kopiika.com.ua

Смарт-ідеї туристичної Білої Церкви «Напланували на півтора мільярда!..»

Переглядів: 316Коментарі: 0

Підготовка до 1000-ліття Білої Церкви вже розпочалася. І, судячи з усього, доволі потужно. 24 жовтня у великому залі міськвиконкому відбулася стратегічна сесія щодо напрацювання концепції розвитку туризму в Білій Церкві.

Учасники «брейн-штурмом» за годину сформулювали низку проблемних питань у  туристичній галузі міста та схематично напрацювали їхнє вирішення. Створення туристично-інформаційного центру (по суті, турбюро), екокластери та екозони, нові арт-об’єкти, реконструкція центру міста зі створенням фонтана, облаштування паркових зон у різних мікрорайонах Білої Церкви та постійної «живої музики» в парку ім. Т. Шевченка, створення туристичного бренда та активність тревел-блогерів, що закріпить «упізнаваність», а отже й туристичну привабливість міста в цілому. 

Як наголосив присутній на активній частині обговорення міський голова Геннадій Дикий, учасники «наговорили-напланували вже на півтора мільярда, але це добре». Він дав доручення зібрати всі конструктивні пропозиції, скласти ймовірний маршрут-план дій у новій стратегії туристичної сфери міста – з огляду на майбутню програму святкування: «Ми готуємося до тисячоліття Білої Церкви й будемо формувати бюджет цієї визначної події. Варто у 2018 році все це відпрацювати, а в наступному – затвердити на рівні депутатів міськради».

Тож варто зібрати смарт-ідеї для вирішення актуальних питань, що може стати потужною  складовою до напрацювань для створення не лише нової програми, приуроченої до тисячоліття Білої Церкви, але й для комфортного проживання білоцерківців і притоку туристів до цікавих географічних, історико-культурних або новостворених об’єктів у нашому місті.

Показово, що спочатку розмова розпочалася з доволі гострого «випаду» з боку народного депутата України Хвичі Мепарішлвілі, який поділився своїми спостереженнями, думками та планами: «Місто прекрасне, і щось окреме робиться, але спільної роботи, єдиної дорожньої карти в туристичному маршруті Білої Церкві поки що немає». Нардеп наголосив, що, виходячи з необхідності створення інфраструктури туристичної галузі, варто врахувати, що Біла Церква – місто спортивне, тому є перспективи проводити змагання Вищої ліги на стадіоні «Трудові резерви»; необхідно провести ремонт та благоустрій приміщення крає-знавчого музею (зовні він виглядає плачевно!); зробити реконструкцію окремих зон міста – для привабливості та туристичних акцентів. 

Депутат також зупинився на тому, що кілька об’єктів історико-культурного значення поки що не належить місту (зокрема, ішлося про належність пам’ятки «Склади Браницьких» - до структур МНС), а це ускладнює процедуру реконструкції та якісного збереження пам’яток історії. 

Керівник відділу культури і туризму Білоцерківської міської ради Юлія Ковальська зазначила, що в Білій Церкві нараховується 41 культурно-історична пам’ятка – тож вони можуть зацікавити туристів, але багато з них потребє реставрації та охорони. Зокрема, серед інших вона зупинилася на особ-ливій пам’ятці, що має історико-культурне значення, – Зимовому палаці Браницьких, де розташована школа мистецтв №1. 

Напевно, найцікавіше розпочалося з моменту, коли заступник міського голови з гуманітарних та соціальних питань Катерина Литвиненко запропонувала всім присутнім розділитися на фокус-групи, які вирішуватимуть певне коло питань. Вона також нагадала, що між міською владою та міськими організаціями був підписаний меморандум про співпрацю, що варто врахувати для розвитку туристичної галузі та створення відповідної інфраструктури.

У результаті в залі виконкому через годину роботи у фокус-групах та опрацювання окремих проблемних аспектів були визначені болючі питання, імовірні шляхи  подолання та відповідальні за їхнє вирішення. Кожна група подала графічно й  схематично, на ватманах у інфографіці своє бачення розвитку та стратегії туристичної галузі.

Були проведені короткі презентації в ключі «проблема-вирішення». 

Важливо, що окрема фокус-група, за участю представників дендропарку «Олександрія», працювала над актуальними питаннями, які стосуються цього важливого туристичного об’єкта Білої Церкви. 

Хочеться, щоб напрацьовані пункти концепції туризму не покривалися пилом у шафах управлінь та відділів, а реалізація цікавих і корисних ідей стала можливою. Тоді на нас очікують у найближчому майбутньому й нові фонтани, і затишні сквери, і реставровані всі історико-культурні та архітектурні пам’ятки, сформовані екомаршрути та екосмарт-зупинки. Щоб у кожного мешканця одразу виникало прагнення жити й творити у такому прекрасному місті. 

Сторінку підготувала Н. Вереснева