kopiika.com.ua

Позачергова, але точно не зайва…

Переглядів: 273Коментарі: 0

Минулого четверга, 7 лютого, відбулася 66-та позачергова сесія міськради. Напевно, не відкрию великого секрету, що позачергові засідання трапляються тоді, коли терпіти вже не сила. Зазвичай при форс-мажорних обставинах чи у випадках термінових змін до бюджету. 

Засідання шістдесят шостої не стало винятком. Складалося із 6 раніше запланованих питань і одного додаткового від заступника міського голови Олександра Поляруша.
Щоправда, перед початком про запити, виступи та звернення попросили секретар міськради Кошель, депутати Вовкотруб і Гейло.

Перед початком
 
Проте першому слово для інформації надали заступнику міського голови Анатолію Кравцю. Пан Анатолій повідомив присутніх про майбутнє обговорення муніципального проекту «Управління зеленими насадженнями в Білій Церкві», що відбудеться об 11-й  годині 13 лютого 2019-го року в приміщенні Білоцерківської міської ради. Ініціатором виступив Департамент житлового господарства БМР. Суть полягає в наступному: у місті значна кількість хворих старих дерев, які потребують заміни на молоді та сильні. Департамент презентуватиме своє бачення того, як це відбуватиметься в Білій Церкві. Крім того,  фахівці б радо вислухали пропозиції, так би мовити, зі сторони. 
Запит секретаря міськради Кошеля стосувався гучної культурної події не лише в Білій Церкві, але й у всій Україні. У  кінотеатрі ім. Довженка 7 лютого відбувся прем’єрний показ українського художнього фільму «Крути 1918». Пан Вадим запросив небайдужих патріотичних містян неодмінно відвідати кінопоказ, таким чином підтримавши національного кіновиробника й віддавши данину подвигу 300 українських студентів. Також секретар від імені міської адміністрації та депутатського корпусу запропонував звернутися до керівництва кінотеатру з проханням посприяти організованим відвідинам білоцерківських школяриків демонстрації «Крут» безкоштовно або за невеличку символічну вартість. Голова міської ради Геннадій Дикий взяв «на олівець» пропозицію пана Кошеля.
Натомість депутат Гейло звернув увагу присутніх на катастрофічний стан будівлі міської дитячої бібліотеки на Богдана Хмельницького, 13. Зокрема, запропонував терміново створити комісію для обстеження й дослідження руйнівного процесу в бібліотеці, адже вищеозначений будинок перебуває під охороною держави, а частими гостями в його стінах є найменші білоцерківські дітлахи. Міський голова погодився з аргументами депутата Гейла, зауваживши, що, на жаль, поточним ремонтом там не обійтися. Відтак, варто підшукати належне приміщення й тимчасово перенести туди книжковий фонд та, власне, й саму дитячу бібліотеку.
А ось депутат Вовкотруб перейнявся ситуацією з питною водою на Таращанському масиві. Точніше, перейнявся технічною водою, що деякий час лилася з кранів тамтешніх мешканців, за яку вони мусять заплатити як за питну. Власне, ситуація не тягнула на «зраду». Водоканал попередив про якісь ремонтні роботи в комунікаціях, наголосивши, що на визначений термін варто відмовитись від вживання водопровідної води. Але, зауважив депутат Вовкотруб, лічильники води не знають про попередження водоканалу, відтак із чистим серцем рахуватимуть споживачам саме питну воду, що коштує на порядок дорожче за технічну. Із цього приводу депутат запропонував створити комісію міської ради задля відшкодування білоцерківцям несправедливих завищених  нарахувань. 
Натомість депутат Поліщук – не стороння людина для Білоцерківського водоканалу – зауважив, що в концесіонера немає технічної можливості зливати всю технічну воду після ремонтних робіт у каналізацію, відтак частину пускають у систему. Тоді, мовляв, мешканців попереджають про неприємність. Урешті пан Поліщук попросив неодмінно включити його в склад комісії, що розбиратиметься з коричневою водою за вартістю прозорої.
 
Голосування щодо
 порядку денного
 
На початку безпосередньо сесійного засідання першим питанням значилися зміни до міської програми розвит-ку та фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства БМР «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2». Очільник міської медицини пан Яблонський коротко поінформував депутатів про суть і порядок цих змін у 2019-му році. 
Це викликало невеличкі суперечки в сесійній залі, проте, урешті решт, усе закінчилося прагматичним порозумінням між різними гілками муніципальної
влади. 
Третім питанням був звіт начальника фінуправління міської ради Світлани Терещук щодо виконання бюджету. У  процесі обговорення виникла полеміка між освітянами та чиновниками з приводу фінансування галузі. Голова освітянського сектора в Білій Церкві Юрій Петрик закликав депутатський корпус під час формування фінансової політики, зокрема й стосовно освіти, думати наперед про майбутні необхідні витрати, а не, так би мовити, потім «наздоганяти паротяг». Як би там не було, але депутати підтримали запропонований звіт 36-ма голосами. 
Звернуло на себе увагу питання розпродажу майна збанкрутілої установи ВАТ «Росава». Депутати хвилюються, що з такою розпродажною тенденцією місто залишиться без Палацу культури на масиві Леваневського. Колишній мер Василь Савчук запропонував якесь хитре рішення міської ради, аби не допустити перепрофілювання закладу культури після його реалізації як збанкрутілого підприємства. Натомість інші депутати пропонували взяти участь у торгах і викупити «Росаву» з прилеглими територіями для міської громади, тим паче що, незважаючи на значний відсоток акцій на руках муніципалітету, суди не пристали на бік
білоцерківської громади. 
Наразі питання порятунку Палацу культури залишається відкритим і без однозначного бачення всього депутатського корпусу щодо вирішення проблеми.        
   О. Виговський