kopiika.com.ua

Терцентр готується до холодів, поки тепло

Переглядів: 137Коментарі: 0

Осіннє тепло оманливе, невдовзі буде по-справжньому зимно. Ми з вами одягнемося тепло й будемо більше горнутися до рідних і близьких. А що робити тим, у кого близьких немає?


Є такі соціальні установи, де давати турботу й тепло для людей є професійною справою. У Білій Церкві також є такий заклад – Комунальна установа БМР «Білоцерківський територіальний центр надання соціальних послуг».


Минулого тижня було проведено засідання координаційної ради, на якому розглянули питання «Про організаційні заходи щодо захисту громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, бездомних осіб та інших вразливих верств населення в осінньо-зимовий період 2019 – 2020 рр».


Голова координаційної ради Інна Новогребельська зауважила, що проблема безхатченків є особливо нагальною в осінньо-зимовий період, і закликала керівників усіх установ міста вирішувати її спільними зусиллями. Зокрема, складна проблема (з огляду на фінансування) – це надання таким особам першої медичної допомоги медичними закладами, скажімо, у випадку знаходження людини на вулиці в критичному стані здоров’я.


Під час засідання директор КУ БМР «Територіальний центр надання соціальних послуг», секретар координаційної ради Ірина Дога зазначила, що на базі приміщень Терцентру створені пункти обі-гріву та гарячого харчування; прийом гуманітарної допомоги від населення (зимові одяг та взуття); соціальні патрулі на період зниження температури повітря, до складу яких входять працівники Територіального центру; працює телефонна «гаряча лінія» – для повідомлення про осіб, які опинились в екстремальній ситуації та потребують допомоги.


В осінньо-зимовий період готові працювати 11 соціальних патрулів, а на випадок різкого зниження температурного режиму їхня кількість буде збільшена до 21. По всій території Білої Церкви функціонуватимуть 18 пунктів обігріву (на 8 пунктів більше, ніж минулого року).


Такі «острівці рятування» зможуть запропонувати гарячий чай, теплий одяг. Подарована меценатами машина (від Благодійного фонду «Друзі – дітям Чорнобиля», керівник – Микола Дашкевич) використовуватиметься як патрульна: буде слідкувати за ситуацією на вулицях міста. Також Терцентр має можливість допомогти забезпечити нужденних одягом та теплими ковдрами.

Трохи статистики
Як кажуть, статистика – то дуже показова річ. За минулорічний осінньо-зимовий період спеціалісти Територіального центру надали нужденним більше 700 гарячих обідів у пунктах обігріву та інших точках, майже двом сотням людей допомогли з одягом у цей складний погодний період, а харчова допомога (сухими продуктами) була надана більш як 900 особам; а близько 50 осіб отримали за допомогою працівників Терцентру невідкладну медичну допомогу.


Крім того, для 50 людей було знайдено тимчасовий притулок, а 20 осіб поміщено в медичні заклади. 30 осіб змогли працевлаштуватися, 7 – оформили реєстрацію місця проживання, ще 12 – змогли оформити паспорт, 6 – свідоцтво про народження, а один – офіційно встановив українське громадянство. Двом особам була надана допомога за програмою «Турбота», ще десятьом – допомогли з виплатами.


У співпраці із БФ «100% життя» провели експрес-аналіз більш як 30 особам – тестування на ВІЛ/СНІД; 8 пройшли медичне обстеження (флюорографія, аналіз крові тощо). За минулорічний осінньо-зимовий період було здійснено більш ніж 700 патрулювань, які виявили на вулицях Білої Церкви майже 70 осіб, що були в занедбаному стані й потребували допомоги.

Не бійтеся просити про допомогу!
Володимир Васильович Теличко у свої 60 років нарешті розпочав жити по-новому: він був безхатьком, та завдяки працівникам відділення обліку бездомних осіб і осіб, звільнених з місць позбавлення волі, отримав усі документи, що підтверджують особу (паспорт, свідоцтво про народження, ідентифікаційний код), йому провели обстеження та лікували в медичних закладах, влаштували до Таращанського геріатричного інтернату.


Наразі він не забуває своїх рятівниць і періодично приїжджає в гості до Територіального центру, який став йому рідною домівкою, а щирі та душевні працівники відділення – пані Раїса Довгаль і Надія Андрусіник – стали на все життя дійсно рідними людьми, які потурбувалися про нього.
Нехай поки що погода побалує білоцерківців теплом, але й до холодів працівники Центру соціальних послуг підготувалися.

—Наталія Вереснева