kopiika.com.ua

Різнокольорові мрії школярів у вересневому небі

Переглядів: 132Коментарі: 0

Свято Першого дзвоника, День знань – чарівне дійство, яке є хвилюючим для педагогів шкіл та інших освітніх закладів, батьків та учнів будь-якого віку, а особливим, безперечно, для першокласників. Цього року в Білій Церкві до лав школярів приєдналися 2,5 тисячі першокласників. А загалом навчання розпочали 20 475 учнів білоцерківських загальноосвітніх шкіл, які від цього року навчатимуться за 12-річною системою.

У кожній школі міста під час урочистої лінійки за законами сценарного жанру були свої особливі миті хвилювання. Зокрема, під час свята Першого дзвоника в Білоцерківській загальноосвітній школі №5 представники середньої та старшої шкільної ланки, «за козацькими звичаями», годували малечу-першачків кашею! Як не згадати старі мудрі слова: «З ким кашу – варити, а з ким – їсти!» Адже попереду – роки навчання поряд із друзями-однокашниками. І тут уже кожен з малюків мав проявити характер, адже хочеш чи не хочеш, але мусиш з’їсти ту круту кашу, яку тобі пропонують старші – як символ спільного шкільного життя:

 «Наша каша – спільна, не всім їсти вільно: хто назвався школярем, тому ложку ми даєм!» 

А для декого з малючків у перший день знайомства зі шкільним побутом це стане невеличким своєрідним випробуванням. 

Тим часом дівчата-танцю-ристки підбадьорили школярів, запропонувавши пісенний флеш-моб, наприкінці якого повітряні кульки з різноколоровими бажаннями та дитячими мріями полетіли у вересневе небо.

Директор загальноосвітньої школи №5 Ольга Садаєва представила гостей свята, зокрема  представників структурних підрозділів міськвиконкому, представників духовенства, випускників закладу, а також у словах привітання всім школярам побажала наснаги на всіх ланках та шляхах шкільного пізнання. 

У розмові із журналістами Ольга Іванівна зазначила, що в цьому навчальному році школа прийняла найбільшу кількість першачків за останні роки, тож відкрили 5 перших класів: «Відбувається реформування школи, і ми сподіваємося, що навчання дітей наповниться новим змістом. Думаю, що їхнє життя в школі буде більш комфортним, насиченим цікавими заходами. Процес «сидіння за партами» буде переформатований, який спонукатиме їх – та й учителів! – до пошуку нового. 

Більше 60% наших учителів має вищу категорію. Вони встигли пройти курси он-лайн, очної та заочної дистанційної форми – для викладання в «Новій українській школі». На підході до нас – ми їх дуже чекаємо! – нові технічні засоби, будуть нового зразка шкільні парти. До речі, новинка й особлива цікавинка: цього року на першому поверсі ми відкрили живий майданчик для вивчення правил дорожнього руху!».

Заходи 1 вересня були яскравими та енергійними, при цьому швидко завершилися (і це правильно, на відміну від деяких радянських традицій «торжеств та непритомностей»!). А потім першокласники з майданчиків перед школою пішли в класи за своєю першою вчителькою, ще трохи розгублено та вишукуючи очима серед натовпу рідні мамині очі!..  

У затишних класах для маленьких першокласників відчувається, що це ще частково ігрова зона, як і лагідні слова вчительки, яка намагається через ігрові моменти навчати, передавати знання та допомагати соціалізації, навичкам до спілкування тієї малечі, яка лише вчора була в рідних обіймах батьків. 

І як приємно, коли до класу з першокласниками-малятами до своєї першої вчительки заходять колишні учні й щиро дякують. 

Після знайомства з однокласниками (для одних – веселого, а для інших, можливо, з першими бійками як формою особливого спілкування!) та привітання своїх учителів уже можна підійти й у фотозону на шкільному подвір'ї, зустріти друзів, щоб відпочити в ще один чудовий сонячний вихідний – перед початком шкільних занять.

Наталія Вереснева