kopiika.com.ua

Спортивний дух гартує незалежність

Переглядів: 50Коментарі: 0

 У рамках святкування Дня Незалежності України в місті Біла Церква відбулися ігри з різних видів спорту, зокрема за підтримки комунального закладу БМР «Білоцерківський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». 

Про те, що Україна прагне мирного життя, символічно нагадують діти, які відзначають державне Свято Незалежності України в спортивних баталіях, турнірах міста Біла Церква з баскетболу, футболу, беруть участь у міських масових спортивних змаганнях «Веселі старти», а також – відкритий турнір «Кубок міського голови» з волейболу серед команд ветеранів. 
Зокрема, саме цими днями відбулися важливі змагання – чемпіонат Київської області з волейболу пляжного з нагоди Дня Незалежності України. Розташувалися вони на кількох майданчиках на Центральному і Зеленому пляжах (мікрорайон Вокзальна). 
Як розповів тренер із волейболу пляжного Костянтин Нестеренко, участь у змаганнях обласного чемпіонату взяли 7 жіночих та 11 чоловічих команд. У протистоянні жіночих команд команди-переможниці розмістилися таким чином: 1 – «Лагутіна Настя/Бойко Софія», 2 – «Ільченко Анна/Гончарук Ярослава», 3 – «Джима Настя /Скрипківська Настя».
У турнірній таблиці серед представників чоловічих команд кращою стала команда «Яндович Ігор/Мазнев Євген», на «срібній» сходинці – «Моісєєв Антон/Голубцов Назар», «бронза» – у команди «Толмачов Олег/Згоба Сергій».
Варто зазначити, що в середині серпня команда «Ільченко Анна/Гончарук Ярослава» з Білої Церкви представляла Київщину на всеукраїнському турнірі. Як відзначив Костянтин Нестеренко, дівчата (до 16-ти років) досить активно грали цього літа. Зокрема, у другій половині серпня поточного року в Новій Каховці відбувся фінальний тур чемпіонату України з волейболу пляжного. На фіналі зібралося 39 команд з усієї України, серед яких білоцерківські дівчата, захищаючи спортивну честь Київщини, посіли 9 місце. Тренер зазначив, що наразі команда готується до Спартакіади з волейболу пляжного (проходитиме 13-15 вересня, місто Чорноморськ). Як стало відомо, на даному етапі, по закінченні чемпіонатів з пляжного волейболу цього сезону, Анна і Ярослава вирішили продовжити розвивати себе поки що лише в умовах волейболу класичного.
Цікаво, що саме зараз у регіоні відбуваються процеси щодо створення федерації, яка поєднає всі види волейболу (зокрема, комісії дитячого, ветеранського, пляжного («2х2»), парковий волейбол («4х4х»), комісію суддівства тощо). Таке об’єднання дозволить ефективніше виявляти серед молоді потенціальні спортивні таланти, які потім будуть представляти регіон на українському та світовому рівнях.
Баскетбольні баталії на Заріччі
За словами голови Білоцерківської  федерації баскетболу Дмитра Пелехатого, 24 серпня відбувся турнір Білої Церкви з баскетболу (у форматі «3х3») – з нагоди Дня Незалежності України. Організаторами турніру виступили управління з питань молоді та спорту Білоцерківської міськради, КЗ БМР Білоцерківський міський центр «Спорт для всіх», а також – школа баскетболу «Літаючі Білки» і громадська організація «Білоцерківська федерація баскетболу». 
Учасники змагань брали участь у двох вікових категоріях: молодша (2003 р.н. та молодші) і «16+». Загалом узяли участь 15 команд (10 – молодша група та 5 дорослих команд). Хороші результати показали чоловічі команди «No Name», «Легіон», «Суперкоманда». Юнаки (2003 р.н.) також  гідно показали себе в командах «Evil Squad», «Din Club», «Сили Тьми».
Усі учасники змагань, які приділили час спорту, щоб позмагатися в баскетболі саме в такий важливий святковий день, продемонстрували важливість спортивних пріоритетів у своєму житті.
ВМХ-турнір «Fahir jam»/«Смуга перешкод»
Демократичний вид велоспорту ВМХ активно цікавить молодь Білої Церкви. Ті, хто спостерігає за їхнім ризикованим катанням, часто розмірковують: це все ж таки особливий вид спорту чи засіб самореалізації та самовираження? Цей вид спорту певним чином нагадує екстремальне катання – із трюками, прийомами, навіть акробатикою, яка також виконується на ВМХ-велосипедах. 
Власне, саме на День Незалежності молодь зібралася на площі імені Тараса Шевченка, де відбувся турнір з BMX «Fahir jam»/«Смуга перешкод». Головний суддя турніру – Ілля Сагдєєв. 
Один із хедлайнерів цього екстремального виду спорту в Білій Церкві та організаторів цього турніру Юрій Полозький розповів, що наразі на площі представлена смуга перешкод, яку варто пройти всім учасникам, якщо вони хочуть бути переможцями. «Райдерам треба зробити все максимально швидко й майстерно! – запевняє Юрій. – І справа не лише в одному-двох трюках, які відточує райдер. А вміння проявиться в умілому подоланні смуги перешкод. 
У нас зареєструвалося близько двадцяти учасників. Вік учасників – від 11 до 18 років. Саме зараз настає період, коли цей вид спорту більше почав розвиватися. І ми особливо раді, що активно співпрацюємо з міським центром «Спорт для всіх» і саме зараз відбуваються ремонтні роботи на нашому скейт-парку, який розташований біля Центрального пляжу. Сподіваюсь, що вже на початку осені ми зможемо там повноцінно тренуватися й більше не допускати травматизму через зламане й невідремонтоване обладнання скейт-парку. Наші хлопці їздять на змагання в Київ, Харків».
Поки ми спілкуємося, юні райдери накручують кола, розминаються, час від часу демонструють свої улюблені трюки. Згодом усі учасники вже по черзі приєднуються до процесу долання перешкод, розташованих на площі Шевченка. 
Один з райдерів, Антон Томазян (студент першого курсу й майбутній менеджер-економіст), розповів, що цим видом спорту займається вже чотири роки, і запевняє, що це – дуже вільний вид спорту: «По суті в тебе немає тренера; ти сам напрацьовуєш майстерність, шукаєш те, що підходить саме тобі, у чому ти комфортно себе почуваєш! Я часто їздив на змагання – до Харкова, до Польщі, Німеччини. Приємно, що цей вид спорту активно розвивається, відкриває все нові можливості. Він загартовує волю, розвиває наполегливість, дає можливість вправно керувати своїми нервами та велосипедом… На велосипеді – як у житті: ти багато разів падаєш, але не варто зупинятися. Треба знов і знов робити спроби, навіть не один раз помилитися – і згодом знайти свій стиль. Знайти себе!»
Такі змагання демонструють фізичні можливості спортсменів, вправність у володінні собою, а ще – сміливість духу, свободу та можливість проявити себе. 
— Наталія Вереснева