kopiika.com.ua

Спортивною ходьбою – зійти на світовий Олімп

Переглядів: 122Коментарі: 0

Легкоатлета Мар’яна Закальницького, який демонструє надзвичайні результати в спортивній ходьбі, позаочі тренери та спортсмени називають «майбутня топ-зірка України». Наразі спортсмен готується до чемпіонату світу, який проходитиме в Катарі у вересні 2019 року. Тож поряд із нами, на Білоцерківщині, у Центрі олімпійської підготовки, зростають майбутні зірки України.

Гордість всеукраїнського рівня, чемпіон Європи на 50 км (Берлін), чемпіон світу Мар’ян Закальницький претендує на найвищі щаблі спортивного олімпу у своїй дисципліні, зокрема в ходьбі на дистанцію 50 км. Тренери готують спортсмена до Олімпійських ігор.

Родом легкоатлет із Калуського району, він серйозно займається легкою атлетикою вже з 8-го класу… І зараз, по суті, спортсмен весь час присвячує тренуванням: як-то часто буває, за кордоном, на спортивних базах – наприклад  на спортивній базі в Киргизії (Чолпан Ата). І приємно усвідомлювати, що спортивний талант 24-річного Мар’яна розвивається все ж таки саме на Білоцерківщині – у Центрі олімпійської підготовки (Терезине). Тренери спортсмена – сімейна пара Ірина та Олександр Шевченки, які й самі мають у своєму життєвому багажі вагомі спортивні здобутки. 

За словами фахівців, для того щоб виховати з «потенційного» «справжнього спортсмена» – важливо багато аспектів. Тому й для того  щоб розкрився талант і здібності Мар’яна, було створено специфічні умови, до дрібниць продумана та розрахована спортивна логістика. Звичайно, у цьому процесі все важливо: режим занять та відпочинку, інтенсивність та калорійність харчування, логістика тренувань і переїздів тощо. Крім того, надзвичайно важливо правильно розрахувати логістичні маршрути. І все це – завдання всіх фахівців, які працюють у Центрі й за допомогою яких народжується база з формування української збірної команди.

В.о. директора комунального закладу КЗ КОР «КОЦОП», тобто Центру олімпійської підготовки в Київській області, Василь Наумчук розповів, що на даний час у Центрі тренуються 87 спортсменів основного складу (46 – змінного): «Пишаємося тим, що тут, у  Центрі, ми готуємо кадри для спортивної збірної команди України – для представлення на змаганнях найвищого, світового, рівня. Крім того, на так званому «тестуванні» знаходиться кілька спортсменів-легкоатлетів. 

Можу сказати, що «випадкових» людей у нас не буває, адже, щоб сюди потрапити на тренування, уже треба мати хороший рівень підготовки та сильний потенціал, який і розвиватимуть наші тренери! Наприклад, серед тих 130 спортсменів основ-ного й  змінного складу: 8 спортсменів – це майстри спорту міжнародного класу, 2 – заслужені майстри спорту, 41 – майстер спорту. Щодо тренерів, то за штатом у нас 30 тренерів, кілька – знаходиться на випробувальному терміні».

Серед спортсменів, яких уже зараз можна назвати «зірочками» України, Василь Михайлович назвав не менше десятка потужних особистостей.  Наприклад, Олександр Товкай (п’ятиборство; тренер – Олег Плаксін) – чемпіон світу, Європи. Молода перспективна легкоатлетка Юлія Мороз (тренер – Юрій Андрющенко) – чемпіонка України, готується до чемпіонату Європи з кросу. Серед молоді стали чемпіонами Європи з греко-римської боротьби Олександр Грушин (тренер – Віктор Лозовой), Владислав Остапенко.  У дисципліні «біатлон» керівник Центру підготовки також назвав Надію Бєлкіну, яка тренується в заслуженого тренера України Олексія Любаренка. 

Крім цього, у 2018 році колектив Центру поповнився хокейним клубом «Колос» 

(м. Бориспіль) – жіночий хокей на траві (вони вибороли право в 2019 році виступати на Кубок європейських чемпіонів). Зарекомендував себе непогано серед молоді легкоатлет Сергій Регеда (метання молота), зараз готується до чемпіонату світу, а вже в  березні – Кубок Європи з цієї дисципліни. Марафонці Ігор Олефіренко, Дар’я Михайлова мають хороші результати – у свою чергу готуються до чемпіонату світу, Олімпійських ігор.

Як акцентує керівник Центру, відповідальність за контроль режиму харчування віднедавна покладено на тренера, оскільки результати залежать не в останню чергу від харчування: «За рахунок конструктивних змін – у нас значно підвищилася якість харчування, адже тренер жорстко все контролює. Умови проживання спортсменів непогані, хоча, як завжди, хотілося б їх покращити. Власне, і Мар’ян проживає в гуртожитку. Віднайшли можливість у цьому році надати службове житло навіть двом родинам тренерів».

Працівники Центру, спортсмени наголошують, що за останні пару років  дійсно покращилися умови харчування, режим занять. Крім того, підвищився й рівень безпеки: у всіх приміщеннях встановлено камери спостереження. 

У їдальні зустрічаємо молодих спортсменів – Дмитра Денисюка (кмс, вільна боротьба), Євгенія Возніка (легка атлетика), Ярослава  Федчука (біг) – і вони також відзначили високий рівень організації харчування, режиму спортсменів та наголосили, що, у свою чергу, також докладають усіх зусиль для зростання, для нових перемог.

Виховати чемпіона – непросте завдання й  особлива відповідальність для тренера. Психологи часто кажуть, що на 80% успіх  закладається, власне, у прагненнях спортсмена, у його правильній мотивації. А цілеспрямованість та дисципліна – запорука успіху на шляху до спортивної слави.

Наталія Вереснева