kopiika.com.ua

Прапор та Гімн України – на висоті пташиного польоту!

Переглядів: 101Коментарі: 0

Подив, захоплення, радість, цікавість – такі емоції були в тих, хто зранку та ввечері спостерігав, як десяток яскравих, різнокольорових повітряних куль велично піднімалися в білоцерківське блакитне небо! Другий рік поспіль у Білій Церкві проходить Фестиваль повітряних куль  «Олександрійська феєрія». 

Протягом чотирьох днів, із 23 до 26 серпня, цей фестиваль, присвячений Дню незалежності України, надихав, радував білоцерківців та гостей міста. Це феєрічне дійство відбувалося на лоні серпневої природи, серед залишків вишуканої архітектури маєтку графів Браницьких – серед розкішних галявин, оригінальних ландшафтних куточків, водойм та дібров дендропарку «Олександрія», якому цього року виповнюється вже 230 літ.

Організаторами оригінального святкового дійства виступили Громадська організація «Біла Церква туристична», компанія «Спарт-аеро», за підтримки Федерації повітроплавання України (м. Київ), а також спонсорів та партнерів.

Такий незвичайний захід ще під час організації першого фестивалю мав на меті розвивати туристичну привабливість міста в цілому й дендропарку «Олександрія» зокрема. І ця мета, безперечно, була досягнута. 

Як кажуть організатори фестивалю, щодня захід  відвідувало близько 3-4 тисяч гостей з різних куточків України та навіть із-за кордону. 

Варто сказати, що з першого ж фестивального дня, у  День Державного прапора України, Біла Церква серед інших українських міст відзначилась тим, що запустила величезний жовто-блакитний стяг (3х10 м!) у небо на повітряній кулі. Тож не дивно, що ця новина одразу потрапляє на екрани українського телебачення (програма телеканалу «1+1»). Ба, більш того: у корзину повітряного корабля посадили музикантів, які виконали в повітрі Гімн України! 

Чи варто казати, що саме такі нестандартні кроки в процесі виховання української державності, розуміння патріотизму, а не «шароварщини» й роблять якісний прорив у свідомості українських громадян. 

Звичайно, більшість відвідувачів із цікавістю оглядала галявину, де відбувалося повітряне чаклунство: величезні полотнища, що спочатку без ознак життя лежали на землі, повільно набирали гарячого повітря та перетворювалися на кольорові кулі. Емоційні хвилі зростали, коли кулі з плетеними корзинами, де знаходилися члени екіпажу, рухалися уверх – ось тоді починалася весела метушня: хтось фотографував рідних, хтось робив селфі, а хтось аплодував екіпажам, які піднімалися в небо. 

Особливими щасливчиками, певно ж, стали безпосередні учасники дійства: оглянути місцевість з висоти пташиного польоту всі охочі мали можливість вранці та ввечері, а сам політ тривав близько години. До речі, організатори наголошували, що з погодою пощастило – і з температурою, і з потоком та силою вітру, а учасниками фестивалю стали понад 200 осіб. Окрім білоцерківців, були гості з таких міст, як Полтава, Харків, Одеса, Київ, Бровари, Кременчук, Сміла, Вишневе, Обухів, Херсон, Вінниця і навіть Таллін (Естонія).

Олена Фастівська, голова правління ГО «Біла Церква туристична», наголосила, що цьогорічний фестиваль показав хороші напрацювання за минулий рік: «Цього року багато чого «доказувати» не треба було, адже  фестиваль уже минулого року продемонстрував цікавість як білоцерківців, так і туристів. Завдяки співпраці з компанією «Спар-аеро» ми маємо надійних партнерів. Вдячні підтримці міської влади та дозволам з боку дендропарку «Олександрія», при цьому ми розуміємо, що є обмеження й треба обережно ставитися до спадщини Браницьких… Ми трохи переживали, що не всі екіпажі братимуть участь, але, як виявилося, доволі багато людей вирішило провести ці вихідні так «феєрично»! Приємно, що цього разу наші задумки – підняти в небо Державний прапор та зіграти там Гімн України – у більшості здійснилися. Не будемо загадувати, але на наступний раз є плани щодо  розширення: більше куль, а можливо, і проведення змагань з повітроплавання. Дуже хочемо провести чемпіонат – безпосередньо в нашому місті».

Звичайно, до формування екіпажів у корзини має бути серйозний, відповідальний підхід, тому цією справою займалися спеціалісти.  Адже для перельоту треба враховувати і вагу пасажирів, і вологість повітря, і напрям потоків вітру (як правило, 4-6 осіб вміщаються до однієї корзини). Тому перед початком старту всі учасники польоту мають обов’язково пройти інструктаж (що треба робити під час старту та приземлення, як тримати тіло, голову тощо), адже все-таки апарат піднімається доволі високо в повітря (апарат може підніматися до 5 км, але щодо фестивальних куль, то вони піднімаються до 300-450 м). 

Чи набирає обертів у Білій Церкві така цікава подія всеукраїнського (та й, певним чином, міжнародного) масштабу, чи є суттєві відмінності цьогорічного фестивалю? Про це  розповів В’ячеслав Кардашник, президент Федерації повітроплавання України: «Цікавинки були: нові атракції з духовим оркестром та виконанням Гімну України. Цього року щодня піднімалися 7-9 повітряних куль. Помітно, що було набагато більше людей у порівнянні з минулим роком. Наряду з тими містами, де проходять фестивалі та змагання – Кам’янець-Подільський, Переяслав-Хмельницький, Трускавець, Умань, – ваше місто має необхідні умови для проведення заходів і навіть чемпіонатів з повітроплавання. Цього року чемпіонат відбудеться в Умані. Сподіваємося, що такі заходи виховують нових повітроплавців 

саме з Білої Церкви!»

А щодо неприємних випадків, то В’ячеслав із гумором прокоментував, що «в нашому колгоспі неприємних випадків не було», адже цей вид авіаційного транспорту вважається 

найбільш безпечним.

Приємну загальну атмосферу свята кожного фестивального дня підтримували білоцерківські артисти своїми мистецькими дарунками – у рамках святкової концертної програми.

…І ось – завершальний політ фестивалю: у небо злетіла куля, пілотом якої була юна жінка – пані Анна (до того ж – мама-годувальниця немовляти!), крім цього – 

єдина жінка-пілот в Україні!

Цей фестиваль відкрив чергову унікальну сторінку в історії Білої Церкви: одні подивувалися величезним повітряним кораблям, які припливли в наше сучасне небо з ХІХ століття, інші – навіть вирішили пов’язати свою долю з таким надзвичайним захопленням. Свої цікавинки були кожного польоту, кожного старту вранці та ввечері, кожного фестивального дня. І, сподіваємося,  такі феєричні свята  

будуть у Білій Церкві щороку! 

Наталія Вереснева