kopiika.com.ua

Стерилізовані й вакциновані – не агресивні й безпечні. А головне - їх кількість не збільшуватиметься

Переглядів: 73Коментарі: 0

Саме таким чином, не порушуючи жодних норм, Біла Церква  може контролювати популяцію бродячих тварин. А головне, що цього літа нам взялися допомогти міжнародні організації із захисту тварин.

У місті діє відповідна програма, департаментом ЖКГ міської ради здійснюються певні заходи. Разом з тим, місто готове до співпраці в даному напрямку з профільними організаціями, прагне залучити будь-яку допомогу. 19 квітня міський голова Білої Церкви Геннадій Дикий та директор ТОВ «Чотири лапи» Олеся Лісчишина підписали меморандум про співробітництво з метою гуманного регулювання чисельності безпритульних тварин у місті. Згідно з меморандумом, сторони докладатимуть зусиль щодо реалізації відповідної програми, яку запровадить у місті Товариство, та вже існуючої цільової міської програми.  
Під час цієї зустрічі директор ТОВ «Чотири лапи» Олеся Лісчишина зазначила:  «В Україні з 2012 року функціонує міжнародний благодійний фонд «Чотири лапи». Він реалізує проекти, які передбачають стерилізацію, вакцинацію, ідентифікацію безпритульних тварин. Ми співпрацюємо з комунальними підприємствами саме заради того, аби допомогти містам у вирішенні даної проблеми, яка є актуальною для всієї держави. 
У цьому році міжнародний благодійний фонд розпочав реалізацію ще й наукового проекту, у якому беруть участь наші колеги з Великобританії. Ми визначили ряд міст, які відповідали умовам проекту, серед яких і Біла Церква. Саме ваше місто було обрано. Маємо провести підрахунок тварин, вивчити умови їхнього середовища, фізичний стан; потім провести стерилізацію, вакцинацію, а через два місяці здійснити моніторинг та  аналіз їхнього стану, міграцію, динаміку щодо зниження популяції тощо».
Із 22 липня програма почала діяти. Але необхідна допомога небайдужих білоцерківців. Планується провести вакцинацію, стерилізацію, дегільментизацію та кліпсування близько 160 тваринам. Тож департамент житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради звертається до жителів міста з проханням сприяти такому благодійному заходу. 
За перший день роботи командою ловців (Олександр та Ігор)  уже було відловлено 20 собак на масиві Леваневського, молоді лікарі-ветеринари Катерина та Дмитро стерилізуватимуть тварин. До речі, колір бірки, яку чіплятимуть цього року стерилізованим і вакцинованим тваринам, – блакитний.
Повідомляйте про місця скупчень безпритульних тварин (гаражні кооперативи, промзона, школи, садочки, базари тощо) у Центр оперативного реагування за телефоном (067) (063) (099) 310-77-55 з метою їх оперативного відлову. 
Також департамент закликає до співпраці керівників підприємств і волонтерів! Це гарний шанс гуманно зменшити популяцію безпритульних тварин у нашому місті.
За інформацією ДЖКГ