радує, що цього року й повітряних куль, і людей стало в парку більше. І це хороша тенденція, – ділиться враженнями від свята пан В’ячеслав. – Думаю, поки що такий парковий, спокійний формат у Білій Церкві ми залишимо. Він камерний, музичний, душевний… Але розглядаємо можливість врахувати діяльність аероклубу, аеродрому в місті. Можливо, паралельно започаткуємо проект про проведення повітряного свята. Тож, можливо, буде започаткований інший, більш авіаційний, формат свята в місті, можна залучити більше видів авіації. Є сенс над цим серйозно поміркувати… Загалом, білоцерківцям і гостям міста я бажаю часто літати повітряними кулями. Адже це – одна з тих речей, яку варто здійснити, живучи на планеті. Це – з тих речей, які варто зробити для світорозуміння. Як побачити море, як піднятися в гори й – злетіти над ними!»
 
Щодо небезпеки польотів кулями та статистики, то кажуть, що на тисячу вилетів – це найбільш безпечний вид авіації. Та ж статистика говорить, що фобія висоти зникає в багатьох саме в корзині повітряної кулі, адже деяким страшніше… стояти на балконі. 
Так чи інакше, але здійснювати мрії необхідно: чи то мандрувати повітряними кулями, чи то милуватися цим надзвичайним видовищем у ясному небі над Білою Церквою. 
— Наталія Вереснева