kopiika.com.ua

Про що гуде блогосфера

Переглядів: 263Коментарі: 0

Був днями на акції в Білій Церкві, присвяченій вимогам переглянути тарифи на перевезення в маршрутках та комунальному транспорті, а також знизити комунальні послуги. Парадокс, але 90% мітингувальників, які вийшли під мерією боротися за зниження цін, виявилися… пенсіонерами, які й так їздять безкоштовно, а також мають субсидії, тобто фактично не платять за «комуналку». Чому ж так сталося?

Справа в тому, що ми маємо справу з цікавою маніпуляцією. У Білій Церкві вже протягом років 10-15 існує такий соціополітичний феномен, як «бабусі Єфименка». Ідеться про мережу, створену «під» колишнього міністра економіки в уряді Азарова Костянтина Єфименка, яка складається переважно з людей літнього віку. Їх, так би мовити, підгодовують: вітають зі святами, видають продуктові набори.

Формально – у Єфименка завжди є можливість виправдатися: він піклується про старше покоління. Фактично – це електоральна група, яка голосує за Єфименка (чи за того, кого він укаже) вже багато років і є одним з ключових козирів під час будь-якої кампанії. Свого часу, подейкують, що Єфименко «здав в оренду» мережу Віталію Чудновському на вибори до Верховної Ради 2012 року. Як результат, той став нардепом. 

На минулих парламентських перегонах бабці пішли голосувати за свободівця Марченка, який домовився з Єфименком. Окрім того, мережа на всіх виборах працювала на колишнього мера Василя Савчука, який завжди вважався людиною Єфименка (до речі, син Савчука до недавнього часу навіть числився головою наглядової ради на одному із заводів екс-міністра в Росії).

Також із цих людей, які ще з радянських часів гарно пам’ятають, як шикуватися в колони на «пєрвомай», вийшли дисципліновані мітингувальники. Такі собі підрозділи «в’язаних беретів»…

«Під» кого це зроблено? Розповідають, що за останніми мітингами стоїть Микола Бабенко – колишній «ударівець», екс-голова Київської облради, який обрав Білу Церкву як плацдарм для парламентських виборів у 2019 році. Сам він протягом тривалого часу був головним рупором, який критикував маршрутників та міську владу, але останнім часом відійшов. Як виявилося, поступився місцем «бабцям Єфименка», які явно виконують функцію тарана.

Насправді, як часто буває в українській політиці, – вийшов повний абсурд. Суперечливість ситуації полягає в тому, що пенсіонери, які отримують субсидії, ні за що не платять (зокрема, і за проїзд), починають критикувати мерію за підняття цін на проїзд, за який вони все одно не платять. Штучність цього шоу видна неозброєним оком.

Володимир Гайдамачук,

громадський активіст

(із сайта mykyivregion.com.ua)