kopiika.com.ua

СМАРТ-СІТІ: Біла Церква – розумне місто

Переглядів: 312Коментарі: 0

Час невблаганно крокує вперед. Людські органи друкують на принтері, енергію виробляють з повітря й сонячного світла, відеокамери самостійно розпізнають і ідентифікують обличчя та номерні знаки. І не варто думати, що Біла Церква плентається десь позаду цивілізованого світу. Ми доганяємо, і то досить швидко.

8 лютого відбулося вже друге засідання робочої групи «SmartCity: пріоритет – безпека», на якому не мріяли про можливості встановлення отих самих відеокамер, які розпізнають обличчя й номерні знаки, а вже звітували про досягнуте. І вони в Білій Церкві будуть! Виконані всі підготовчі роботи.

Так, виготовлено необхідну технічну документацію на будівництво моніторингового центру та будівництво системи відеофіксації на в’їздах і виїздах із міста. Пройдені всі експертизи та зроблені всі оцінки вартості визначених робіт. На сайті Prozorro оприлюднено запити на їх проведення. Наразі йде визначення виконавця та

укладаються договори на будівництво моніторингового центру (туди буде надходити інформація, там її будуть опрацьовувати та зберігати), а потім периметральної системи відеоспостереження.

Моніторинговий центр обладнають програмним забезпеченням фірми «Axxonsoft». Вона добре зарекомендувала себе на автомагістралі, що з'єднує США й Канаду з країнами Латинської Америки, на вокзалі «Вроцлав-Центральний» у  Польщі та в головному офісі найбільшого мобільного оператора Німеччини – компанії  E-Plus.

Варто додати, що проект системи відеоспостереження, а саме місця встановлення відеокамер, – це спільне рішення білоцерківців, робочої групи й поліції. Тож ми на практиці робимо Білу Церкву розумною разом і вже зараз.

Тим часом у Китаї… уже працює система розпізнавання облич і номерних знаків, що підключена до сонцезахисних окулярів поліцейських. Окуляри підключені до внутрішньої бази даних. Тож офіцери можуть швидко сканувати натовп під час розшуку втікачів. Новий прилад уже допоміг поліції затримати сім підозрюваних на залізничному вокзалі в центральній частині Чженчжоу. Їх звинувачують у злочинах, починаючи від побиття до вбивства та торгівлі людьми. Також виявили 26 людей із фальшивими документами.