kopiika.com.ua

Що горіло під міськрадою, і хто роздмухує вогонь

Переглядів: 242Коментарі: 0

Телефон нашої редакції у четвер, увечері, не стихав. Читачів газети цікавило, що ж насправді сталося під міськрадою. Ми провели невеличке журналістське розслідування й даємо відповідь.

Отже, 22.03.2018, близько десятої години  ранку, у приміщення Білоцерківської міської ради зайшло  кільканадцять досить агресивно налаштованих молодиків із твердим наміром зустрітися з міським головою Геннадієм Диким. Після нетривалої штовханини в приймальні їм все-таки вдалося увірватися в кабінет очільника міста.

Як виявилося, це були представники  партії «Національний корпус», які на підвищених тонах вимагали  від Геннадія Дикого негайно розірвати договір про купівлю програмного забезпечення для систем відеоспостереження з імовірно російською фірмою «Аxxonsoft».

На підтвердження своїх слів вони продемонстрували «документи» – роздруківки    з маловідомих інтернет-сайтів про розслідування біографії «Аxxonsoft», що має російське коріння.

На превелике щастя, ми теж маємо доступ до інтернету, тому перевірили ці звинувачення за інтернет-адресою www.axxonsoft.com/ua/company/history/

Ось дослівно, що там написано про історію компанії:

«У листопаді 2005 року було відкрито офіційне представництво російської компанії ITV (Інтелектуальні технології відеоспостереження), яке почало свою роботу в Україні з продуктами: «Интеллект», «Video7», «VideoIQ7», «Smart».

У 2011 році авторські права на розповсюдження програмного забезпечення (ПЗ) у світі були продані інвесторам із Німеччини, які створили нову компанію, що почала свою діяльність під власною торговою маркою (ТМ) «Axxon». Про це свідчать відповідні сертифікати на реєстрацію ТМ, на компанію та її нову авторську продукцію.

У січні 2012 року в Україні було створено нову компанію «Axxonsoft», яка почала вести свою діяльність під патронатом Європейської корпорації AxxonSoftGmbH (Німеччина), що підтверджено відповідною міжнародною Ліцензійною угодою між юридичними особами з Німеччини та України.

У квітні 2016 року український «AxxonSoft» набув переважну кількість акцій в Україні над німецькою стороною, що фактично дозволило проводити повністю незалежну та самостійну діяльність. 

Наразі компанія «AxxonSoft» (Ukraine) проводить незалежну політику розробки ПЗ і вже стала експортером власних модулів ПЗ і рішень, надає послуги технічної підтримки та консалтингу багатьом світовим компаніям, бере участь у різноманітних міжнародних проектах».

Саме цю інформацію й намагався донести протестуючим керуючий справами виконкому Сергій Постівий уже на ганку міськради, але вони були фанатично переконані у своїй правоті. 

Насамкінець акції активісти «Національного корпусу» запалили сигнальні фаєри, покричали націоналістичні гасла та відбули в місто Київ, звідки, власне, і приїхали.

Не можемо з певністю стверджувати, хто саме стоїть за цією провокаційною акцією,але можемо зауважити цікавий факт. Для всіх медіа та й для працівників міськради візит «Азова» виявився неабияким сюрпризом. Але всі помітили, що на сходах міськради хлопців зустріла знімальна група саме того каналу, який у грудні придбав місцевий олігарх, добре всім відомий як екс-міністр кабінету Януковича. Так-от, дочекавшись «азовців»- киян, знімальна група з ними привіталася й  провела в міськраду, показуючи, де знаходиться кабінет мера. Збіг обставин?  Не думаємо...

Олег Мацур