kopiika.com.ua

Президент України особисто зустрів «Чорних запорожців»

Переглядів: 110Коментарі: 0

Минулої суботи, 26 січня, у нашому місті сталася подія, що привернула до себе увагу практично всієї країни. До Білої Церкви навідався Президент України Петро Порошенко, аби особисто зустріти бійців Білоцерківської ОМБр ім. Чорних запорожців, які, нарешті, повернулися зі східної російсько-української війни на ротацію. 

Останній, 12, військовий ешелон із фронту також прийшли зустріти небайдужі містяни й родичі втомлених, проте вельми щасливих вояків. Після теплої зустрічі на міському залізничному вокзалі глава держави на чолі колон особового складу уславленої 72-ї бригади про-
йшовся центральними вулицями міста під вітальні вигуки громадян, які влаштували «живий коридор» «Чорним запорожцям». В урочистій ході також узяли участь представники навчальних закладів Білої Церкви, зокрема й колона кадетів, які тримали в руках портрети загиблих на фронті героїв. 
Варто сказати, що  дійство викликало справжнє захоплення в більш як 10000 містян, що покидали всі свої нагальні справи задля урочистої зустрічі фронтовиків. Зворушливо бачити, коли на 5-му році неоголошеної війни прості українці вітають своїх захисників гучними славнями та щирими оплесками. 
Коли ж колони дійшли до місця розташування «Чорних запорожців», Президент України поклав квіти до пам’ятного знака на честь полеглих вояків 72-ї бригади й звернувся до особового складу ОМБр. Зокрема, сказав, що підрозділи 72-ї бригади «воювали майже на всіх ділянках україно-російської війни», у тому числі брали участь в обороні Донецького аеропорту. Воїни 72-ї «відбивали танкові атаки ворога в лютому 2015-го під Богданівкою», вели запеклі бої під Білою Кам'янкою Донецької області, у результаті яких установили контроль над стратегічними висотами й звільнили значну частину української території.
Також Президент нагадав, що «116 воїнів бригади віддали життя за Україну під час боїв з російськими агресорами», а 700 отримали поранення й травми». 
За словами глави держави, за проявлені мужність і героїзм 342 військовослужбовці 72-ї ОМБр нагороджені державними нагородами, а двоє отримали високе звання Героя України. Наче продовжуючи традицію, Президент і цього разу не залишив білоцерківських вояків без належної державної уваги: за особисті заслуги в захисті суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддані дії та зразкове виконання  військового обов’язку вручив високі державні нагороди військовослужбовцям 72 Окремої механізованої бригади імені Чорних запорожців.  Зокрема, орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня нагороджено полковників Руслана Татуся й Сергія Сірченка, а також лейтенанта Дмитра Гнатюка; медалями «За військову службу Україні» нагороджено лейтенантів Олену Бєльську, Олександра Шараєвського, старшого солдата Олександра Гордієнка, молодшого лейтенанта Андрія Норова, капітанів Костянтина Руденка й Олександра Щєпка. Медалі «Захиснику Вітчизни» отримали старший солдат Олександр Заводнюк, сержант Василь Коваль, солдати Володимир Курашов та Едуард Соболевський, старшина Олександр Нестеренко, старші сержанти Володимир Русецький та Віталій Туканов, молодший сержант Олександр Сотник. 
Крім того, раніше Головнокомандувач ЗСУ вручив державні нагороди й цінні подарунки 9 пораненим бійцям 72-ї ОМБр, які проходять лікування в столичних лікувальних закладах.
Треба сказати, що візит Президента України до Білої Церкви ніс у собі не лише урочисту складову, але й цілком практичну й прикладну. Так Порошенко наголосив, що згодом    військовослужбовці 72-ї Окремої механізованої бригади ім. Чорних запорожців пройдуть повноцінне навчання за стандартами НАТО під керівництвом інструкторів провідних армій світу. «Відразу після відпочинку й реабілітації необхідно розгорнути повномасштабну підготовку бригади до виконання завдань за призначенням. Я знаю, що скоро у вашій військовій частині будуть проведені заходи щодо доукомплектування особового складу, озброєння і військової техніки. Розпочнеться навчання за стандартами країн-членів НАТО, зокрема під керівництвом інструкторів провідних армій світу», – сказав Порошенко. 
Відтак, за логікою подій, по закінченні цієї модернової підготовки на Білоцерківську бригаду чекатимуть масштабні навчання за стандартами армій НАТО.
У  фіналі публікації вважаємо за необхідне сповістити, що глава держави прибув у місто не сам, а із солідним почтом:  Головою своєї Адміністрації, начальником Генштабу генералом Муженком, головою столичної облдержадміністрації, нардепами від Білоцерківщини та навіть з підрозділом почесної президентської варти. Фактично весь час перебування Петра Порошенка в Білій Церкві його безпосередньо супроводжував голова Білоцерківської міської ради Геннадій Дикий. 
Безумовно, що цей візит перших осіб держави надовго запам’ятається містянам і гостям нашого славного стародавнього міста.
Олександр Виговський