kopiika.com.ua

Телеміст «Біла Церква – Попасна» поєднав два регіони України

Переглядів: 216Коментарі: 0

«…Ми бачили війну, тому ми прагнем миру!» – це рядки з вірша, який озвучили учні Тошківського навчального закладу під час телемосту.

Для розуміння – треба спілкуватися. Про це може сказати будь-який психолог. Безумовно, складно говорити про налагоджений зв'язок та діалог там, де зараз тривають активні військові дії. І саме діти сьогодні стають прикладом до спілкування – заради миру та порозуміння.

Тож із нагоди Дня миру в Білоцерківській гімназії №1 відбувся цікавий експеримент із залученням інноваційних технологій: пройшов перший учнівський телеміст між учнівськими закладами Білої Церкви та Попаснянщини Луганської області. 

Міжнародний день миру був установлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН та щорічно відзначається 21 вересня як день глобального припинення вогню і відмови від насильства. І цього ж дня активісти учнівського самоврядування обох міст вирішили провести інтернет-діалог. У цьому діалозі було розглянуто як філософські питання мирного життя, так і питання зі сфери конфліктології – через призму гри, тренінгу корисних навичок. За допомогою Skype-зв’язку цього дня був організований телеміст між Білоцерківською гімназією №1 та Тошківським навчально-виховним комплексом «Загальноосвітній навчальний заклад – Дошкільний навчальний заклад» Попаснянської районної ради Луганської області. Під час телемосту лідери місцевого самоврядування обох закладів, а також педагоги й освітяни мали змогу побудувати конструктивний діалог та приділити увагу таким питанням, як персональна й колективна ідентичність, комунікація й  спілкування, поняття конфлікту та шляхи його вирішення тощо.

Під час інтернет-включення до юних жителів тієї зони, яка на собі відчула страх і біль, небезпеку вогневих дій, зверталися молоді та дорослі білоцерківці. Зокрема, до учнів Попаснянщини звернувся начальник управління освіти та науки Білоцерківської міськради Юрій Петрик, який акцентував важливість проведення такого заходу саме в День миру та побажав миру в зоні конфлікту й спокою в дитячих серцях. 

А потім ведучі з боку Білоцерківської гімназії запропонували учасникам обох інтернет-сторін розв’язати кілька логічних задач. Зокрема, відповісти на запитання-асоціації «Мир – це…?», «Що необхідно задля миру?». 

Відповіді інколи вражали своєю лаконічністю, дорослим і досить серйозним ставленням до життя: «Мир – це особиста свобода, … коли можна спокійно жити й творити, це дружба народів та взаєморозуміння», «Спокій в Україні», «Родина в повному складі», «Безпека в суспільстві», «Єднання добрих людей». А для мирного порозуміння необхідно «…брати відповідальність за свої слова та вчинки», «…навчитися довіряти, вчитися дипломатії та взаємоповазі, ділитися ідеями, правильно висловлювати емоції та думки, шукати спільні рішення».

Присутні білоцерківські гімназисти наклеювали зображення голубів на схематичні ігрові зони, «будували» з яскравих відповідей на папірцях Будиночок миру, який наявно продемонстрував, що над серйозними питаннями з прагненнями миру необхідно працювати, маючи стратегію та перспективні плани. Від спільного дитячого римування з пронизливими щирими рядочками про війну та прагнення мирного життя в присутніх на обличчі була ціла гама почуттів: і сум, і радість, і хвилювання, і навіть відкриття. 

Серед ігрових моментів практикуму на різне світосприйняття можна навести такий приклад: коли дають завдання великій групі людей, то, по суті, кожен виконує його в рамках свого розуміння та можливостей. Тому, певно, що в  підсумку результат буває далеко не однаковим, а інколи – навіть геть не схожим. Так по обидва боки телемосту учасники створювали з паперових серветок умовну «сніжинку»,  відриваючи шматочки паперу: наскільки ж відрізнялися ці сніжинки!.. 

У рамках заходу учні з обох сторін інтернет-мосту виконали низку завдань та вправ за темою зустрічі «Участь дітей та учнівської молоді в  процесі миробудування». 

Треба наголосити, що в цей період у Білій Церкві проходить завершальний етап благодійної акції «У Попасну для малечі зберемо до школи речі». Тож у холі гімназії вже стоять щедрі пакунки зі шкільним приладдям, канцтоварами, спортивними товарами та дитячими речами. Діти Білої Церкви з різних навчальних закладів зібрали речі, необхідні для навчання та розвитку дітей під час навчального року, і тепер усі ці посилки передадуть для учнів Попаснянщини. 

Варто згадати, що влітку цього року в пришкільних таборах Білої Церкви відпочивали діти з населених пунктів зі Сходу України. Тому під час телемосту вони так весело та завзято взяли участь у спільному танцювальному флеш-мобі, з добрими намірами відповідали на запитання… 

Яскравим прикладом прагнення діалогу та мирного спільного життя стає такий телеміст – за  допомогою інтернету, інноваційних технологій. І нехай технічні засоби не завжди спрацьовують миттєво, але нові зустрічі врахують усі можливі обставини інтернетного спілкування. А подібні заходи – це своєрідні чудові ниточки та мотузочки, що міцно скріплюють нашу Україну. Від дітей – до дорослих!

Наталія Вереснева