kopiika.com.ua

«Слуга народу» хутко стає господарем?

Переглядів: 178Коментарі: 0

Чекати довелося недовго. «Слуга» швиденько забув про піаніно, солодкі обіцянки бути ощадливим і скромним, як їжачок у тумані. Натомість, уже за кілька днів по інавгурації з його веселої голови, наче дідьки з табакерки, почали випадати дивні забаганки, дитячі фантазії на кшталт зміни Гімну на веселіший, перенесення столиці держави чи, як мінімум, перенесення апарату Президента з одночасним перейменуванням на «офіс». 

Щоправда, усілякі зауваження критиків теперішньої виконавчої влади на кшталт того, що  «це якісь дебіли», «тупі», «нікчемні», «некомпетентні дурники», на мою особисту думку, не є ні точними, ні об’єктивними. 
Багато хто з політичного істеблішменту вважає, що таким чином новообраний Президент із командою просто замилюють очі народу: наче фокусник, що робить паси лівою рукою, аби правицею дотягнутися до вашої кишені чи горлянки. Іншими словами, їхні недолугі прожекти – лише відволікаючий маневр.
 
 Маневр для чого?
 
Хтозна. У питанні з перейменуванням апарату на офіс вбачається похвальне прагнення до спрощення. Але це на перший погляд. На другий, – а чи не намагається Президент таким чином протягнути і, головне, зберегти в команді нелюстрованих чинуш Януковича. Ну ось хоч би пана Богдана, який свого часу працював на Азарова, а тепер прагне попрацювати на Зеленського.
 
Щодо переносу штаб-квартири Президента до Українського дому, так тут зовсім «швах». Через дурну забаганку – буцімто гаранту муляє старе приміщення – держава має зробити вартісну рокіровку: музей Президенту, а митцям адміністрацію. Кияни ж муситимуть витерпіти довгі неприємності та тривалі реконструкції не лише прилеглих вулиць, а навіть Європейської площі перед Українським домом. До речі, цю вельми важливу авторозв’язку планують зробити пішохідною – для зручності скромного гаранта на велосипеді. Крім того, вартість переїзду Адміністрації Президента становитиме десятки мільйонів доларів. Про це безапеляційно повідомив колишній заступник голови АП Дмитро Шимків у виданні «Українська правда». 
 
За термінами переїзд можна вмістити в рік, однак питання бюджету залишається відкритим. Шимків наполягає: «Це десятки мільйонів доларів. Треба ж побудувати нову інфраструктуру. Хтось каже, що от є коворкінг-спейси. Але треба розуміти, що ви приїжджаєте й платите оренду, користуєтеся їх інфраструктурою, і звичайно не 427 осіб», -  пояснив він. Нова будівля повинна мати великі зали для проведення зустрічей, місце для розміщення архівів з документами, бібліотеки, кабінети на 400 співробітників АП – чи тепер ОП. До того ж буде потрібна установка спеціального обладнання, що не дозволить прослуховувати президентські приміщення. Також чиновник наголосив на важливості фізичних переходів між основними центрами управління країною – Адміністрацією Президента, Кабінетом Міністрів і Верховною Радою.
 
Звісно, постає резонне запитання – навіщо? Навіщо тимчасовому менеджеру, якого в кращому разі не переоберуть через п’ять років, ламати столицю, дратувати киян, вихолощувати бюджет, приносити величезні незручності як чиновникам, так і художникам з їхньою мільйонною армією поціновувачів? 
 
Лідер партії ВО «Свобода» Тягнибок переконаний, що таким чином Зеленський прикриває свою неспроможність. Про це він повідомив в ефірі телемарафону «30 днів Президента Зеленського» на телеканалі ZIK. На думку Тягнибока: «Заяви Володимира Зеленського та його команди розходяться з конкретними справами, і такі теми, як-от переїзд АП із вулиці Банкової, потрібні для того, щоб українці говорили про них аж до виборів… Ми бачимо, що заяви, які робив і Зеленський, і члени його команди – бо він не так багато говорив під час передвиборної кампанії, – трохи розходяться з конкретними справами, з якими їм довелося стикнутися, уже ставши на посаду». На думку націоналіста, нині ж командою Зеленського робиться усе для того, щоб  певний період люди говорили про інше, як-от про переїзд із Банкової. І це обговорення, каже Олег Тягнибок, може тривати аж до виборів. Натомість українці на цей час забудуть про щоденні проблеми – тарифи, вартість харчів тощо.
 
А це вже не смішно
 
Щоправда, інші політики вважають, що пан Зеленський наразі не «грає на піаніно», як завжди, а переслідує більш глобальну й цинічну мету. Як-от, наприклад, реванш колишніх, які привели в Україну війну, смерть і російські війська. На доказ написаного приведу цитату з висловлювання діючого міністра освіти Лілії Гріневич на українському ресурсі «Еспресо ТБ»: «З кожним днем я маю більше свідчень цього можливого реваншу. Ситуація з учора: одному з моїх колег, який автор підручника з новітньої історії України для 11-го класу, що вже отримав гриф Міністерства, зателефонували й сказали: „Ви далжни ізмєніть в вашем учєбнікє „русска-украінская вайна” на „ґражданскій канфлікт”. Коли він сказав, що „я ніколи не буду цього робити: мій підручник вже отримав гриф Міністерства освіти”, йому було заявлено: „Но січяс сітуация ідєалаґічєскі міняєцца”. Тому я мушу сказати, що справді ми маємо дуже багато людей, які зараз появилися на обріях, беруть участь в обговореннях, активно присутні в медіа, які якраз і пропагують оці реваншистські ідеї».
 
Р.S.
 
До речі, з приводу напівжартівливих зауважень із президентської команди, що нібито й столицю варто було б кудись перенести, – з’явилися конкретні пропозиції від жителів Херсона. Чому б, наприклад, Херсону не стати столицею пана Зеленського? Ну, допоки не скінчиться оця його весела каденція.