kopiika.com.ua

Свято Варвари відкриває двері різдвяним дивам

Переглядів: 99Коментарі: 0

Майстерно зроблені роботи з бісеру, ниток, стрічок, голок, фарби, картону, ланцюжків, булавок – також можна вважати дивом! Тільки ці дива  народжуються з-під маленьких пальчиків майстрині та її працьовитих вихованочок. І тільки встигай навчатися чомусь новому в прикладній творчій діяльності: то – канзаші (оздоблення стрічками), то – нейл-арт, нові графічні форми (у 3-д форматі), то – картини із солоного тіста, аплікації з поєднання різних матеріалів, створення композицій їстівних букетів. Букет із цукерок, ялинку з бісеру?  Прошу! Зробити такі цікаві вироби можуть навчитися юні майстрині в гуртках центру творчості «Соняшник». 

Цікавість до різних гаджетів не заважає фантазувати діткам та викладачам, тож вони створюють цікаві художні роботи з різних матеріалів – від простих і «підручних» до незвичних матеріалів для творів прикладного мистецтва.

Керівник гуртка рукоділля центру творчості дітей «Соняшник» Ірина Дудчик розповідає, що свій значний творчий досвід любить передавати діткам-вихованцям: «Ручна робота – завжди ексклюзив, це неповторне. Від бісерних шпильок та прикрас у волосся, вишиванок – до незвичайних фітокартин…  Люблю руками творити красу й навчати цьому вихованців. Я з дитинства від бабусиних навчань та традицій у захваті – вона вишивала й мене навчила. Напевно, моя любов до ручної творчості гарно розвинулася потім із писанкарства, а згодом був і фітодизайн, та й бісер!..  Освіту отримала також творчу: у Богуславському педагогічному коледжі – «учитель малювання і трудового навчання». За чоловіком приїхала до Білої Церкви – і ось вже 12 років працюю на місці моєї мрії.  …Ланцюжок зимових свят у мене починається 17 грудня на Варвари. У народі Варвару називають рукодільницею. Тому це свято вважаю безпосередньо своїм. Й учениць своїх, маленьких рукодільниць, завжди вітаю з цим святом! У нашому творчому колективі завжди на Варвари влаштовуємо виставку дитячих робіт. Далі – готуємся до приходу Святого Миколая! У нас удома діти з нетерпінням чекають на смаколики від нього.  Вважаю Новий рік сімейним святом, зазвичай святкуємо родиною вдома. Святкова вечеря – біля ялиночки, у традиціях – подарунки, хлопавки, гірляндові вогники й обов’язково всі загадують бажання на наступний рік. …Та найбільш бажане свято в нашій родині – Різдво! У цей день ми традиційно їдемо до батьків. Там за великим столом збирається чотири покоління нашої сім’ї. Мама й бабуся традиційно готують дванадцять різдвяних страв. А до приготування головної страви, куті, долучаємося всі ми. З нетерпінням чекаємо, коли бабуся винесе макітру й макогон. (То найцікавіша розвага для онуків і правнуків – терти мак у макітрі!). І така кутя потім по-особливому смачна, бо кожен зміг долучитися до її приготування.  Продовжується Святвечір колядками біля ялинки. Усі дружно співаємо українських колядок, а мама з бабусею щедро роздають дохід колядникам. І ця різдвяна атмосфера в батьківському домі заряджає добром і позитивом на цілий рік!».

Особливе мистецтво – утілювати творчі дива в  реальність свого життя. Новорічні дні – кращий період для таких надзвичайних експериментів!

Наталія Вереснева