kopiika.com.ua

Реорганізація міської ветеринарної служби

Переглядів: 108Коментарі: 0

Із метою забезпечення стійкого благополуччя тваринництва щодо інфекційних хвороб, високої його продуктивності й надійного захисту населення від зооантропонозів (групи інфекційних хвороб, які передаються від тварини до людини), а також задля оптимізації видатків на утримання ветеринарної служби, – минулого місяця Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області було прийняте рішення про її реорганізацію. Тож станом на сьогодні відбулася ліквідація районної держлікарні ветмедицини і, таким чином, розширено зону повноважень міської ветлікарні на 62 населені пункти.


Щоб обговорити проблемні питання виконання плану проведення протиепізоотичних заходів на території Білоцерківського району, підвести підсумки роботи ветеринарної служби за останні 9 місяців та означити завдання на IV квартал поточного року, – 23 жовтня регіональні представники ветеринарної та санітарної служб зібралися в Білій Церкві на планове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. У цьому заході під головуванням начальника Білоцерківського міського управління ГУ Володимира Вовкотруба брали участь депутат Київської обласної ради Олександр Поляруш і 112 членів комісії: представники Білоцерківської міської служби ветеринарної медицини, управління ветслужби, провідні ветлікарі й лікарі І категорії міста та району, завідуючі 8-ми місцевих ринків, а також ринків Володарського, Ржищівського, Кагарлицького, Богуславського, Рокитнянського й Білоцерківського районів.


Під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії керівники профільних служб виступили з доповідями, аналізуючи кожний напрямок протиепізоотичної роботи, санітарної інспекції, лабораторної діагностики та фінансового й матеріального забезпечення галузі. Виступаючі висвітлили річні здобутки, наголосили на проблемах діяльності районної ветслужби та в ході обговорення знайшли шляхи їх вирішення.


Як зазначив В. Вовкотруб, серед позитивних результатів роботи ветслужби – те, що місто й район благополучні щодо інфекційних захворювань. На наших теренах не зареєстровано ні африканської чуми свиней, ні сказу тварин. Епізоотичної безпеки вдалося досягти відповідною роботою з безпритульними тваринами: їх у Білій Церкві не лише стерилізують, а й щеплюють від сказу. Такого, за словами В. Вовкотруба, ніде, крім як у нас, в Україні ще не запроваджено.


За 5 років, відколи державна ветслужба в співпраці з ЖКГ і волонтерами почала займатися стерилізацією, було відловлено близько 1800 голів. Як наслідок – кардинально змінилася статистика укусів людей собаками: якщо раніше 60% із них становили укуси бродячих тварин і 40% домашніх, то на сьогодні 63,5% припадає на хатніх улюбленців. Тому, щоби підвищити відповідальність господарів, ветслужба ініціювала внесення змін у правила утримання домашніх тварин на території м. Біла Церква з обов’язковим їх чипуванням і носінням медальйона з QR-кодом.


До цієї роботи наразі долучено не лише державну клініку, а й абсолютно всі приватні ветклініки, які діють на територію м. Біла Церква. Однак натепер прочиповано лише 78 тварин. Тож В. Вовкотруб закликав усіх власників долучитися до програми реєстрації своїх утриманців, наголосивши, що, згідно з чинним законодавством, це не несе за собою підвищення комунальних послуг, натомість, якщо тварина згубиться, за допомогою цих заходів можна буде легко її відшукати.