kopiika.com.ua

Про підлість і ницість…

Переглядів: 110Коментарі: 0

У цьому матеріалі хочеться підняти тему нещодавнього скандалу в російському істеблішменті. Нагадаємо у двох словах: такий собі генерал на ім’я Віктор Золотов викликав опозиціонера Навального на дуель, пообіцявши зробити з нього «хорошу соковиту відбивну».

Одразу означу своє персональне ставлення до Навального: цей персонаж особисто мені не подобається, ніколи не подобався й навряд чи колись сподобається. Але я не про те, а про сам факт, який міг відбутися в суспільстві; про су-спільство, яке дозволяє подібні факти; про головного фігуранта цього неподобства - Золотова.

Із Золотова, напевно, і варто розпочати. «Ху із» Золотов такий, де взявся, із чого виліплена ця комічна купа в генеральському кашкеті? Так ось – колись  начальник особистої охорони Путіна, а тепер цілий глава Росгвардії. Тобто всі заслуги цього Золотова – оберігання якогось тіла. Усе! Не роман «Війна і мир», не створення теорії відносності, навіть не рекорд чемпіонату області зі жбурляння молота. Оберігав якесь тіло, за це якесь тіло зробило із Золотова генерала й поставило керувати новими «опричниками», що,  за задумкою, при потребі муситимуть калічити власний народ. 

Звісно, що в бутність свою охоронителем тіла цей Золотов навчився кваліфіковано робити «соковиті відбівні» з усіх інших тіл – не  сюзеренських – так, щоб із них аж пір’я летіло. Напевно, згодом навчився красти, адже саме це довело розслідування Фонду боротьби з корупцією пана Навального в підконт-рольному Золотову російському відомстві. Так ось цей Золотов, професійний «мордобоєць», хоче побити до пір’я інтелектуала Навального. Кваліфікований кістколам не збирається змагатися з Навальним на жодному іншому полі, окрім свого, гопницького, мордобійного. Він, Золотов, людина з першої десятки недоторканних російських держиморд, днями публічно погрожував фізичною розправою опозиціонеру, який і без того половину свого часу проводить у тюрмі, посилаючись на старий російський «Кодекс дуелі». 

Чомусь ніхто, у тому числі й  Золотов, не викликали генерала Дудаєва на дуель, тим паче в нетрях сивочолого Кавказу. Держиморди вбили того ракетою з відстані в кількасот кілометрів. А «ботана» Навального – «к  бар’єру!» Із цього приводу в самій РФ почався масовий флешмоб – «Виклич Золотова на дуель». Чемпіон світу  з плавання пропонує недолугому генералу позмагатися на водній доріжці, знаний майстер із різьби по дереву погрожує Золотову «мокрого місця не залишити» в чесних «траблах» зі швидкісного вирізання  скульптури з липи, а знані московські кухарі вимагають від Золотова «смертельного двобою» з приготування традиційних люля-кебабів. 

Найбільше в цій історії напружує те, що «путінський клон» і не думає виправдовуватись за крадіжки, не збирається доводити протилежне, доводити, що не корупціонер і не хабарник, а просто бажає фізично відлупцювати Навального. Це нагадує старий анекдот: зібралися разом лисенятко, вовченя, бобреня та слоненя. Лисенятко каже:  «А мені мама купила нову шубку». Вовченя: «А мені тато подарував іграшковий літачок». Бобреня: «А мені батьки купили «Лего». Слоненя в запалі вигукнуло: «А мені… а в мене… а я… а я зараз усім вам мордяки «начищу»!»

Тепер з приводу дурнуватої дуелі. Якщо не помиляюся, відповідно до «Кодексу», дуелянта може замінити інший дуелянт, якщо перший фізично не здатен брати участь у сатисфакції. Навальний наразі в тюрмі, відтак, його може замінити якийсь чемпіон світу із самбо чи з боксу. Ну, щоб раз і назавжди відбити в комедійного генерала бажання куражитися над фізично слабшими. Така публіка погано сприймає  слово, проте добре відчуває відбиті нирки – свої відбиті нирки. 

Післямова 

До речі, у Фонді боротьби з корупцією, коментуючи відеозвернення Золотова, заявили про готовність відповідати «публічно й у суді» за інформацію, викладену в розслідуванні про Росгвардію. У ФБК також відзначили, що Золотов не може не знати про арешт Навального на 30 діб і про те, що опозиціонер не може зараз відповісти йому особисто, оскільки перебуває в спецприймальнику і зв’язок з ним обмежений. 

З іншого боку, ця публікація не направлена тільки на закордонний і, по суті, не дуже значущий випадок. Обурює підлість і ницість держиморд як таких, що, урешті, не мають ні національності, ні жорсткої прив’язки до території. Наших суддів, що виправдовують і відпускають колишніх «беркутів», які стріляли в беззбройних людей на Майдані; нашої  Генпрокуратури, яка свідомо віддала на смерть інгуша Тумгоєва, коли в казематах РФ роками безвинно карають політичних бранців-українців; наших високих чиновників і олігархів, що призвичаїлися жити за рахунок сотень тисяч маленьких непомітних громадян. Тож ці держиморди нічим не кращі за полудурка у величезному кашкеті генерала РФ. 

Підлість і ницість повсюди однаково бездарні, в однакових величезних дурнуватих кашкетах, з однаковим смішним апломбом.        

Олександр Виговський